Ağrısız Rahim Filmi Nasıl Çekilir?

Ağrısız Rahim Filmi Nasıl Çekilir? Ağrısız Rahim Filmi Nedir? Ağrısız rahim filminin önemi hakkında bilmeniz gerekenleri yazımız da derledik.

Ağrısız Rahim Filmi Nasıl Çekilir? Ağrısız Rahim Filmi Nedir?

Ağrısız Rahim Filmi Nasıl Çekilir
Sayfa İçeriği: Ağrısız Rahim Filmi Nasıl Çekilir, Ağrısız Rahim Filmi Nedir, Ağrısız Rahim Filmi Nasıl Yapılır, Ağrısız Rahim Filminin Önemi Nedir, Rahim Kanseri Teşhisi, Rahim Filmi Ne Kadar Sürer, Tüp Bebek Tedavisi Nasıl Yapılır, Rahim Filmi Neden Çekilir, Rahim Kanseri Nedir, Rahim Filmi Gebelik Oranını Arttırır Mı

Ağrısız rahim filmi nasıl çekilir ile ilgili bilinmesi gereken bazı noktaları siz değerli dostlarımız için yazımız da mercek altına aldık. Ağrısız rahim filmi nedir? Hakkın da merak ettiğiniz her şeye yazımızın devamına giderek ulaşabilir vede öğrenebilirsiniz. Ağrısız rahim filminin önemi ve Ağrısız rahim filmi nasıl yapılır? Sorularının cevaplarına sayfamızdan yardım alarak ulaşabilirsiniz. Peki ağrısız rahim filmi nasıl çekilir? Detayları ile yazımızda paylaştık.

Sperm vede yumurtanın birleşmesini sağlayan yol tüpleri vede bebeğin anne karnındaki yeri olan rahim boşluğunun sağlık durumuna bakılmak için yapılan testlere rahim filmi denmektedir. Bilim dalında buna histerosalpingografi denir. Kısaltılmış hali HSG olan bu yöntem rahim içini hasara uğratmadan hastalıkların tespiti yapılır. Cihazın aynı zamanda yumurtalık kanallarını açtığı için gebelik durumunu da arttırmaktadır.

AĞRISIZ RAHİM FİLMİ NASIL YAPILIR?

AĞRISIZ RAHİM FİLMİNİN ÖNEMİ

Teknolojinin gelişmesi ile bu yöntem olduğundan daha kolay yapılmaktadır. C kollu röntgen denilen cihaz ile uygulanan işlemde anesteziye gerek kalmadan ağrısız vede kısa süre de işlem yapılmaktadır. Röntgen masasındaki yatağa sırt üstü yatırılan hastanın vajina bölgesine bir alet yerleştirilir. Yumuşak uçlu kateter ile rahimin ağız kısmından içeri sıvı aktarımı yapılır. Sıvının tüplere olan akışı röntgen cihazından takibe alınır. Uygun pozlarda bir kaç görüntü alınır. Kişiden kişiye değişiklik gösteren durumlar söz konusu olsa da ortalama süresi en fazla 2 dakika sürmektedir. Sıvının geçişi esnasın da az şiddetli adet sancıları gibi sancılar yaşanabilir. Yalnız işlem sırasında kesinlikle şiddetli ağrı söz konusu değildir.

RAHİM FİLMİ NEDEN ÇEKİLİR?

Anne adayının eğer tüpleri kapalı ise gebe kalma ihtimali düşüktür. Bu yüzden gebelik için olumsuz durumu önceden belirlemek için rahim filmi çekilir. Böylelikle hangi tedavi yönteminin yapılacağı kolaylaşacak vede gebe kalma ihtimali arttıracaktır. Bu yöntem aynı zamanda tüp bebek ya da aşılama tedavilerine başlamadan önce yapılmaktadır. Test sırasında rahim boşluğuna boşaltılan ilacın tüplerden daha rahat geçmesi için baskı yapılır. Bu uygulama sırasında tüplerde bulunan yapışıklıklar, mukus tıkaçları, adet atıkları vede kan pıhtıları temizlenmektedir. Böylelikle yumurta ile sperm daha kolay döllenmektedir. Bu durumda hastada düşük riskini azaltmaktadır.

Ağrısız Rahim Filmi Nasıl Çekilir, yazımız da hazırladığımız ağrısız rahim filmi hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz. Sizin de eğer ki ağrısız rahim filmi nasıl çekilir, yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Ağrısız rahim filmi nasıl çekilir, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak arkadaşlarınızın da sayfadan haberdar olmalarını sağlayabilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Barbunya Dondurucuda Nasıl Saklanır?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed