Yüzdeki Çıkan Tüyler Nasıl Geçer?

Yüzdeki Çıkan Tüyler Nasıl Geçer? Yüzdeki Tüyler Nasıl Temizlenir? Yüzde çıkan tüyleri gidermenin yollarını sizler için yazımızda ayrıntılı olarak derledik.

Yüzdeki Çıkan Tüyler Nasıl Geçer? Yüzdeki Tüyler Nasıl Temizlenir?

Yüzdeki Çıkan Tüyler Nasıl Geçer
Sayfa İçeriği: Yüzdeki Çıkan Tüyler Nasıl Geçer

Yüzdeki çıkan tüyler kadınların en çok yaşadığı sorunlar arasında yer almaktadır. Yüzdeki tüyler zaman zaman çoğaldığında kadınlar çözüm yolu aramaktadır. Yüzdeki çıkan tüylerin geçmemesi yüzde de istenmedik görüntüler oluşturmaktadır. Yazımızın içeriğin de yüzde çıkan tüyleri gidermenin yolları ve yüzde çıkan tüyleri gideren maskeleri bulabilirsiniz. Sizde eviniz de uygulayacağınız bu yöntemler sayesinde yüzünüzde çıkan tüyleri hafifletebilirsiniz. Peki yüzdeki çıkan tüyler nasıl geçer?

Yüzde çıkan tüyler aslında nerede ise kadınların hepsin de farklı farklı nedenlerden dolayı çıkmaktadır. Mesela, bazı etnik kökene sahip kadınlarda istenmeyen tüyler diğerlerine göre daha fazla olmaktadır. Özellikle de bu istenmeyen tüyler, Güney Asya, Orta Doğu vede Akdeniz kadınlarında daha yatkın olmaktadır. Yüzdeki çıkan tüyler hormonal rahatsızlıklar nedeni ile de çıkabilmektedir. Aşırı stres vede depresyona maruz kalmış vücutta da hormonal değişikler olmaktadır. Bu hormonal değişikler ile vücutta meydana gelen olumsuz etkilerden birisi de istenmeyen tüylerin artmasıdır. Bazı kullanılan ilaçlar da yan etki yaparak, yüzde tüylenme veya olan tüylerin karararak belirginleşmesine neden olabilmektedir. Sizde yazımızın içeriğin de istenmeyen tüyleri hafifletmek için, yüzdeki çıkan tüyleri giderme maskeleri için yardım alabilir vede öğrenebilirsiniz.

Yüzde Çıkan Tüyleri Giderme Yöntemleri

Yüzde Çıkan Tüyleri Giderme Maskeleri

Mısır unu maskesi yüzde çıkan tüylere birebir karışımdır. Hazırlamak için 2 çay kaşığı toz şeker, 1 çay kaşığı su, 1 çay kaşığı bal kullanabilirsiniz. Elinizdeki tüm malzemeleri bir kap içinde karıştırın. Daha sonra karışımı mikrodalga da ya da ocakta yarım dakika boyunca, kahverengi hale gelip, baloncuklar oluşana kadar ısıtın. Sonra soğumaya bırakın. Karışımı sürmek için spatula gibi tahta ya da kaşık arkası ile karışımı sürmek istediğiniz bölgelere sürün. En son olarak ağdayı sökerken tüylerin çıkış yönünün tersine doğru çekmeye dikkat edin.

Yüzdeki Çıkan Tüyleri Giderme
Yüzdeki Çıkan Tüyleri Giderme

Zerdeçal maskesi de yüzdeki tüyleri giderme de kullanılan bir diğer maske yöntemidir. Bunun için ise, yeterince süt vede 2 yemek kaşığı zerdeçal yeterlidir. İlk önce macun kıvamına gelene kadar 2 kaşık zerdeçal ile yavaş yavaş süt ilave ederek karıştırın. Bu hazırlayacağınız karışım özellikle de yüz bölgesindeki istenmeyen tüylere karşı oldukça etkilidir. 20 dakika bekledikten sonra ılık su ile yüzünüzü durulayın. Bu maskeyi hafta da 1 kez uygulayabilirsiniz.

Yüzdeki Çıkan Tüyler Nasıl Geçer, yüzde çıkan tüyleri gidermenin en pratik yöntemlerini yazımız da hazırladık. Sizde yazımızın içeriğin de yüzdeki çıkan tüyleri giderme maskelerini bulabilir ve evinizde hazırlayarak doğal olarak kullanabilirsiniz. Yüzdeki çıkan tüyleri hafifletmek için, doğal olan şeyleri tercih etmeniz yüzünüze de zarar vermeyecektir. Eğer sizin de yüzdeki çıkan tüyler nasıl geçer, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Yüzdeki çıkan tüyler nasıl geçer, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da yüzdeki çıkan tüyler nasıl temizlenir yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Evde Kırmızı Ruj Nasıl Yapılır?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed