Kirpik Lifting Ne Kadar Kalıcı?

Kirpik Lifting Ne Kadar Kalıcı? Kirpik Lifting Ne Zaman Yaptırılır? Kirpik Lifting zararlı mı? Hakkında merak ettiklerinizi, yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Kirpik Lifting Ne Kadar Kalıcı? Kirpik Lifting Ne Zaman Yaptırılır?

Kirpik Lifting Ne Kadar Kalıcı
Sayfa İçeriği: Kirpik Lifting Ne Kadar Kalıcı

Kalıcı makyaj uygulamaları, hayat şartlarına göre daha yoğun olmakla birlikte, bakımlı görüntüsünden ödün vermek istemeyen hanımların tercih odağı olmaktadır. Kirpik litfing uygulaması da, kalıcı makyaj uygulamalarından bir tanesidir. Yazımızın içeriğinde, siz değerli dostlarımız için kirpik lifting ne zaman yaptırılır? ve kirpik lifting zararlı mı? Sorularının cevaplarına ayrıntılı olarak ulaşabilir vede öğrenebilirsiniz. Peki Kirpik lifting ne kadar kalıcı?

Kirpik lifting uygulamasının kalıcılığı aslında, kullanıma göre değişiklik göstermektedir. Genel olarak ikinci uygulamadan sonra, dikkatli kullanımlar da, 3 aya kadar kalıcılığı vardır. Bu uygulamayı yaptırdıktan sonra, maskara sürmek, makyaj temizleyiciler ile sık sık kirpikleri temizlemek, gözleri ovalamak da işlemin kalıcılığının azalmasını sağlayabilmektedir. Eğer gerekli özen gösterilmez ise, ilk yaptırım da 1 aydan sonra etkisini yitirebilmektedir. Kirpikler liftingin etkisi geçmeye başlayınca sırayla düşmeye başlamaktadır. Tüm kirpikler, bir anda kendini salmaz. Kirpik lifting, ilk uygulamadan sonra tercihen 1,5 ay sonra yenilenmesi tavsiye edilmektedir. Böylelikle ikinci uygulama çok daha uzun süre kalıcı olmasına sağlamaktadır. İkinci uygulamadan sonra 2 ila 3 ay da bir yapılabilmektedir. Yazımızın devamına giderek kirpik lifting zararlı mı ayrıntılı olarak öğrenebilirsiniz.

Kirpik Lifting Nasıl Yapılır?

Kirpik Lifting Zararlı Mı?

Kirpik lifting kesinlikle kirpik dökmez. Yalnız size gözgün hastalığınız bulunuyor ise, genel uygulamadan bağımsız olarak kirpikler etkilenebilmektedir. İnce, zayıf, seyrek, düz kaş vede kirpiklere sahip insanların, kalın, sık, düz kaş vede kirpiklere sahip kadın vede erkeklerin, kirpikleri ipek kirpikten zarar görmüş kişilerin, kaş vede kirpikleri dökülen insanların kirpik lifting yaptırması tavsiye edilmez. Bu uygulama yapılır iken, tecrübeli kişilerce yapılması oldukça önemlidir. Kullanılanın solüsyonlardan herhangi biri, gözünüze kaçar ise gözler yanar vede tahriş olur. Bu işlemi işinin ehli makyöz ile yaptırırsanız, kirpik lifting işleminden zararsız biçimde çıkarsınız. Bu durumda ne gözleriniz yanar, nede canınız acır. İşlem bittikten sonra, genel olarak herhangi bir komplikasyon ile karşılaşmazsınız. İşin içinde gözleriniz olduğundan, tecrübeli kişilerce yapılması oldukça önemlidir.

Kirpik kaldırıcı işlemler ile kirpik permasını karıştırmayın. Perma çok daha fazla kimyasal barındırdığından, kirpiklere zarar verebilmektedir. Bu işlem aynı zaman da bakım sağlığından, çok daha sağlıklıdır. Kirpiklerin daha sağlıklı olması için de yardımcı olmaktadır. Doğru bir uygulama uygulandığında vede uzman tarafından işlem gerçekleştirildiğinde lifting kirpik kıllarına vede deriye herhangi zarar vermemektedir. Kirpik liftingi yapılma süresi, tamamen kirpiklerin tipine göre değişiklik gösterir. Eğer kısa vede düz kirpiklere sahip iseniz, bu işlem biraz daha uzun sürebilmektedir. Tam bir süre olarak 30 ila 60 dakika arası bir zaman dilimi sürebilmektedir.

Kirpik lifting yapımında ilk olarak kirpik diplerine silikon ped koyulur. Sonra kiprikler pede yapıştırılır. Bu işlemin düzgün olabilmesi için de, kirpikler tarayarak yapıştırılmakta. İkinci aşama için, kirpiklere solüsyon sürülür. Bu solüsyon kirpikler de 15 dakika kadar kalmaktadır. Daha sonra üçüncü aşamada da sabitleyici olarak başka solüsyon sürülür. İkinci solüsyon da 10/15 dakika bekletildikten sonra, son aşama olan boyama aşamasına geçilmektedir. Boyama aşması genel olarak istek üzerine yapılan uygulamadır. Kirpiklerinizin daha dolgun görünmesini sağladığından, kalıcı rimel olarak düşünülebilir. Bu son aşamada ise boyanın iki dakika kadar bekletilmesi yeterli olmaktadır.

Kirpik Lifting Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bu işlemde söz konusu göz olduğu için, çok dikkatli olmak gerekmektedir. Kirpiklere sürülen kimyasal solüsyonlar, gözleri tahriş edeceğinden veya istenmeyen bazı reaksiyonlara yol açabileceğinden özellik ile alerjik olanları, bu uygulamadan kaçınması lazım. Alerjik reaksiyona karşı test yaptırdıktan sonra, bu işlemi yaptırmanız daha doğru olacaktır.
Kontakt lens takanların uygulamadan önce, lenslerini çıkarması lazım.
Ortalama olarak 2 ila 3 ay gibi bir süre boyunca kalıcılığını olan kirpik lifting de, bu süre kişiden kişiye değişiklik gösterebilmektedir.
Alerji, arpacık, tahriş vede kirpik dökülmesi gibi sorunları bulunanların bu uygulamayı yaptırması sakıncalıdır.
Uygulama öncesin de, göz makyajının çok iyi temizlenmesi lazım. Kirpikler de hiç bir şekilde, makyaj kalıntısı olmamalı vede kirpikler kuru olmalıdır.
Uygulamadan sonra göz makyajı yapmak isteyenlerin, en az 12 saat beklemesi lazım. Su ile temas için de, 24 saat beklenmesi gerekmektedir.

Kirpiklere uygulanacak bakım sırasında, size özel boyutlar da pedler vede kirpiklere uygun aparatlar kullanılmaktadır. Başkası için seçilen aparatlar, sizinkinden farklı olabilmektedir. Bu konuda endişe yapmayın. Yalnız kullanılan ürünün hijyenik olduğundan vede sterilize edildiğinden emin olmanız gerek.
Uygulamanın kimyasal bir uygulama olduğunu unutmamalı ve bazı reaksiyonlara yol açabileceğini bilmelisiniz. Uygulamayı yaptıracağınız güzellik merkezini seçer iken, titiz davranmalı vede işinde uzman kişilerden bu konuda yardım almasınız.

Kirpik Lifting Ne Kadar Kalıcı, kirpik lifting regl dönemin de uygulanır mı ile ilgili merak edilen soru hakkında, herhangi bir sakıncası bulunmamaktadır. Yalnız bu dönem de kişi ani ruh değişimleri vede hormonal etkilerin altında olduğu için, işlemin regl sonrası yapılması önerilmektedir. Eğer ki sizin de kirpik lifting ne kadar kalıcı, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Kürpik lifting ne kadar kalıcı, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da kirpik lifting nasıl yapılır yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Tularemi Nedir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2023 Kardesiz Blog Designed