Ani Ateş Basması Neden Olur?

Ani Ateş Basması Neden Olur? Ani Terleme Nedenleri Nelerdir? Ani terleme nasıl geçer? Hakkında merak ettiğiniz, tüm her şeyi yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Ani Ateş Basması Neden Olur? Ani Terleme Nedenleri Nelerdir?

Ani Ateş Basması Neden Olur
Sayfa İçeriği: Ani Ateş Basması Neden Olur

Ani ateş basması, genel olarak geceleri meydana gelmektedir. Bir çok farklı neden meydana gelebilmektedir. Genellikle de terleme vede halsizlik gibi belirtilerle etkisini göstermektedir. Yazımızın içeriğin de, siz değerli dostlarımız için, ani terleme nasıl geçer? ve ani terleme nedenleri nelerdir? Sorularının cevaplarına ayrıntılı olarak ulaşabilirsiniz. Peki Ani ateş basması neden olur?

Ani ateş basması daha çok kadınlar da rastlanmaktadır. Özellikle de menopoz döneminde ki, kadınlarla birlikte, gebelik dönemin de ortaya çıkan sorunlar arasında yer almaktadır. Ani ateş basmasının, belli başlı bazı nedenleri bulunmaktadır. Bu nedenler konusun da ise, çözüm yöntemleri öne çıkmaktadır. Gerekli olduğunda ise mutlaka doktora danışmakta yarar vardır. Yazımızın devamına giderek Ani ateş basması nedenleri ile ilgili bilgilere ayrıntılı olarak ulaşabilir vede öğrenebilirsiniz.

Ani Terleme Nedenleri Nelerdir?

Ani Ateş Basması Nedenleri

HIV,
Menopoz,
Hipertiroidizm,
Östrojen düşüklüğü,
Beslenme,
Diyabet,
Hipofiz bezi,
Tüberküloz,

Ani ateş basmasının bir çok farklı nedeni vardır. Bu nedenler ise kişiye göre farklılık gösterebilmektedir. Genel olarak, bu gibi nedenlerden dolayı ani ateş basması meydana gelebilir. Aynı zaman da tetikleyici olarak da, bu duruma neden olan etkiler bulunmaktadır. Mesela; stres, sigara kullanımı, baharatlı yiyecekler, enerji içecekleri, kafein, beyaz şeker vede bir takım kullanılan ilaçlar da yine ani ateş basması oluşturabilir. Özellikle de kadınlar da, ateş basmasını tetikleyen unsurlar içerisin de yer aldığını bilmeleri gerekmektedir.

Ani terleme nedenleri arasın da, tüberküloz, akciğer hastalıkları, ateş vede enfeksiyonlar, çocuklar da C vede D vitamini eksiklikleri, diyabet, bazı kalp hastalıkları, düşük kan şekeri yani hipoglisemi, hipertiroidi ile tiroid bezinin normalden fazla çalışmış olması sayılabilir. Ani ateş basmasıyla birlikte, aynı zaman da ani terlemede görülebilir. Bu durumun da, yine kendi içerisin de bir takım nedenleri bulunmaktadır. Bu nedenler üzerinden, ani terleme ortaya çıkmaktadır. Yani diğer bir ifadeyle de, ani terleme söz konusu olduğunda bazı hastalıklar akla gelmelidir. Yaşanabilecek olası sorunlar hafif veya ağır hastalıklardan dolayı oluşabilmektedir. Böyle durumlarla karşı karşıya kaldığınız da, mutlaka doktora danışmalı vede gerekli tetkik vede tedavileri ele almak oldukça önemlidir.

Ani ateş basmasına karşı sağlıklı vede dengeli beslenmek lazım. Özellikle de belli besin gıdasına yüklenmek en büyük hatalardan biridir. Farklı besin öğelerinden dengeli, biçimde belli miktar da tüketmek lazım. Aynı zaman da şüphesiz en önemlisi bol bol su tüketmektir. Gün içerisin de belirli aralıklar doğrusun da, toplam da ortalama 8 bardak kadar su tüketmek önemlidir. Baharatlı vede acı yiyeceklerden, beyaz şekerden oldukça uzak durulmalıdır.

Ani Ateş Basması Nasıl Geçer?

Ilık duş alınmalı,
Sıcak ortamlar da fazla kalınmamalı,
Kalın vede dar giysiler giyilmemeli,
Pamuklu çamaşırlar tercih edilmeli,
Gün içinde en az yardım saat yürüyüş ve egzersiz veya koşu yapılmalı,
Acı vede baharatlı yiyeceklerden mümkün olduğu kadar uzak durulmalı,
Özellikle stresli ortamlardan uzak kalınmalı,

Özellik ile menopozla birlikte, gebelik dönemin de çok sık rastlanılan sorunlardan biride ani ateş basmasıdır. Periyodik olarak, farklı zaman dilimlerin de meydana gelen ani ateş basmasına karşı, ele alınabilecek bazı çözüm yöntemleri vardır. Bu yöntemlerin her biri veya bir kaç tanesi ele alınarak yapılabilir. Siz de ani ateş basmasını yukarıda vermi olduğumu maddeleri uygulayarak, önemli oranda azaltmanız mümkün. Eğer bu çözüm yöntemleri işinize yaramaz ise, mutlaka uzman doktora danışmalısınız.

Ani Ateş Basması Neden Olur, ani ateş basması genellikle kadınlar da sık rastlanan sorunlar arasında yer almaktadır. Yazımızın içeriğin de, ani ateş basması ve ani terleme ile ilgili tüm merak edilenlere ulaşabilirsiniz. Eğer ki sizin de ani ateş basması neden olur, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Ani ateş basması neden olur, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da ani ateş basması nedenleri yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Akciğer Embolisi Nasıl Anlaşılır?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed