Tesbih Ağacı Yağı Nasıl Kullanılır?

Tesbih Ağacı Yağı Nasıl Kullanılır? Tesbih Ağacı Yağının Saça Faydaları, Tesbih ağacının faydaları neledir? alakalı merak edilenleri yazımız da hazırladık.

Tesbih Ağacı Yağı Nasıl Kullanılır? Tesbih Ağacı Yağının Saça Faydaları

Tesbih Ağacı Yağı Nasıl Kullanılır
Sayfa İçeriği: Tesbih Ağacı Yağı Nasıl Kullanılır, Tesbih Ağacı Yağının Saça Faydaları, Tesbih Ağacı Yağının Faydaları Nelerdir, Tesbih Ağacı Nasıl Uygulanır, Tesbih Ağacı Faydaları Nelerdir, Tesbih Ağacı Yağı Nasıl Yapılır, Tesbih Ağacı Yağı Nerede Bulunur

Tesbih ağacı yağı nasıl kullanılır, ile ilgili bilmeniz gereken bazı faydalarını sizler için yazımız da mercek altına aldık. Tesbih ağacı yağının saça faydaları hakkında merak edilenleri sayfamızdan bulabilir ve öğrenebilirsiniz. Tesbih ağacının faydaları ile ilgili tüm merak ettiklerinizi yazımızın devamına giderek öğrenebilirsiniz. Peki tesbih ağacı yağı nasıl kullanılır? detayları ile yazımız da paylaştık…

Tesbh ağacı, Avrupa vede Hindistan’ın sıcak bölgelerinde yetişmektedir. Uzmanlar tarafından incelenen tesbih ağacının bir çok faydaları çıktı. Tesbih ağacı, kemikleri güçlendirmeden, ateş düşürmeye, kan şekerini düzenlemeden bir çok hastalığın çaresi olarak kullanıma hazırlanmaktadır. Dünya çapında ise halk ilaçları olarak geniş bir kullanım geçmişi bulunmaktadır. Tesbih ağacı yağının sert kokusu da olsa, diğer besin maddeleri ve yağ asitleri yüksektir. Vücut losyonları, cilt kremleri, saç ürünleri ve kozmetikler gibi çeşitli güzellik ürünlerin de kullanılmaktadır.

TESBİH AĞACI YAĞININ FAYDALARI NELERDİR?

Araştırmalara göre, saç derisi vede saçı besleyen hatta sağlıklı tutan linoleik, stearik asitler ve oleik gibi bir kaç yağ asidi içermektedir. Bu durum da saçlar nemlenerek, canlı ve parlak bir görünüm kazanmaktadır. Tesbih ağacı yağı, kuru ve yetersiz beslenmiş saçları veya kaba tüyleri pürüzsüz ipeksi bir dokuya dönüştürmektedir. Tesbih ağacı yağı, kaşıntılı, egzama, kuru, pul pul dökülme, kırmızı gibi saç derisi üzerinde meydana gelen tüm problemleri de gidermektedir.

Tesbih ağacı, neem ağacı olarak da bilinmektedir. Saç da meydana gelen bit gibi böceklenmelerin de önüne geçmektedir. İçeriğin de bulunan insektisidal bileşeni ile oluşan bitlerin hızlıca ölmesini sağlamaktadır.

TESBİH AĞACI YAĞI NASIL KULLANILIR?

Susam yağı, avokado, zeytin yada jojoba yağı gibi baz yağlar ile mutlaka seyretilmesi gereken tesbih ağacı yağı, harman içinde %10 ile %20 arasında kullanılmaktadır. Kokusunun da çok keskin olması sebebi ile önlemek için 4 ile 5 damla lavanta yağı ilavesi yapılmalıdır.

Tesbih Ağacı Yağı Nasıl Kullanılır, yazımız da hazırladığımız, tesbih ağacı yağı hakkında bilmeniz gerekenleri bulabilirsiniz. Eğer ki sizin de tesbih ağacı yağı nasıl kullanılır, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Tesbih ağacı nasıl kullanılır, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için, onlarla da paylaşarak arkadaşlarınızı da sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Dantel Nasıl Yıkanmalı?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 × five =

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2020 Kardesiz Blog Designed