Ağız Sağlığı Nasıl Korunur?

Ağız Sağlığı Nasıl Korunur? Diş Fırçası Kullanımı Nasıl Olmalı? Ağız temizliğinde dikkat edilmesi gerekenleri yazımız da sizler için derledik.

Ağız Sağlığı Nasıl Korunur? Diş Fırçası Kullanımı Nasıl Olmalı?

Ağız Sağlığı Nasıl Korunur
Sayfa İçeriği: Ağız Sağlığı Nasıl Korunur, Diş Fırçası Kullanımı Nasıl Olmalı, Ağız Bakımı Nasıl Yapılır, Diş Temizliği Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir, Diş Fırçası Kılları Nasıl Olmalı, Diş Fırçası Ömrü Ne Kadar, Ağız Temizliğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler, Ağız Kokusu Nasıl Giderilir, Diş Ağrısına Ne İyi Gelir, Diş Eti Kanaması Neden Olur, Ağız İçi Yaralar Neden Olur, Diş Neden Çürür, Ağız ve Diş Sağlığında Temel Kurallar, Kürdan Zararlı Mıdır, Diş İpi Nasıl Kullanılmalıdır, Bayram Şekerinin Dişe Zararları Nelerdir, Bayram Şekeri Dişleri Çürütür Mü, Ağız Kokusu Nasıl Ortaya Çıkar

Ağız sağlığı nasıl korunur ile ilgili bilinmesi gereken bazı bilgileri ayrıntılı olarak yazımız da siz değerli dostlarımız için hazırladık. Diş fırçası kullanımı nasıl olmalı? Hakkında merak ettiğiniz tüm her şeyi yazımızın devamına giderek bulabilir ve öğrenebilirsiniz. Sizde ağız temizliği vede ağız bakımı ile ilgili her şeyi sayfamızdan yardım alarak ulaşabilirsiniz. Peki ağız sağlığı nasıl korunur? Detayları ile yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Ağız bakımına ve diş temizliğine gerekli önem verilmediğin de ciddi sorunlara neden olmaktadır. Bu rahatsızlıklar eğer ki erken müdahale edilmediğin de kansere bile neden olabilmektedir. Araştırmalara göre ülkenin %80’i diş hekimine gitmediği belirlenmiştir. Bu oranla birlikte hastalıkların oranı da artmaktadır. Ağız bakımı ve diş temizliği genel sağlığı da olumsuz yönde etkilemektedir. O yüzden hem ağız, hemde diş bakımı oldukça önemlidir. Ağız bakımı ve diş temizliği için bir çok ürün bulunsa da uzmanlar kişilerin mutlaka 6 ay ya da 1 yıl’da 1 defa diş hekimine görünerek ekstra yapması gerekenleri öğrenmesini önermektedir.

AĞIZ BAKIMI NASIL YAPILIR?

DİŞ TEMİZLİĞİ YAPARKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER NELERDİR?

Yeşil çay veya kekik çayı ağız içini temizlemek için oldukça etkilidir. Yemeklerden sonra bir bardak tüketebilirsiniz.

Dişi telli olanların ağız ve diş bakımına iki kat daha fazla özen göstermesi gerekmektedir. Tel aralarına sıkışan besin atıkları da ağız içinde bakteri vede virüslerin çoğalmasına yol açmaktadır.

Kürdanlar diş kaybına vede diş eti parçalanmasına neden olmaktadır. Yalnız yüzeysel temizlik için ideal alettir.

Ağza şeker veya yumuşak dokulu maddeler alındığın da dikkatle çiğnenmesinde fayda vardır. Çok sert olan şekerler diş kökünü zorlamaktadır. Yumuşak dokular ise diş aralarında sıkışarak aralarının açılmasına neden olmaktadır.

Et tüketirken birlikte gazlı içecek içmekten kaçınılması gerekir. Gazlı içecekler diş yüzeyine zarar vermektedir.

Her zaman yanınız da diş fırçası vede macunu veya misvak taşımanızda fayda vardır.

Diş ipiyle dişlerinizin arasını temizlemek diş enfeksiyonlarını %80’e düşürmektedir.

Yemeklerin ağızda neden olacağı kokuyu önlemek için eğer var ise nane ya da karanfil çiğnenmesi önerilmektedir.

Ağız içi bakımında sadece diş değil aynı zaman da dil temizliği de oldukça önem taşımaktadır. Dil yüzeyini diş fırçasının tersi ile temizleyerek ağız içinde mikrop oluşturacak durumlar ortadan kaldırılmalı.

DİŞ FIRÇASI KULLANIMI

Kullanmakta olduğunuz diş fırçalarının ömrü ortalama olarak 3 ay süredir. Tabi burada kullanmakta olduğunuz fırçanın kalitesi önemlidir. İnsanlar arasında en çok yapılan yanlışlar arasında fırça kıllarının sertliğidir. Çok sert olan diş fırçası iyi temizler algısı tamamen yanlış düşüncedir. Çünkü fırça başının sert olması diş etine vede minesine ciddi zararlar vermektedir. Özellikle de diş kanamasına yol açmaktadır. Bu durum da ağız içinde enfeksiyonun çoğalmasına neden olmaktadır. Diş fırçasının kılları yumuşak olması vede dairesel yavaş şekilde dişlerin fırçalanması gerekmektedir.

Ağız Sağlığı Nasıl Korunur, yazımız da hazırladığımız ağız sağlığı ve diş bakımı ile ilgili bilmeniz gerekenleri bulabilirsiniz. Sizin de eğer ki ağız sağlığı nasıl korunur, yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Ağız sağlığı nasıl korunur, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak arkadaşlarınızı da sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Kabak Çekirdeği Yağı Ne İşe Yarar?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed