Labioplasti Neden Yapılır?

Labioplasti Neden Yapılır? Labioplasti Nasıl Yapılır? Labium Nedir? İle ilgili bilmeniz gereken bazı bilgileri yazımızın içeriğin de hazırladık.

Labioplasti Neden Yapılır? Labioplasti Nasıl Yapılır?

Labioplasti Neden Yapılır
Sayfa İçeriği: Labioplasti Neden Yapılır

Labioplasti, son günlerde artan genital estetik ameliyatı olarak günümüzde yaygın olarak tercih edilmektedir. Yazımızın içeriğin de, siz değerli dostlarımız için labium nedir? vede labioplasti nasıl yapılır? Sorularının cevaplarına ayrıntılı olarak ulaşabilir vede paylaşabilirsiniz. Peki Labioplasti neden yapılır?

Labium, kadın cinsel organlarının parçası olmaktadır. Vulvanın dışarıdan görülebilen, en büyük bölümüne denir. Tıp alanında da kadınların dış, genital organlarını oluşturan yapılar olmaktadır. Kişilerde iki çift labium bulunmaktadır. Labium majus, daha büyük vede daha şişman, labium minus de, dış labium arasındaki cilt kıvrımları olmaktadır. Labium, klitorisi vede vajina ve üretranın açıklıklarını çevreler korur. Labioplasti, labium minusü vede labium majus, insan vulvasını saran cildin kıvrımlarını değiştirmek için, tercih edilen plastik cerrahi operasyonu olarak geçmektedir. Yazımızın devamına giderek labioplasti nasıl yapılır ayrıntılı olarak öğrenebilirsiniz.

Labioplasti Nasıl Yapılır?

Labioplasti Neden Uygulanır?

Bu cerrahi operasyonun yapılmasının en sık nedenleri arasında, labial hipertrofi, yani dudakların aşırı büyümesi, dudakların yaş alma, doğum yapma gibi çeşitli nedenler ile sarkması, bir dudağın diğerinden daha büyük olup, asimetri görülmesi, iç dudak kenarlarında ki aşırı koyulaşma olmakta. Bu durumlar ise kişiye hem kozmetik olarak rahatsız edebilir, hem de bir çok sağlık problemlerine neden olabilmektedir.

Labioplasti operasyonu, genel de kısa sürmektedir. Uygulanacak işleme göre yarım saat ile 1 saat sürebilmektedir. Genellikle lokal anestezi tercih edilmektedir. Eğer gerekli görülürse genel anestezi altında da uygulanabilmektedir. Labioplasti ameliyatının ciddi riski yoktur. Olası ciddi sorunlar nadirdir. Lokal anestezi yapılan hastalar da, ameliyat sırasında hasta ile sohbet edilerek uygulanacak rahatlıkta bir operasyondur. Ameliyat sonrası kesi yerinin kuru vede temiz tutulmasını kolaylaştırmak için, ameliyat tarihi adetten hemen sonraya denk gelecek biçimde ayarlanmalıdır.

Labioplasti Neden Yapılır, labioplasti, iç dudakları dış dudaklarının dışarısına sarkan, bu sebeple psikolojik vede işlevsel sorunlar yaşayan, 18 yaşını doldurmuş kişilere bu operasyon yapılabilir. Menopoz da olmak veya bakire olmak labioplasti ameliyatına engel değildir. Eğer ki sizin de labioplasti neden yapılır, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Labioplasti neden yapılır, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da labioplasti nasıl yapılır yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Refactoring Nasıl Yapılır?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2023 Kardesiz Blog Designed