İpek Kirpik Yaptırmak Zararlı Mı?

ipek Kirpik Yaptırmak Zararlı Mı? İpek Kirpik Kalıcı Mıdır? İpek kirpik nasıl yapılır? İle ilgili kadınların bilmesi gerekenleri yazımız da derledik.

İpek Kirpik Yaptırmak Zararlı Mı? İpek Kirpik Kalıcı Mıdır?

ipek Kirpik Yaptırmak Zararlı Mı
Sayfa İçeriği: İpek Kirpik Yaptırmak Zararlı Mı, İpek Kirpik Nasıl Yapılır, İpek Kirpik Yapımı, İpek Kirpik Bakımı Nasıl Yapılır, İpek Kirpik Nedir, İpek Kirpik Zararları, İpek Kirpik Ne Kadar Kalıcı, İpek Kirpik Nasıl Uygulanır, İpek Kirpik Yaptırırken Bilinmesi Gerekenler, İpek Kirpik Hakkında Her Şey, İpek Kirpik Kendi Kirpiklerimi Döker Mi, İpek Kirpik Nasıl Çıkarılır, İpek Kirpik Kalıcı Mıdır

İpek kirpik yaptırmak zararlı mı ile ilgili bilmeniz gereken bazı püf noktaları siz değerli dostlarımız için yazımız da hazırladık. İpek kirpik kalıcı mıdır? Hakkında tüm merak ettiklerinizi yazımızın devamına giderek bulabilir vede öğrenebilirsiniz. Yazımız da ayrıntılı bir şekilde açıklamadığımız ipek kirpik zararlı mı? ve ipek kirpik nasıl yapılır? Sorularının cevaplarını öğrenebilirsiniz. Peki ipek kirpik yaptırmak zararlı mı? Detaylarını yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

Her kadın, her zaman kirpiklerinin uzun vede dolgun olmasını istemektedir. Bunlar için ise rimelden yardım almaktadır. Eğer sizde rimel benim için çözüm değil vede artık takma kirpik takıp, çıkarmak ile uğraşmak istemiyorum diyorsanız yazımız da size ipek kirpik uygulaması hakkında bilgileri derledik. İpek kirpikler, saf ipekten imal edilmektedir. Sentetik ürünlere nazaran daha estetik vede esnek görünüm ile yapıya sahiptir. Eğer daha çekici bakışlara sahip olmak için kirpiklerinize rimel sürerek çoğaltmak ya da dökülen kirpiklerinizin yerine takma kirpik takmak istemiyorsanız yenilikçi bir çözüm olarak ipek kirpik uygulamasını deneyebilirsiniz. Sizin de kirpikleriniz, düz, seyrek, açık renk vede ince yapıda ise daha belirgin vede dolgun kirpiklere sahip olmak için ipek kirpik uygulamasını düşünebilirsiniz. İpek kirpik, günümüz de en yaygın uygulamalar arasında yerini almaktadır. Nedeni ise en az 90 gün rimel sürmeden kirpikleriniz dolgun vede uzun görünmektedir.

İPEK KİRPİK NASIL YAPILIR?

İpek kirpik uygulamasının zararı bulunmasa da, göz çevresi yüzün en hassas bölgesi olduğundan dolayı en küçük bir hata size zarar verebilmektedir. O yüzden bu uygulamayı uzman ellerin yapması daha uygundur. Sizde ipek kirpik yaptırmaya gidiyorsanız göz makyajınızı silmeyi unutmayın, ipek kirpik uygulaması sırasında kolaylık sağlar. Uygulama işlemi sırasın da gözleriniz hep kapalı duracağı için lens takıyorsanız çıkarmanız lazım. Bunlara dikkat ederek ipek kirpik uygulamasına gidiniz.

İPEK KİRPİK NASIL ÇIKARILIR?

İpek kirpikleri uzun süre kullanıldı ise daha sonra çıkartılmaları gerekiyorsa bu işlemin evde yapılmaması gerekir. Evde yapılan işlemler doğal kirpiklerin de dökülmesi gibi istenmeyen sonuçlara neden olabilir. İpek kirpiklerin çıkarılması için yapıştırılır iken kullanılan malzemeye özen bir solüsyon uygulanması gerekir. Eviniz de bu malzeme bulunmuyorsa, tahriş meydana gelme ihtimali doğar. Bu nedenle ipek kirpikleri çıkarmak için uzmandan yardım almanız daha faydalı olacaktır.

İPEK KİRPİK YAPIMI

İpek kirpik uygulaması, bulunan tüm kirpiklere tek tek yapıştırılarak takılır. Kolay vede basit bir işlem olan ipek kirpik uygulaması uzmanlar tarafından yapılmaktadır. Uygulama işlemi genellik ile 1 ile 2 saat arası sürmektedir. Belli zaman sonra ipek kirpik uygulaması kişinin kirpiğin’den ayrılarak dökülmektedir. İpek kirpik uygulamasını yaptıran kişiler uzun zamanlı kullanabilmeleri için sürekli olarak bakım yaptırmalıdır. Uygulama işlemi sırasında yapıştırma işlemi organik vede hipo alerjik yapıştırıcılar ile yapılmaktadır. 3 hafta ile 6 ay kullanım sağlanmaktadır. Uygulanan bu yapıştırıcının gözler ile teması kesinlikle olmamalıdır.

İpek kirpik uygulama işlemi kesinlikle uzmanlar tarafından yapılmalıdır. Kişinin eğer göz hassasiyeti vede alerjisi bulunuyorsa deneme amaçlı her iki gözüne de 2 adet kirpik takılarak 24 saat uygulamayı denemesi lazım. İpek kirpik uygulamaları kış vede yaz mevsiminde yapılabilmektedir. İpek kirpik uygulaması yaptırdığınız kirpiklerinize gece makyajı yapabilirsiniz. Yalnız makyaj temizleme ürününü yağsız tercih etmelisiniz. İpek kirpiklerinizi sauna, banyo, deniz, hamam vede havuz gibi yerlerde kullanabilirsiniz. Yalnız ph derecesi yüksek olan havuzlarda problem yaşanabilmektedir. Bu yüzden dikkatli olmanızda fayda var. Gözle alakalı işlem yaptıracağınız için iler ki zamanlarda sorun yaşamamak için dikkatli olmanızda fayda var.

İPEK KİRPİK BAKIMI NASIL YAPILIR?

İpek kirpik bakımında hijyen kurallarını mutlaka uyulmalıdır. Maskaralar ya da yağlı ürünler kirpiklerin dökülmesine neden olabilir. Düşen kirpiklerinizin yerine yenisini eklemek gerektiğinde yine uzman yardımı almalısınız. Gece uyur iken kirpiklerin üzerine yatmak veya sık sık gözleri ovuşturmak gibi kirpiklerin yapısını bozacak davranışlardan da kaçmalısınız. Kendi kirpikleriniz gibi bakmalısınız.

İpek Kirpik Yaptırmak Zararlı Mı, yazımız da hazırladığımız ipek kirpik nasıl yapılır hakkında bilgileri öğrenebilirsiniz. Sizin de eğer ki ipek kirpik yaptırmak zararlı mı, yazımız hakkında sorularınızı bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. İpek kirpik yaptırmak zararlı mı, sayfamızı siz de arkadaşlarınızın bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Kuru Maya Nasıl Kullanılır?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 × three =

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2020 Kardesiz Blog Designed