Hamilelikte Unutkanlık Neden Olur?

Hamilelikte Unutkanlık Neden Olur? Hamilelikte Beyin Neden Etkilenir? İnsan vücudunun en önemli organı olan beyin, hamilelik dönemin de, değişime gider.

Hamilelikte Unutkanlık Neden Olur? Hamilelikte Beyin Neden Etkilenir?

Hamilelikte Unutkanlık Neden Olur
Sayfa İçeriği: Hamilelikte Unutkanlık Neden Olur, Hamilelikte Beyin Neden Etkilenir, Anne Adayının Hamilelik Döneminde Beyni Neden İşlevini Değiştirir, Hamilelik Beyni Nasıl Değiştiriyor, Hamilelik Döneminde Kadın Beyni Neden Değşir, Hamilelikte Beyine Neler Oluyor, Hamilelikte Değişen Organlar

Hamilelikte unutkanlık neden olur ile ilgili bilmeniz gerekenleri siz değerli dostlarımız için sayfamızda hazırladık. Hamilelikte beyin neden etkilenir? hakkında anne adayların tüm merak ettiklerinizi yazımızın devamında derledik. Anne adayı hamilelik sürecinde bazı ruhsal değişimlerin yanı sıra, biyolojik farklılıklar da görmektedir. İnsna vücudunun en önemli organı olan beyin, hamilelik döneminde işlevini değiştirmektedir. Peki hamilelikte unutkanlık neden olur?

Anne adayları, doktor’dan bebek müjdesi aldıkları o anki duyguları sevinç vede şaşkınlığın tarifi bile olmaz. Her anne yavurusu doğacak, dünyaya gelecek diye bir çok düşüncelere kapılmaktadır. Bebeğin gelişimin en iyi sağlana bilmesi için bir çok konuda fedakarlıklar yapılmaktadır. Yapılan bu fedakarlıklar ile beraber, anne adaylarının taşıdığı beyin de bazı farklılıklar olmaktadır. Trimester’de bebeğin ilk organ gelişimi gerçekleşmektedir. Anne adaylarının kendilerine en fazla dikkat göstermesi gereken dönemdir. Anne adayları, sağlıklı yiyecekler seçerek, bebeklerinin beyin gelişimlerine katkı sağlasalar da, çoğu anne adayının ilk üç ayı kusma vede bulantılardan dolayı sancılı geçmektedir.

ANNE ADAYININ HAMİLELİK DÖNEMİNDE BEYNİ NEDEN İŞLEVİNİ DEĞİŞTİRİR?

Anne adaylarının hamilelik dönemin de mide bulantılarının en büyük sebebi fetüsün beyin gelişimini olumsuz yönde etkileyeceği toksinleri, vücut dışına atma çabalarının olduğu iddia edilmektedir. Hamilelik dönemin de, anne adaylarının beyni karınlarındaki bebeği mümkün olduğunca, korumaya vede geliştirmeye yönelik olduğundan kendini resetlemektedir. Bebeğin sağlıklı bir gelişimi için ise, beyindeki bazı bölgeler daha baskın hale gelmekte, bazı bölgeler ise küçülmektedir. Beyin içindeki gri maddenin küçülmesi ise zararsız bir unutkanlığa yol açmaktadır. Burada esas neden, hamilelik öncesinde yaşanmış olan kötü hatıraların anne karnındaki bebeği olumsuz etkileyebileceğinden korunma olarak bilinmektedi.r

Hamilelik dönemin de, anne adayların koku hassasiyeti fazla olmaktadır. Koku hassasiyetinin gerçekçiliği ise bilimsel araştırmalara bile konu olmuştur. Normal olarak, stres hormonu olarak bilinen kortizol, bebeğe olan hassasiyeti artmaktadır. Araştırmacılardan bazıları koklama duyusunun arttığını değil de, koku alma organının tanımlama gücünün fazla olduğundan dolayı daha hassas olduklarını vurgulamaktadırlar.

Hamilelikte Unutkanlık Neden Olur, yazımız da hazırladığımız hamilelikte unutkanlık hakkında tüm merak ettikerinizi sayfamızdan bulabilirsiniz. Eğerki sizin de hamilelikte unutkanlık neden olur, yazımız hakkında kafanıza takılan sorularınız varsa, bize yorum bölümünden sorabilirsinz. Hamilelikte unutkanlık neden olur, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; E Vitamini Faydaları Nelerdir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eighteen − 12 =

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2020 Kardesiz Blog Designed