Andropoz Erkeklerde Kaç Yaşında Başlar?

Andropoz Erkeklerde Kaç Yaşında Başlar? Erkeklerde Andropoz Nedir? Andropoz da ateş basması ve yaşlanan adam sendromu nedenlerini yazımızda derledik.

Andropoz Erkeklerde Kaç Yaşında Başlar? Erkeklerde Andropoz Nedir?

Andropoz Erkeklerde Kaç Yaşında Başlar
Sayfa İçeriği: Andropoz Erkeklerde Yaşı Nedir, Erkekler Menopoza Girerler Mi, Erkeklerde Andropoz Nedir, Erkeklerde Andropoz Belirtileri Nelerdir, Andropoz da Ateş Basması Nedenleri, Yaşlanan Adam Sendromu Nedenleri

Andropoz erkeklerde kaç yaşında başlar, ile ilgili bilmeniz gereken bazı bilgileri siz değerli dostlarımız için yazımız da hazırladık. Erkeklerde andropoz nedir? Hakkında merak ettiğiniz tüm her şeyi yazımızın devamına giderek ulaşabilir vede öğrenebilirsiniz. Andropoz erkeklerde ne zaman başlar? ve yaşlanan adam sendromu nedenleri ile ilgili tüm soruların cevaplarına sayfamızdan yardım alarak ulaşabilirsiniz. Peki andropoz erkeklerde kaç yaşında başlar? Detayları ile yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Bir çok semptoma sebep olan andropoz dönemlerinde ki azalan testoteron seviyeleri, iktidarsızlık, depresyon, kas kütlesinde azalmalar vede vücut yağında artış erkeklerde andropoz döneminde belirtilerdir. Belirtilerin ise ortadan kaldırılması için uzman hekim tarafından ilaçlar vede antidepresanlar reçete edilmektedir. Andropoz dönemine girmiş erkekler davranışların da değişiklikler yaşamaktadırlar. Bunlar ise; andropoz psikolojisi ile alınganlık, küçük şeylerden kolay etkilenme, saldırganlık hali, karamsarlık vs. semptomlar görülebilmektedir.

Andropoz erkekler için olarak menopoz olarak bilinmekte. Peki erkekler menopoza girer mi? sorularının detayları yazımızda… Andropoz insanlar arasında, erkeklerin yaşlanması ile birlikte testosteron düzeylerinde düşüş görülmekle yaşanan vede bu düşüşle meydana gelmesi belirtilerine denmektedir. Erkek menopozu olarak adlandıran andropoz genellikle 40’lı yaşların bitişleri ile 50 yaşların başlamasıyla erkeklerde görülebilen hastalıktır.

ERKEKLERDE ANDROPOZ BELİRTİLERİ NELERDİR?

Memelerde büyüme.
Depresyon,iç sıkıntısı.
Halsizlik.
İktidarsızlık,ereksiyon olamama,sertleşme sorunu.
Erken boşalma.
Libido düşüklüğü,cinsel istekte azalma
Özgüvende düşüş.
Kas kitlesinde azalma.
Seks yapma gücü ve sıklığında azalma.
Sperm sayısında azalma.
Eklem vede kas ağrısı.
Seksten alınan zevkte azalma,cinsel birleşme için isteğin azalması.
Ani başlayan vede açıklanamayan terleme.
Alınganlık,saldırganlık hali,küçük şeylerden kolay etkilenme,karamsarlık.
Uykusuzluk,uyumakta güçlük çekme.
Kendini tükenmiş vede dibe vurmuş hissetme.
Sakal büyümesinde azalma.

Yaşlanmanın getirdiği doğal bir durum olan erkeklerde andropoz sebebi, testeronların vede diğer erkeklik hormonlarının azalmasıdır. Testosteronlar, testisler tarafından genç yaşlarda zirve yapmaktadır. 30 yaşlarında ise kan seviyesinde tedrici azalmalar başlamakta vede uzun süre 50/55 yaşına kadar süren bu azalma herhangi bir belirti göstermez. 50/55 yaşları sonraları ise testeron seviyelerinde önemli bir düşüşler görülmekte vede andropoz belirtileri görünmektedir.

Konstrasyon bozukluğu.
Sabah ereksiyon sıklığında azalma.
Ani duygusal değişimler yaşama.
Motivasyon eksikliği.
Vücut yağlarında artış.
Ciltte kuruma vede kırışma.
Göbek bölgesinde yağlanma göbek yapma.
Meni miktarında azalma vede kıvamında değişiklik.
Kısırlık.
Kemik yoğunluğunun azalması.
Sıcak basması,gögüslerde şişme vede hassasiyet,penis boyutunda azalma,vücut kıllarında dökülme gibi belirtiler görülebilmektedir.

Menopoz olarak bilinen erkeklerde terim düzeyinde andropoz dönemi, erkekler de hormon düzeylerini yaşla ilişkili olarak düşüş meydana gelmesi ile alakalı yaşanan sorunları tanımlamaktadır. Testosteronlar da eksiklik vede androjen eksikliği andropoz döneminde erkekler de menopoz olarak hipogonadizm ortaya çıkarmaktadır. Andropoz dönemi, erkekelrde cinsel vede psikolojik olarak sorunlara neden olabilmekte. Yaş ilerledikçe durum daha da kötüleşmekte. Erkekler arasında en çok rastlanabilen andropoz belirtileri aşağıda sıralandığı gibidir.

Andropoz Erkeklerde Kaç Yaşında Başlar, hakkında merak edilen erkekler menopoza kaç yaşında başlar ile ilgili bilgileri yazımızın içeriğinde hazırladık. Sizinde eğer ki andropoz erkeklerde kaç yaşında başlar, yazımız hakkında sormak istediklerinizi bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Andropoz erkeklerde kaç yaşında başlar, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onları da erkeklerde andropoz nedir yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Nimes Combo Krem Nasıl Kullanılır?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed