İkiz Gebelikte Normal Doğumun Riski Var Mı?

ikiz Gebelikte Normal Doğumun Riski Var Mı? İkiz Gebelik Tehlikeli Mi?, Kadınların en çok merak ettiği ikiz gebelikte normal doğum yapılabilir mi sorusu…

İkiz Gebelikte Normal Doğumun Riski Var Mı? İkiz Gebelik Tehlikeli Mi?

ikiz Gebelikte Normal Doğumun Riski Var Mı
Sayfa İçeriği: İkiz Gebelikte Normal Doğumun Riski Var Mı, İkiz Gebelik Tehlikeli Mi, İkiz Gebelikte Normal Doğum Ve Sezaryen Seçeneğini Etkileyen Faktörler, İkiz Bebek Normal Doğum Yapanlar, İkiz Doğum Yapanlar, İkiz Bebek Normal Doğum Anı, İkiz Gebelikte Doğum Şekli, İkizleri Normal Doğuranlar, İkiz Doğum Nasıl Olur, İkiz Gebelikte Doğum Kaçıncı Haftada Olur, İkiz Hamilelik, İkiz Doğum Yöntemi, İkiz Gebelikler Normal Doğum İle Dünyaya Gelebilir Mi

İkiz gebelikte normal doğumun riski var mı, sorusunu esas alan ikiz gebelik yapacak anne adayları için hazırladığımız yazımız da ikiz gebelik tehlikeli mi bulabilirsiniz. İkiz bebeklere hamile olan anne adayı, normal doğum yapabilmektedir. Tabi bu durumda anne adayına vede bebeklere riskler oluşmaktadır. Sizin de bu yazımız da öğreneceğiniz ikiz hamilelik sırasında doğum tercihleri ile ilgili bilmeniz gerekenleri hazırladık.

İkiz bebeklere hamile olan anne adayı, bazı sebeplerden dolayı normal doğum yapabilir. Anne adayınıın ikiz gebelikte, normal doğum yöntemini tercih etmeleri, hem kendilerini, hemde bebekleri riske atmaktadır. Karar verilmeden önceki en önemli nokta bebeğin duruş pozisyonudur. Sırayla doğum kanalına giren, ikiz bebeklerden önde olanın baş kısmıyla kanala girmesi dolayısı ile normal doğum ihtimalini yükseltmektedir. Anne adayının normal doğum yapabilmesi için, her iki bebeğin de başının önde bulunması gerekmektedir. Eğerki, bebekler doğum kanalına makat geliş yönü ile giremiyorsa, doğumda sezaryen tercih edilmektedir. Bu sebeple de ilk bebek normal doğum ile doğarken, ikinci bebek ise sezaryen ile doğabilmektedir.

İkiz bebeklerde doğum gerçekleşmesi için, normal tekiz gebeliğin süresi 40 hafta olarak görünmekte. Çoğunluk ile de 38/40 hafta civarında doğumlar gerçekleşmekte. Ancak ikiz gebelikte doğumlar, daha erken haftalarda olmaktadır. İkiz gebeliklerin yaklaşık olarak, %70’i 35/38 gebelik haftları arasında doğmaktadır. İkiz bebekler henüz şu hafta doğurtulmalıdır diye çok net bir bilimsel görüş birliği de yoktur. Eğerki gebelikte bir problem yoksa, 37/38 haftalar da doğurtulması bebek sağlığı açısından ideal olarak kabul edilir.

İKİZ GEBELİKTE NORMAL DOĞUM VE SEZARYEN SEÇENEĞİNİ ETKİLEYEN FAKTÖRLER

Amniyon suyu gelmesi.
Oligohidramnios,polihidramnios.
Annede hipertansiyon,diyabet diğer sistemik hastalıklar olması.
Doğumun başladığı andan itibaren gebeliği kaç haftalık olduğu.
Bebeklerde gelişme geriliği yada ikiz gebeliklerde görülen diğer komplikasyonlar olması.

İkiz Gebelikte Normal Doğumun Riski Var Mı, hakkın da anne adayları için bilmeleri gerekenleri hazırladık. Sizde ikiz gebelik için merak ettiklerinizi sayfamızdan bulabilirsiniz. İkiz gebelikte normal doğumun riski var mı, yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. İkiz gebelikte normal doğumun riski var mı, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşabilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Aftlar Dil Kanseri Belirtisi Mi?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed