Kalori Saymadan Sağlıklı Nasıl Zayıflanır?

Kalori Saymadan Sağlıklı Nasıl Zayıflanır? Sağlıklı Zayıflama Tüyoları, Sağlıklı zayıflamak için kalori saymadan uygulayacağınız bazı yöntemler yazımızda.

Kalori Saymadan Sağlıklı Nasıl Zayıflanır? Sağlıklı Zayıflama Tüyoları

Kalori Saymadan Sağlıklı Nasıl Zayıflanır
Sayfa İçeriği: Kalori Saymadan Sağlıklı Nasıl Zayıflanır

Her insan ideal kiloda olmak ister ve bazı uğraşlar harcayarak zayıflamak için çok yöntemlere başvurmaktadır. Yazımızın içeriğin de ise ideal zayıflama ve kalori saymadan zayıflama ile ilgili bazı bilgileri bulabilir vede öğrenebilirsiniz. Yazımızın devamına giderek sağlıklı zayıflama tüyolarına vede sağlıklı zayıflamak için kalori saymadan uygulayacağınız bazı yöntemleri bulabilirsiniz. Peki kalori saymadan sağlıklı nasıl zayıflanır?

Eğer sağlıklı zayıflamak istiyorsanız öncelikle besinleri gruplandırın. Yediklerinizi yavaş yavaş vede iyice çiğneyerek tüketin. Yemekleriniz de kalorili yiyecekler kesinlikle bulundurmayın. Unutmayın şeker kilo aldırır ve şekerden uzak durmalısınız. Diyet ürünleri kesinlikle abartmayın. Proteinleri asla ihmal etmeyin. Bol lifli besinler tüketin ve porsiyonları kontrol etmesini öğrenin. Dilediğiniz kadar su tüketebilirsiniz. Egzersiz yapmayı asla ihmal etmeyin, düzenli yapılan egzersiz hayatınız da olmazsa olmazlar arasında olsun. Yazımızın devamına giderek sağlıklı zayıflamak için kalori saymadan uygulayacağınız bazı yöntemleri bulabilirsiniz.

Sağlıklı Zayıflama Tüyoları Nelerdir?

Kalori Saymadan Sağlıklı Nasıl Zayıflanır?

Kilolardan kolaylıkla kurtulmak ve fiziğinizi de korumak istiyorsanız egzersiz yapmayı ihmal etmeyin. Yürüme, yüzme vede koşma gibi egzersizler ya da dans ederekte gerçekleştirebilirsiniz. Hayat içinde kendinize zaman ayırmak hem stresden arınırsınız, hem de salgılanan endorfin nedeni ile kendinizi daha mutlu hissedersiniz. Su hayatınız da olmazsa olmazlardan olsun. Ne kadar çok su tüketirseniz, o kadar tokluk hissedersiniz. Su içmek iştah kontrolünü sağlaması bakımından oldukça önemlidir. Eğer düzenli şekilde su içilirse, bağışıklığınız da buna zamanla alışacak vede güçlü kalacaktır. İçilen suyun sıcak ya da soğuk olmasının hiç bir önemi yok. Su tüketerek besinlerin termik etkisini artırarak, daha fazla enerji harcamanıza yardımcı olursunuz.

Kalori Saymadan Sağlıklı Zayıflama Önerileri
Kalori Saymadan Sağlıklı Zayıflama Önerileri

Her zaman liften zengin, posalı besinler vücudunuz da daha iyi kullanılmakta vede lifler vücutta istenmeyen maddelerin atımına da yardımcı olmaktadır. Bunların en yardımcı noktaları ise sindirilmeleri için içerdiklerinden daha fazla kalori harcanmasına neden olmaktalar. Lifler doğrudan besleyici değil, yalnız kilo almanızı bir miktar önlemektedir. Mide de kapladıkları fazla yerle doyurucu olmaları vede bu sayede daha az yemek yemenizi sağlayarak sağlarlar. Özellikle de yaz ayların da miktarı düşünmeden rahat rahat tüketebileceğiniz salatalık en iyi seçiminiz olabilir. Sebze, et, süt, meyve vede yağ gibi yediğiniz yemeklerin kalorilerini bilmek hiç fayda sağlamaz, hangi besin grubunu tükettiğinizi bilmek daha büyük yarar sağlamaktadır. Kalori hesabı yapıldığın da kişiler günlük ihtiyaçlarının tamamını sevdikleri tek bir yiyecekten bile kullanmak istemektedir. Bu yüzden sağlıklı beslenme gibi bir durum söz konusu olamaz. Günlük ihtiyacınız da tükettiklerinizin çoğunu sağlıklı besinlerden sağlarsanız otomatik olarak aşırı vede sağlıksız yemek tüketmenin önüne geçen düzene oluşa bilirsiniz.

Zayıflamada Kalori Saymak Önemli Mi?

Hızlı yemek tüketmek tokluk oluşturma da geç kaldığını uzmanlar belirtmektedir. Yavaş yiyerek vede iyice çiğneyerek 10 dakika boyunca daha az yemek yemiş oluruz. Böylece tokluk sinyali beyne ulaşmış olmaktadır. Bu duruma alışmak için, yapılacak en etkili yöntem, her lokmadan sonra çatalı bıçağı bırakmaktan geçmektedir. Özellikle gıda grubu açısından yetersiz vede dengesiz paket yiyeceklerden evlere vede ofislere kesinlikle götürmeyin. Atıştırma ihtiyacını sağlıklı besinlerden yapın. Taze vede kuru meyveler, kavrulmamış çerezler, grissiniler gibi. Sağlıklı bile olsa hiç bir yiyeceği sınırsız ölçüde yemeyin. Aynı kaloride ceviz vede cips için ikisi de yağlı grup da diye düşünmemelisiniz. Ceviz, sağlıklı yağlar arasında olan omega-3 bakımından zengin iken aynı kaloride ki trans yağ barındıran cips sağlığı tehdit etmekte vede üstüne bir de kilo almanıza neden olur.

Eğer ev yerine dışarı da daha fazla yemek tüketiyorsanız porsiyonları düşürmeyi deneyin. Çoğu yerde yarım porsiyon tüketerek duyabilirsiniz. Her yemeğin yanında gelen pilav, patates ya da ekmekleri tüketmeyin. Evde önce küçük miktarlar ile yemeğe başlayın, her şeyi tükettikten sonra eğer hala doymadıysanız tekrar alın. Evde en önemli nokta ise sofraya salatasız oturmamaktır. Araştırmalar da proteinlerin daha doyurucu olduğu belirtilmiştir. Diyetler de de ihtiyacınız olan tokluk proteinli gıdalardan sağlanmalı. Diyete başlamaya karar veren kişilerin yaptığı en büyük hata ise, protein tüketmekten kaçık fazlası ile sebze yemektir. Bu nedenle kısa süren diyet denemeleri vede başarısız sonuçlar doğurmaktadır.

Kalori Saymadan Sağlıklı Nasıl Zayıflanır, şekeri, kalorisi azaltılmış çok masum duran diyet ürünleri de sınırsız tüketilecek grupta yer almamalı. Bu ürünlerin hangi besin değerine göre azaldığı oldukça önemlidir. Şekersiz vede düşük kalorili diye fazla miktar da tüketilen yiyeceklerle yağ alımı fazlası ile artabilmektedir. Eğer ki sizin de kalori saymadan sağlıklı nasıl zayıflanır, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Kalori saymadan sağlıklı nasıl zayıflanır, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da kalori saymadan sağlıklı zayıflama yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Pişmiş Bozuk Tavuk Nasıl Anlaşılır?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed