Kanguru Bakımının Faydaları Nelerdir?

Kanguru Bakımının Faydaları Nelerdir? Bebeklerde Kanguru Bakımı, ile ilgili annelerin merak ettiklerini yazımız da hazırladık.

Kanguru Bakımının Faydaları Nelerdir? Bebeklerde Kanguru Bakımı

Kanguru Bakımının Faydaları Nelerdir
Sayfa İçeriği: Kanguru Bakımının Faydaları Nelerdir, Bebeklerde Kanguru Bakımı, Kanguru Bakımının Faydaları, Bebeklerde Kanguru Bakımının Faydaları, Prematüre Bebeklerde Kanguru Bakımının Faydaları Nelerdir, Bebeklerde Kanguru Bakımı, Kanguru Bakımının Faydaları, Bebeklerde Kanguru Bakımı, Bebeklerde Kanguru Kullanımı, Kanguru Yöntemi, Kanguru Tedavisi, Kanguru Bakımı Nedir, Kanguru Bakımı, Kanguru Bakımı Nasıl Uygulanır

Kanguru bakımının faydaları nelerdir hakkında annelerin bilmesi gerekenleri yazımız da derledik. Bebeklerde kanguru bakımı hakkında tüm herşeyi yazımızdan öğrenebilirsiniz. Prematüre bebeklerin daha hızlı gelişmesi için anne vede bebek için oldukça faydalı olan kanguru bakımı hakkında tüm merak edilenleri sayfamızdan bulabilirsiniz. Bebeklerde kanguru bakımı nasıl yapılmalı?

Prematüre bebeklerin, kanguru bakımı yapılması için doğdukları sırada anneleri ile fiziksel temas halinde bulunmasıdır. Kanguru bakımı sessiz bir ortamda gerçekleştirilmekte vede bebeğin annenin göğüsüne yatırılması ile başlamaktadır. Bu uygulamada en önemli nokta ise, annenin teninin çıplak olmasıdır. Kanguru bakımının ilk günleri 30 dakika ile başlamakta vede giderek arttırabilmektedir. Doğum uzmanları tarafından önerilen ideal aralık süresi ise bir yada bir uçuk saattir.

BEBEKLERDE KANGURU BAKIMININ FAYDALARI

Kanguru bakımı, bebeğin anne karnından çıkarak, dünyaya adapte olmasını kolaylaştırmaktadır. Kalp ritim bozukluğu vede nefes alamama gibi sorunların düzelmesine de yardımcı olmaktadır. Bu uygula yalnızca bebek için faydalı değil, anne ile bebek arasındaki ısı dengesini korumasının yanı sıra güven bağının da gelişmesine destekte bulunmaktadır. O yüzden prematüre bebekler de kanguru bakımı oldukça önemlidir. Anneler, bebeklerinde kanguru bakımını yaparken aralarındaki bağlarının da daha gelişmesi önceliklidir. Bu yüzden kanguru bakımının anne ile bebek içinde büyük faydaları vardır.

Kanguru Bakımının Faydaları Nelerdir, yazımız da bebeklerde kanguru bakımının faydaları hakkında annelerin bilmesi gerekenleri öğrenebilirsiniz. Kanguru bakımı ile ilgili merak ettiğiniz tüm sorularınızın cevaplarına sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Eğerki sizin de kafanıza takılan kanguru bakımının faydaları nelerdir yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Kanguru bakımının faydaları nelerdir sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla da paylaşarak, arkadaşlarınızı sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Seboreik Dermatit Belirtileri Nelerdir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

14 − thirteen =

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2020 Kardesiz Blog Designed