Ağız Kokusu Neden Olur?

Ağız Kokusu Neden Olur? Ağız Kokusu Nasıl Geçer? Ağız kokusunu önleyen besinleri yazımızdan bulabilir ve öğrenebilirsiniz…

Ağız Kokusu Neden Olur? Ağız Kokusu Nasıl Geçer?

Ağız Kokusu Neden Olur
Sayfa İçeriği: Ağız Kokusu Neden Olur, Ağız Kokusu Nasıl Geçer, Ağız Kokusu Nasıl Anlaşılır, Ağız Kokusuna Ne İyi Gelir, Ağız Kokusunun Nedenleri Nelerdir, Ağız Kokusu Nasıl Önlenir, Ağız Kokusu Nasıl Engellenir, Ağız Kokusunu Önleyen Besinler

Ağız kokusu neden olur ile ilgili bilmeniz gereken bazı püf noktaları siz değerli dostlarımız için yazımız da paylaştık. Ağız kokusu nasıl geçer? Hakkın da merak ettiklerinizi sayfamızdan öğrenebilirsiniz. Siz de ağız kokusu nedenleri ve ağız kokusu nasıl geçer? sorularının cevaplarına yazımızın devamından ulaşabilirsiniz. Peki ağız kokusu neden olur? Detayları ile yazımız da paylaştık.

Ağız kokusu, insanların sosyal yaşamını olumsuz yönde etkilemektedir. Bir çok insanın da ruhsal dengesini bozmaktadır. Ağız içi sağlığında ise en önemli nokta tükürük’dür. İçeriğin de bulunan asit maddesi ile ağız içinde enfeksiyonlu hücrelerin oluşumunu önlemektedir. Yalnız tükürükte enfeksiyon oluşabilmektedir. Bu da ağız içi için kötü bir alarm olarak uyarıdır. Diş araların da toplanan besinler vede tükürüğün enfeksiyon kapmasının yanı sıra mide içindeki gıda atıkları da ağız kokusuna neden olmaktadır.

AĞIZ KOKUSUNUN NEDENLERİ NELERDİR?

Yanlış hazırlanmış protezler.
Gıda atıklarından kaynaklı olarak meydana gelen diş tartarları.
Doğru vede yeterli fırçalanmanın yapılmaması.
Diş etlerinin enfeksiyon kapması.
Ağız içinde bakteri sayısını arttıracak gıdaların tüketilmesi.
Diş aralarını temizlemede etkisi bulunan diş ipinin kullanılmaması gibi durumlar ağız kokusunun nedenleri arasında yer almaktadır.

AĞIZ KOKUSU NASIL ÖNLENİR?

AĞIZ KOKUSU NASIL GEÇER?

Diş ipini düzenli vede sağlıklı kullanmak.
Kokulu vede asit oranı yüksek gargaraların yapılması.
Diş fırçası değişimine dikkat edilmelidir.
Düzenli olarak ağız ve diş bakımı yapılmalıdır.
Günde iki kez dişler fırçalanmalıdır.

Ağız kokusunu önleyen bazı besinler uzmanlar tarafından belirtilmiş bunlardan başlıcaları da aşağıda sizler için sıraladık;

ÇİNKOLU SAKIZ
YOĞURT
KARANFİL
TARÇIN
KAHVE
NANE
MAYDANOZ
LİMON
ELMA
PEYNİR

Ağız Kokusu Neden Olur, yazımzı da hazırladığımız ağız kokusu nedenlerini öğrenebilirsiniz. Sizin de eğer ki ağız kokusu neden olur, yazımız hakkın da sorularınız varsa bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Ağız kokusu neden olur, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak arkadaşlarınızı da sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Menenjit Neden Olur?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2024 Kardesiz Blog Designed