Hamilelikte Mide Bulantısı Nasıl Geçer?

Hamilelikte Mide Bulantısı Nasıl Geçer? Hamilelerin Midesi Neden Bulanır? Hamilelikte mide bulantısına çözüm yöntemlerini sizler için yazımız da paylaştık.

Hamilelikte Mide Bulantısı Nasıl Geçer? Hamilelerin Midesi Neden Bulanır?

Hamilelikte Mide Bulantısı Nasıl Geçer
Sayfa İçeriği: Hamilelikte Mide Bulantısı Nasıl Geçer, Hamilelerin Midesi Neden Bulanır, Hamilelikte Mide bulantısının Sebepleri Nelerdir, Hamilelikte Mide Bulantısına Ne İyi Gelir, Hamilelikte Mide Bulantısı Nedenleri, Hamilelikte Mide Bulantısı Neden Olur, Hamilelikte Mide Bulantısı Ne Zaman Başlar, Hamilelikte Mide Bulantısı Ne Kadar Sürer

Hamilelikte mide bulantısı nasıl geçer, ile ilgili anne adaylarının bilmesi gereken bazı yöntemleri yazımız da hazırladık. Hamilelerin midesi neden bulanır? Hakkında merak ettiklerinizi yazımızın devamından ulaşarak, öğrenebilirsiniz. Hamilelikte mide bulantısı nedenleri ve hamilelikte mide bulantısına iyi gelen yöntemleri sizler için sayfamız da derledik. Peki hamilelikte mide bulantısı nasıl geçer? detayları ile yazımız da paylaştık.

Bebek habercilerinden biri de, kadınların adet döneminin gecikmesi ile birlikte amansız gelen sabah bulantıları’dır. Bu mide bulantısı üşütmeden dolayı kaynaklandığı düşünülse de, mide bulantılarınıza adet döneminin gecikmeleri de eşlik ediyor ise hamile olabilirsiniz. Bunun en kolay çözümü ise hamilelik testi alarak anlayabilirsiniz. Hamilelik dönemin de özellikle de ilk üç ay için de yani birinci trimesterda farklı dereceler de mide bulantılarının yaşandığı görülmektedir. Buradaki farklı derecelerden mana kimileri yoğun bir şekilde mide bulantısı yaşar iken, kimilerinde yok denecek kadar az olmaktadır.

Hamilelik bulantılarının zamanı, değişen hormon dengesinden kaynaklanmaktadır. Bu süre sabah saatlerin de başlayıp, gün boyu devam edebilmektedir. 12. haftaya kadar süren mide bulantısı, kimi zaman anne adaylarını zorlayarak, sürekli tuvalete çıkarsa da mide bulantılarını azaltmanın bazı yöntemleri bulunmaktadır.

HAMİLELİKTE MİDE BULANTISININ SEBEPLERİ NELERDİR?

– İLK HAMİLELİK: İlk kez anne olacaksanız, vücudunuz hamileliğe adapte olmakta güçlük yaşayacaktır. Bu durum da mide bulantısı kaçınılmaz olmaktadır.

– HORMONLAR: Hamileliğin başlaması ile birlikte değişen hormon dengesi mide bulantısını yaratmaktadır.

– YORGUNLUK: Yorgun, stres veya mutsuz bir gün geçiren anne adayının mide bulantısının görülmesi normal’dır. Bu yüzden hamilelik zamanlarınız da stres yaratacak şeylerden uzak vede çok yorulmamaya dikkat etmelisiniz.

HAMİLELİKTE MİDE BULANTISINA NE İYİ GELİR?

Yaz mevsimin de iseniz, limon dilimi ya da buz küpü emmeniz iyi gelecektir.

Eğer diş fırçalar iken diş macunu mide bulantısına neden oluyor ise ağız çalkalama suyunu kullanabilirsiniz.

Mide bulantınıza neden olan sigara ya da yemek vb. kokulardan olabildiğince uzak durun.

Susuzluk mide bulantınızı tetikleyeceği için, şekersiz, kafeinsiz taze sıkılmış meyve sularını tercih edebilirsiniz.

Mide bulantısını geçirmek için tuzlu krakerleri atıştırmalık için tercih edebilirsiniz.

Hamilelikte Mide Bulantısı Nasıl Geçer, yazımız da hazırladığımız hamilelikte mide bulantısı nedenlerini öğrenebilirsiniz. Sizin de eğer ki hamilelikte mide bulantısı nasıl geçer, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Hamilelikte mide bulantısı nasıl geçer, sayfamızı siz de arkadaşlarınızın bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Patates Kavurması Nasıl Yapılır?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

15 − 7 =

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2020 Kardesiz Blog Designed