Alfa Lipoik Asit Faydaları Nelerdir?

Alfa Lipoik Asit Faydaları Nelerdir? Alfa Lipoik Asit Nedir? Alfa Lipoik Asit ne kadar alınmalı? ile ilgili bilinmesi gereken bazı bilgiler yazımızda.

Alfa Lipoik Asit Faydaları Nelerdir? Alfa Lipoik Asit Nedir?

Alfa Lipoik Asit Faydaları Nelerdir
Sayfa İçeriği: Alfa Lipoik Asit Faydaları Nelerdir

Hücreler de yer alan vede bedenin yaşamını sağlaması için enerji sağlayan yağ asidine alfa lipoik asit denir. Kan şekerini enerjiye çevirmeye yarayan alfa lipoik asit doğal yağ asitidir. Yağ vede suda rahatlık ile çözünür ve kan şekerini düşürmeye yardımcı olur. Yazımızın içeriğin de, siz değerli dostlarımız için derlediğimiz alfa lipoik asit ne kadar alınmalı? ve alfa lipoik asit nedir? Soruları ile ilgili cevaplara ayrıntılı olarak ulaşabilirsiniz. Peki Alfa lipoik asit faydaları nelerdir?

Alfa lipoik asit, antioksidan olarak geçmektedir. Nöropatik belirtileri azaltmaktadır. Beyin vede sinir hücrelerini serbest radikallere karşı korumaktadır. Göz sağlığını koruma da yardımcıdır. Güneşin zararlı etkilerinden korumaktadır. Alfa lipoik asit uyuşma, karıncalanma gibi sinir tahriplerini önlemektedir. C vede E vitaminlerden zengindir. Bu sayede ise antioksidan oranı da oldukça yüksektir. Alfa lipoik asit brokoli, domates, ıspanak, patates, lahana, bezelye ve pazı gibi sebzeler de sakatlar vede kırmızı ette, pirinç kepeğin de bulunmaktadır. Günümüz piyasasın da alfa lipoik asit barındıran losyonlar, kremler, kapsüller vardır. Enjeksiyon olarak da, damar yolu ile alınabilmektedir. Yazımızın devamına giderek alfa lipolik asit faydaları ile ilgili daha fazla bilgilere ayrıntılı olarak ulaşabilirsiniz.

Alfa Lipoik Asit Nasıl Kullanılır?

Alfa Lipoik Asit Faydaları

İltihaplanmayı önler,
Yaşlanmayı geciktirir,
Karaciğer sağlığını korur ve hastalıkların tedavisine yardımcı olur,
HIV vede AİDS tedavisine yardımcı olur,
Şeker hastaların da meydana gelen sinir hasarlarına iyi gelir,
Göz sağlığını korur ve katarakt ile mücadele eder,
Sinir tahribatını engeller,
Nöropatik belirtileri azaltır,
Karıncalanma, uyuşma, kaşıntıyı önler,
Kan şekerini düşürür,
Bağışıklığı güçlendirir vede hastalıklara karşı koruyucu olur,
Alzheime ve bunama gibi hastalıkların riskini azaltır,
Alfa lipoik asit, hücreler de gezinir. Bu sayede damarlardan yapısal hücrelere ulaşır vede beyin ile sinir hücrelerini korumaktadır.

Doğal gıdalardan alfa lipoik asit alınabilmektedir. Kapsül vede enjeksiyon olarak piyasada bulunmaktadır. Uzman hekime danışılmadan alınması tavsiye edilmez. Günlük uygun doz, uzman hekim kontrolün de belirlenmelidir. Kırmızı et vede sakatat gibi hayvansal gıdalar da vede bazı sebzeler de yer alan alfa lipoik asit, beslenme listesin de bol bol yer alıdır. Bazı durumlar da dışarıdan takviye olarak alınabilmektedir. Takviye olarak alınan alfa lipoik asit, uzman hekim kontrolün de , doktorun tavsiye ettiği doz vede süre içinde kullanılmalıdır. Doğal yağ asiti olan, alfa lipoik asit, kan şekerini düşürür ve güçlü antioksidandır. Bu neden ile bazı kanser tedavilerinin etkisini düşürebilmektedir. Özellik ile kanser hastaları, uzman hekime danışmadan alfa lipoik asit takviyeleri kullanmamalıdır.

Alfa Lipoik Asit Faydaları Nelerdir, hücre de enerji metabolizmasında göre üstlenen yağ asitine alfa lipoik asit denmektedir. Güçlü antioksidandır. Özellikleri arasında yaşlanmayı geciktirir, sinir hasarını giderir, kan şekerini düşürür ve zayıflama da yardımcı olmaktadır. Eğer ki sizin de alfa lipoik asit faydaları nelerdir, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Alfa lipoik asit faydaları nelerdir, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak arkadaşlarınızı da alfa lipoik asit faydaları yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Gut Hastalığı Nedenleri Nelerdir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2022 Kardesiz Blog Designed