Kehribar Kolyenin Bebeklere Faydaları Nelerdir?

Kehribar Kolyenin Bebeklere Faydaları Nelerdir? Kehribar Taşı Nedir? Bebekler için kehribar kolyenin faydalarını sayfamız da hazırladık.

Kehribar Kolyenin Bebeklere Faydaları Nelerdir? Kehribar Taşı Nedir?

Kehribar Kolyenin Bebeklere Faydaları Nelerdir
Sayfa İçeriği: Kehribar Kolyenin Bebeklere Faydaları Nelerdir, Kehribar Taşı Nedir, Kehribar Taşının Faydaları Nelerdir, Kehribar Nasıl Kullanılmalı, Kehribar Etkisini Nasıl Gösterir, Bebeklerde Diş Çıkarma

Kehribar kolyenin bebeklere faydaları nelerdir ile ilgili son zamanlar da, anneler tarafından merak konusu olmaktadır. Kehribar taşı nedir? hakkında bilgi sahibi olabilmeniz için siz değerli dostlarımız için yazımızın devamında tüm detayları ile ulaşabilirsiniz. Sizde kehribar kolyenin bebeklere faydalarını sayfamızdan öğrenebilirsiniz. Peki kehribar kolyenin bebeklere faydaları nelerdir?

Kehribar kolyeleri, şifalı taş olarak bilinmektedir. Genellikle de bebeklerin diş çıkarma dönemin de, ağrı kesici görevi gördüğüne inanılmaktadır. Kehribar kolyeler, bebek vede çocuklarda kullanılırken, yetişkinler de bile kullanılmaktadır. Yabancı ülke eczanelerinde ise, kehribar bebek diş kolyesi olarak satılmaktadır. İbn-i Sina tarafından zamanında şifa niyeti ile kullanılmaktaydı vede çok sayıda hastalığın da tedavisin de kullanılmıştır. Kehribar ise kozalaklı ağaçların doğal reçinesinin fosil bulmuş hali olmaktadır. Kehribar yalnızca kolye olarak değil, bileklik yahut halhal şeklinde de kullanılmaktadır. Bebekler de kehribar taşı, dördüncü ayını doldurmadan önce kesinlikle kullanılmamalıdır. Kehribar taşının bebekler için bilinmeyen bir çok faydaları bulunmaktadır.

KEHRİBAR TAŞININ FAYDALARI NELERDİR?

Enfeksiyona yakalanma riskini azaltmakta.
Diş çıkarma dönemin de olan bebeğin, ağrılarını geçirir.
Salyanın azalmasında oldukça faydalı.
Boğaz, kulak vede mide yanmalarına iyi gelmekte.

KEHRİBAR NASIL KULLANILMALI?

KEHRİBAR ETKİSİNİ NASIL GÖSTERİR?

Kehribar, satın alındıktan sonra paketi açılır vede ılık su yardımıyla yıkanıp kurulanır. Enerjisini arındırmak için ise 2/3 ayda gece, toprak kap içinde bekletilir vede sabah ılık sudan geçirilir. Kehribar kolyenin ipin de ise çamurun kalmamasına dikkat edilir. Kehribar kolyenin uyku esnasında çıkarılması gerekmektedir. Halhal, bileklik yada kolye olarak kullanılan kehribar, vücudun ısısı sayesinde uçucu yağlar, deri yolu ile hemen emilerek kana geçmektedir. Kehribar kolyelerinin boğulma riski yaşatmaması için her boncuk arasında düğümlerin olduğuna dikkat etmelisiniz vede ona göre çocuğunuz da kullanmalısınız.

Kehribar Kolyenin Bebeklere Faydaları Nelerdir, yazımız da hazırladığımız kehribar kolyenin bebeklere faydalarını öğrenebilirsiniz. Eğerki sizin de kehribar kolyenin bebeklere faydaları nelerdir, yazımız hakkında kafanıza takılan sorularınız varsa, bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Kehribar kolyenin bebeklere faydaları nelerdir, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Bulgur Aşı Çorbası Nasıl Yapılır?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

seventeen + 20 =

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2020 Kardesiz Blog Designed