Otizm Ve Down Sendromu Arasındaki Farklar Nelerdir?

Otizm Ve Down Sendromu Arasındaki Farklar Nelerdir? Otizm Belirtileri, Otizm ile down sendromu aynı şey mi? Hakkın da bilgilere yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Otizm Ve Down Sendromu Arasındaki Farklar Nelerdir? Otizm Belirtileri

Otizm Ve Down Sendromu Arasındaki Farklar Nelerdir
Sayfa İçeriği: Otizm Ve Down Sendromu Arasındaki Farklar Nelerdir, Otizm Belirtileri, Down Sendromu Belirtileri, Down Sendromu İle Otizm Arasındaki Farklar, Down Sendromu İle Otizm Aynı Şey Mi, Otizm Rahatsozlığı Nedir, Down Sendromu Nedir, Down Sendromu Nedenleri, Otizm Nedenleri

Otizm ve down sendromu arasındaki farklar nelerdir, ile ilgili bilinmesi gereken bazı ayrıntıları siz değerli dostlarımız için yazımız da mercek altına aldık. Otizm belirtileri ve Down sendromu belirtileri hakkın da merak ettiklerinizi yazımızın devamına giderek ulaşabilirsiniz. Sizde otizm ile down sendromu arasındaki farkları sayfamızdan öğrenebilirsiniz. Peki otizm ve down sendromu arasındaki farklar nelerdir? yazımız da detayları ile paylaştık.

Otizm spektrum bozukluğu aslında down sendromu ile aynı görünse de aynı hastalık değildir. İki hastalıkta da farklı özellikler bulunmaktadır. İki hastalıkta da görülen bazı özellikler bu rahatsızlığa sahio olan çocukları birbirinden ayırtmaktadır. Yazımız da sizler için hazırladığımız iki hastalığın da arasındaki farklara ulaşabilirsiniz.

DOWN SENDROMU İLE OTİZM ARASINDAKİ FARKLAR

Otizm nedenleri net olarak bilinmez iken, down sendromunun nedenleri arasında genetik faktörler etkilidir.

Down sendromlu çocuklar da fiziki olarak, çekik gözlü, kısa boylu, yassı kafalı vede ince dudaklıdır. Otizmli çocuklar da ise fiziki olarak belirgin özellikler görülmemektedir.

Down sendromu rahatsızlığı cinsiyet ayırt etmez iken, otizm rahatsızlığı erkek çocuklar da daha sık rastlanmaktadır.

Down sendromlu çocuklar kolay iletişim kurabilir iken, otizmli çocuklar davranış bozuklıklarını daha sık göstermektedir.

Otizm yaşamın ilk üç yıl içerisin de kendini gösterirken, down sendromu rahatsızlığı anne karnın da belirlenebilmektedir.

Otizm Ve Down Sendromu Arasındaki Farklar Nelerdir, yazımız da hazırladığımız otizm ile down sendromu arasındaki farkları öğrenebilirsiniz. Sizin de eğer ki otizm ve down sendromu arasındaki farklar nelerdir, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Otizm ve down sendromu arasındaki farklar nelerdir, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak arkadaşlarınızı da sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Evde Spor Aletleri Nereye Konur?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ten + fourteen =

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2018 Kardesiz Blog Designed