Kışın Neden Çok Kilo Alınır?

Kışın Neden Çok Kilo Alınır? Kışı Kilo Almadan Geçirme Yöntemleri, Kış ayın da daha çok kilo alımını önlemek için yöntemleri sayfamızdan bulabilirsiniz.

Kışın Neden Çok Kilo Alınır? Kışı Kilo Almdan Geçirme Yöntemleri

Kışın Neden Çok Kilo Alınır
Sayfa İçeriği: Kışın Neden Çok Kilo Alınır, Kışı Kilo Almdan Geçirme Yöntemleri, Kışı Kilo Almadan Geçirme Önerileri, Kışın Neden Kilo Alırız, Kışın Kilo Alma Neden Olur, Kışın Neden Daha Kolay Kilo Alınır, Kışın Kilo Vermenin Yolları, Kış Aylarında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kışın neden çok kilo alınır ile ilgili bilinmesi gerekenleri siz değerli dostlarımız için yazımız da derledik. Kışı kilo almadan geçirme yöntemleri hakkında yapılması gerekenleri sayfamız da hazırladık. Sizde kış ayın da fazla kilo almamak için yapmanız gerekenleri yazımızın devamından bulabilirsiniz. Peki kışın neden çok kilo alınır?

Kış ayların da güneş ışınlarından az faydalandığından vede günlerin kısalması ile iştahların da açılmasının hem fizyolojik olarak, hem de psikolojik olarak nedenleri bulunmaktadır. Güneş ışınları görmeyen vücut d vitamini eksikliği ile mutluluk hormonu olarak bilinen seratonin de azalmasına neden olmaktadır. Seratonin salgılamanın başka bir alternatifi ise, karbonhidratlı besinleri tüketmek… Kış ayların da evde geçirilecek zaman daha fazla olduğundan, can sıkıntılarının da baş göstermesi ile yemek yemeye yönelmeler görülebilmektedir. Mevsimlerden mevsime değişiklik gösteren ruh hali ise, kış ayların da depresyona yakın iken kişi farkında olmadan karbonhidratla iyileşme yoluna girmektedir. Bu durum ise bazı kişiler de zamanla günlük olarak 800 kcal’den daha fazla aldığını göstermektedir.

KIŞI KİLO ALMADAN GEÇİRME ÖNERİLERİ

Detoks içecekler kilo vermek için tüketilmektedir. Kahve vede çay gibi sıvılar metabolizmayı hızlandırmaktadır. Vücudun alması gereken sıvı değerleri şekil de olmaz ise, kişi açlık ile susuzluğu birbirine karıştırabilmektedir. Bu sebeple de acıktığınızı hissettiğiniz de ilk önce su için eğer hala devam eden açlık hissiniz varsa, yemek yemeye başlayabilirsiniz.

Kahvaltı yapmayı atlamayın.
Kışın bol bol sıvı tüketin.
Çorba tüketimini arttırın.

Sabahları eğerki kahvaltıyı es geçen kişilerin, diğer insanlara göre aldığı kalori oranı daha fazladır. Güne enerjik vede dinç hatta sağlıklı başlamanın en etkili yolu kahvaltıdan geçmektedir. Çorba tüketimini arttırmanız kış ayların da çok önemlidir. Hele ki, öğün araların da içilen çorbanın, kişinin karnını tok tutmaktadır. Çorba tüketimi yapan kişilerin, diğer kişilere göre yaklaşık olarak 100 kcal daha az aldığı görülmektedir.

Kışın Neden Çok Kilo Alınır, yazımız da hazırladığımız kışın neden çok kilo alınır ile ilgili bilmeniz gerekenleri bulabilirsiniz. Sizde kış ayların da dikkat etmeniz gerekenleri yazımızdan bulabilirsiniz. Eğerki sizin de kışın neden çok kilo alınır, yazımız hakkında kafanıza takılan sorularınız varsa, bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Kışın neden çok kilo alınır, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Sinüzit Belirtileri Nelerdir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

two × 5 =

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2018 Kardesiz Blog Designed