Lazer Epilasyon Öncesi Nelere Dikkat Etmeli?

Lazer Epilasyon Öncesi Nelere Dikkat Etmeli? Lazer Epilasyon Zararlı Mı? Lazer epilasyon öncesi bilinmesi gerekenleri sayfamızdan bulabilirsiniz.

Lazer Epilasyon Öncesi Nelere Dikkat Etmeli? Lazer Epilasyon Zararlı Mı?

Lazer Epilasyon Öncesi Nelere Dikkat Etmeli
Sayfa İçeriği: Lazer Epilasyon Öncesi Nelere Dikkat Etmeli, Lazer Epilasyon Zararlı Mı, Lazer Epilasyon Öncesi Bilinmesi Gerekenler, En Temiz Lazer Epilasyon, En İyi Lazer Epilasyon Nasıl Olmalı, Lazer Epilasyon Yaparken Dikakt Edilmesi Gerekenler, Lazer Epilasyon Öncesi Traş

Lazer epilasyon öncesi nelere dikkat etmeli ile ilgili bir çok kafalar da soru işareti kalmaktadır. Lazer epilasyon zararlı mı? hakkında bir çok kadın araştırmalarda bulunmakta. Son zamanlar da en çok tercih edilen lazer epilasyon hakkında bilinmesi gerekenleri tüm detayları ile sayfamızdan bulabilirsiniz. Peki lazer epilasyon öncesi nelere dikkat etmeli?

Vücut yüzeyinde istenmeyen tüylerin köklerini lazer ışınları sayesinde yok etmeye lazer epilasyon denir. Lazer epislasyon, tüyleri yok etmek için kalıcı çözümler sağlamaktadır. Bilinen ışıklardan tek farkı, ışığın tek dalga boyunca düz bir demet halinde yayılabilmesidir. Milisaniyelik hareketler ile cilde uygulanan lazer ışınları, kıla renginin veren melonin pigmenti tarafından emilmektedir. Çevre dokulara zarar vermeden ise seçici olarak kıl köküne yoğunlaşmaktadır. Kıl köklerinde ısı oluşturmakta vede kıl kökünü de tahrip etmektedir. Kadınlar için büyük kolaylık olan, lazer epilasyon bazı sağlık problemlerine de yol açmaktadır. İşini düzgün yapmayan yada bilmeyen ellerde ciddi cilt yanıklarına kadar gidebilen kötü sonuçlar ortaya çıkabilmektedir. Sizde yazımızdan lazer epilasyon öncesi bilmeniz gerekenleri bulabilirsiniz.

LAZER EPİLASYON ÖNCESİ BİLİNMESİ GEREKENLER

Etkin vede güveli şekilde olabilmesi için kıl vede cilt tipine göre değerlerin doğru belirlenmesi yani kıl yoğunluğu, cilt rengi vede kıl kalınlığına bakılarak doğru cihaz seçimi ile enerji tespiti yapılmalıdır.

1 ve 2 aylık aralıklar ile ortalama olarak 6 ila 8 seans arasında, yüzde 10 ila 12 seans arasında sonuç gösteren lazer epilasyon alanın genişliğine göre tedavi birkaç dakikadan, bir kaç saate kadar yapılabilir.

Sizde yüzünüze epilasyon yaptırmak istiyorsanız, yaptırmadan önce cildiye doktoruna muayene olmanızda fayda var. Daha sonra ise yüzünüzde kapatıcı vede fondöten gibi ürünler kullanmamalısınız.

İltihap veya ateş gibi enfeksiyon sorunları oluşmuş ise mutlaka lazer epilasyon uygulayan kişiyi vakit kaybetmeden arayın.

Lazer epilasyon uygulaması uygulandıktan sonra, havuz, deniz veya aşırı güneş ışınlarına maruz kalmak ciltte farklı reaksiyonların oluşmasına neden olabilmektedir. Lazer epilasyon yaptırdıktan sonra en az 30 koruma faktörü bulunan güneş kremi kullanmalısınız.

Lazer epilasyon yaptırılacak yerin mutlaka temiz olmasına dikkat edin. Çünkü başka kişilerin bakterileri size bulaşarak, sivilce, mantar yada cilt kanserine bile sebep olabilmektedir.

Lazer Epilasyon Öncesi Nelere Dikkat Etmeli, yazımız da hazırladığımız lazer epilasyon hakkında bilmeniz gerekenlere ulaşabilirsiniz. Eğerki sizin de lazer epilasyon öncesi nelere dikkat etmeli, yazımız hakkında kafanıza takılan sorularınız varsa, bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Lazer epilasyon öncesi nelere dikkat etmeli, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla da paylaşarak, arkadaşlarınızı da sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Katmer Tatlısı Nasıl Yapılır?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed