Prematüre Bebeklerin Genel Özellikleri Nelerdir?

Prematüre Bebeklerin Genel Özellikleri Nelerdir? Prematüre Riskleri Nedir? Anneler tarafından en çok merak edilen prematüre bebekler hakkında bilgiler.

Prematüre Bebeklerin Genel Özellikleri Nelerdir? Prematüre Riskleri Nedir?

Prematüre Bebeklerin Genel Özellikleri Nelerdir
Sayfa İçeriği: Prematüre Bebeklerin Genel Özellikleri Nelerdir, Prematüre Riskleri Nedir, Prematüre Bebeklerin Özellikleri, Prematüre Bebeklerin Sınıflandırılması, Prematüre Bebekler Nasıl Beslenmeli, Prematüre Riskleri Nelerdir, Prematüre Sorunları, Hangi Bebeklere Prematüre Denir

Prematüre bebeklerin genel özellikleri nelerdir hakkında bilmeniz gerekenleri dostlarımız için sayfamız da hazırladık. Prematüre riskleri nedir? Prematüre nedir? ile ilgili bilinmesi gereken tüm merak edilen soruları yazımızın devamından öğrenebilirsiniz. Prematüre bebekler hakkında en çok araştırılan vede merak konusu olan kriterleri sayfamız da derledik. Peki prematüre bebeklerin özellikleri nelerdir?

9 ay 15 gün, hamilelik döneminin en ideal süresidir. Anne adayının eğerki 9 ay 15 günlük süreden erken doğum yapmış ise bebek erken doğmuş olmaktadır vede buna prematüre denmektedir. Yani, bebek 27 hastalık olarak dünyaya gelmiş ise, gerçek doğum zamanına henüz 13 hafta kaldı demektir. Genel anlamı ile 3. haftadan önce doğan boyu 45 cm’den kısa olan vede kilosu 2500 gramın altında bulunan bebekler prematüre olarak tanımlanmaktadır. Bebekler normal doğum zamanından ne kadar, erken doğarlarsa sorunlar ile karşılaşma ihtimali de okadar yüksek olmaktadır.

Prematüre bebeklerin sınıflandırılması da haftalarına göre değişmektedir. Peki prematüre bebekler nasıl sınıflandırılır?

24-31. Hafta bebekler, ileri derecede prematüre.
32-35. Hafta doğan bebekler ise orta derecede prematüre.
36-37. Hafta doğan bebeklere de orta derecede prematüre denmektedir.

PREMATÜRE BEBEKLERİN ÖZELLİKLERİ

Kalp atışları oldukça hızlıdır.
Kirpik vede kaşları seyrektir.
İç organları tam anlamı ile oluşmamıştır.
Enfeksiyon kapma riskleri oldukça yüksektir.
Yeni doğan sarılığı diğer bebeklere göre daha fazla olmaktadır.
Ses çıkarma tonu çok yüksektir vede ciğerleri tam gelişmemiştir.
Ayak vede el tırnaklarının gelişimi tamamlanamadığından, yumuşaktır.

Prematüre bebekler diğer bebeklere göre daha dikkat edilmesi gerekmektedir. Hastalıklara yakalanma oranları diğer bebeklere göre daha fazladır. O yüzden prematüre bebekler her zaman özenle vede dikkatli şekilde bakılmalıdır. Erken doğan bebekler, her zaman enfeksiyon kapma riskleri bulunmaktadır. O yüzden ilginizi diğer bebeklerden daha fazla vermeniz gerekmektedir.

Prematüre Bebeklerin Genel Özellikleri Nelerdir, yazımız da prematüre bebeklerin genel özellikleri hakkında bilgileri bulabilirsiniz. Prematüre bebeklerin özellikleri hakkında bilgilere yazımızdan ulaşarak, prematüre nedir? öğrenebilirsiniz. Eğerki sizin de prematüre bebeklerin genel özellikleri nelerdir, yazımız hakkında kafanıza takılan sorularınız varsa bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Prematüre bebeklerin genel özellikleri nelerdir, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Islak Mendil Nerelerde Kullanılır?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

fifteen − six =

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2020 Kardesiz Blog Designed