Kadınlarda Kıl Dönmesi Neden Olur?

Kadınlarda Kıl Dönmesi Neden Olur? Kadınlarda Kıl Dönmesi Belirtileri, Kadınlarda kıl dönmesi nasıl anlaşılır? İle ilgili bilmeniz gereken bazı bilgiler.

Kadınlarda Kıl Dönmesi Neden Olur? Kadınlarda Kıl Dönmesi Belirtileri

Kadınlarda Kıl Dönmesi Neden Olur
Sayfa İçeriği: Kadınlarda Kıl Dönmesi Neden Olur

Kalça arasında yani, kuyruk sokumu bölgesin de meydana gelen içinde bir cilt enfeksiyona olması sonucuna kıl dönmesi hastalığı denir. Yazımızın içeriğin de, siz değerli dostlarımız için kadınlarda kıl dönmesi belirtileri ve kadınlarda kıl dönmesi nasıl anlaşılır? Soruları ile ilgili cevaplara ulaşabilir vede öğrenebilirsiniz. Peki Kadınlarda kıl dönmesi neden olur?

Kıl dönmesi olan bireylerde iltihaplanma vede enfeksiyon riski yaratan eğilimi gösteren kist yer almaktadır. Kıl dönmesi kisti küçük çukur gibi görünebilmektedir. Bu nedenle de çukur ya da sinüs olarak isimlendirilir. Bu çukurların içerisin de sırt, ense vede baş bölgesinden dökülen kıllar vede bakteriler birikir. Kıl dönmesi kistinin bir çok sebebi vardır. Kıl dönmesi hastalığı bazı durumlar da belirti vermez. Belirti verdiğin de ise, şişme, kızarıklık vede apseden akan iltihap ya da iltihap veya kan, yürürken ya da otururken çekilen acı gibi olabilir. Yazımızın devamına giderek kadınlarda kıl dönmesi belirtileri ile ilgili daha fazla bilgilere ayrıntılı olarak ulaşabilirsiniz.

Kadınlarda Kıl Dönmesi Semptomları Nelerdir?

Kadınlarda Kıl Dönmesi Nasıl Tedavi Edilir?

Kıl dönmesin de kist bulaşırsa ya da sorun çıkarsa uzman hekimin kisti açıp boşaltması lazım. Bu işlem uzman hekim tarafından ameliyathanede yapılabilir. Enfeksiyon şiddetli ise, antibiyotik kullanabilirsiniz. Kistin iyileşmesi 1 ay ya da daha uzun sürebilmektedir. Kisti çıkarmak için ameliyat olmanız gerekebilir. Kıl dönmesi tedavisi ayaktan bir şekilde, tedavi merkezinde ya da hastanede uygulanabilir. İyileşmesi 6 hafta ya da daha uzun sürebilir.

Kıl dönmesi teşhisi fiziksel muayene ile genellik ile tüm doktorlar kıl dönmesi hastalıklarını teşhis edebilir. Bölge iyileşmezse uzman hekim başka sorun olabileceğini düşündüğü sürece muhtemelen başka teste ihtiyaç duymayacak. Kistler boşaltıldıktan sonra, tekrar gelebilir. Kıl dönmesi hastalığı tüylü erkek hastalığı olarak bilinse de, kadınlarda da görülme olasılığı oldukça yüksektir. Kıl dönmesi bölgesi denilince, akla gelen ilk yer kuyruk sokumu olmaktadır. Özellik ile de sırt bölgesinde tüylenme sorunu erkeklerde görüldüğünden, bu hastalık tüylü erkek hastalığı olarak bilinir. Yalnız son yıllarda kıl dönmesi hastalığı başka bölgelerde de görülmeye başladı. Farklı bölgelerde görülmeye başlanan bu hastalık, bu nedenle her yaştan vede cinsten insanı risk grubu içerisine almaktadır. Yüz, göbek vede kasık bölgesinde görülmeye başlanan kıl dönmesi bu sayede kadınlarda da rastlanmaktadır.

Kadınlarda Kıl Dönmesi Nerede Çıkar?

Yalnız kıl dönmesi, kıl batması ile karıştırılmamalı. Çünkü kıl dönmesi vede kıl batması çoğu zaman birbirine çok benzemektedir. Kıl dönmesi vede kıl batması arasındaki en büyük fark kıl batması kadınlarda genellik ile bacak vede koltuk altı çevresinde rastlanır. Erkeklerde de daha çok tıraş sokumu bölgesin de gelişir. Kıl dönmesi daha çok erkeklerde görülen rahatsızlık türüdür. Kuyruk sokumu bölgesinde gelişir. Kadınlarda nadiren de olsa kuyruk sokumu bölgesin de rastlanabilir. Kıl dönmesi vede kıl batması arasındaki farkı daha iyi anlamak için, iki hastalığı da çok iyi anlamak lazım.

Kadınlarda Kıl Dönmesi Neden Olur, doktorlar kıl dönmesinin üç biçimde olabileceğini düşünmektedir. Bir saç folikülü deride tahriş veya gergin hale gelmektedir. Bunun nedeni de kalça bölgesini etkileyen egzersizler, kalçaların etrafındaki sıkı kıyafetler, ısı ya da aşırı terleme kıl dönmesine neden olabilir. Kadınlarda kıl dönmesi genellikle kuyruk sokumu bölgesinde çıkmaktadır. Eğer ki sizin de kadınlarda kıl dönmesi neden olur, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Kadınlarda kıl dönmesi neden olur, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak arkadaşlarınızı da kadınlarda kıl dönmesi neden olur, yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Hastane Güvenlikleri Ne Kadar Maaş Alıyor?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2022 Kardesiz Blog Designed