Anjiyo Neden Uygulanır?

Anjiyo Neden Uygulanır? Hangi Durumlarda Anjiyo Yapılır? Anjiyo kimlerde görülür? Hakkında bilgi sahibi olmanız için yazımızda ayrıntılı olarak derledik.

Anjiyo Neden Uygulanır? Hangi Durumlarda Anjiyo Yapılır?

Anjiyo Neden Uygulanır
Sayfa İçeriği: Anjiyo Neden Uygulanır, Hangi Durumlarda Anjiyo Yapılır, Anjiyo Kimlerde Görülür, Anjiyo Kimlere Yapılır, Damar Tıkanıklığı Nasıl Önlenir, Anjiyo Sonrası Nasıl Beslenmeli, Anjiyo Kimlere Uygulanır, Anjiyo Nasıl Uygulanır, Anjiyo Nasıl Yapılır

Anjiyo neden uygulanır ile ilgili bilmeniz gereken rahatsızlıkla ilgili bilgilere yazımızdan ayrıntılı şekilde ulaşabilir ve öğrenebilirsiniz. Hangi durumlarda anjiyo yapılır? Hakkında merak ettiğiniz tüm her şeyi yazımızın devamına giderek bulabilirsiniz. Anjiyo nedir? ve anjiyo kimlerde görülür? Soruları ile ilgili cevaplara sayfamızdan yardım alarak ulaşabilirsiniz. Peki anjiyo neden olur? Detayları ile yazımızda paylaştık.

Anjiyo, damar tıkanıklığı veya kalp krizi sonrası yapılan müdahaleye denmektedir. Anjiyo hasta kişinin damarları içerisinden ince borular yerleştirilme işlemidir. Hem damar tıkanıklığı sonrası veya öncesi yapılan ciddi sağlık sorununun önüne geçilmektedir. El bileği, kasık veya kolda bulunana atardamardan birinden giriş yapılarak müdahale edilmektedir. Bazı kişiler tarafından yanlış bilinen bir şey de anjiyonun ameliyat olarak bilinmesidir. Yalnız anjiyo küçük cerrahi operasyon olarak geçmektedir. Hasta da şüpheli olarak bilinen damara tüp yerleştirilir ve hasta ertesi gün taburcu olur. Anjiyo ile kalbin damarların yanı sıra beyinde de her hangi sağlık probleminin olup olmadığına bakılmaktadır. Anjiyo ile ilgili daha fazla ayrıntılı bilgileri yazımızın devamından bulabilir vede öğrenebilirsiniz.

Anjiyo uygulanan hastaların kan akışını düzenleyen vede damar tıkanıklığını önleyen besinler tüketmesi gerekmektedir. Uzman hekimler ayrıca anjiyo yapılmış hastaların kafein vede trans yağdan uzak durması gerektiğini vurgulamaktadır. Antioksidan bakımından doğada en güçlü besin sarımsak, domates vede soğandır. Bu yüzden uzman hekimler anjiyo uygulanan hastaların beslenmelerine bu besinleri koymaları gerektiğini belirtmektedir. Nar kan pıhtılaşmasını önlemektedir. Damarların sertleşmesini önler. Kandaki kötü kolesterol seviyesini de düşürerek damarların tıkanmasının da önüne geçmektedir.

ANJİYO KİMLERDE GÖRÜLÜR?

HANGİ DURUMLARDA ANJİYO YAPILIR?

Daha önce by pass olan kişilere.
40 yaşı üzeri ameliyat olacak kişilere.
Yapılan eko testinde kalp atışlarındaki düzensizlik.
Kalp krizi geçiriyormuş gibi göğüs vede sol kol ağrısı.
Kronik hastalığı bulunan kişilerin geçirecekleri ameliyat öncesi.
Kan testlerinde ortaya çıkan düzensiz değerler anjiyo yapılması gerektiğini göstermektedir.

ANJİYO KİMLERE YAPILIR?

Kişiye anjiyo yapılmadan önce, hasta özellikle göğüs veya sol kol uyuşması gibi belirtiler ile uzman hekime başvurur. Bunun sonrasında uzman hekim anjiyografiden damarı kontrol etmektedir. Beynin vede kalbin beslendiği atar damarlardaki herhangi bir kan akışında aksaklık tespit edildiğinde buraya uygulama işlemi yapılır. Anjiyo ile damarlar açılmaktadır. Hastanın kan akışı eski düzeni yerine getirmeye çalışılır. Uzman hekimler anjiyoyu kalp krizi riski gördükleri hastalara genellikle yaparlar. Bunun dışında ise damar tıkanıklığı yaşamış veya yaşamak üzere olan hastalara da uygulanabilmektedir. Yalnız bir kere dışarıdan müdahale edilen damar tembelleştiği için uzman hekimler kişinin beslenmesine dikkat etmesi gerektiğini belirtmektedir. Anjiyo özellikle aşırı karbonhidratlı vede trans yağ barındıran besinleri tüketen insanlarda vede alkol ya da sigara kullanan kişilere yapılmaktadır. Yalnız bunun dışında omega-3 eksikliği bulunan vede beslenmesinde antioksidan içeren besinler tüketmeyenlere de uygulanır. Anjiyo ile birlikte ani kalp krizi önlenmeye çalışılmaktadır.

Anjiyo Neden Uygulanır, yazımız da hazırlamış olduğumuz anjiyo nedir ve anjiyo kimlere uygulanır ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz. Sizin de eğer ki anjiyo neden uygulanır, yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Anjiyo neden uygulanır, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla da paylaşarak arkadaşlarınızı da sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Haşhaş Neye İyi Gelir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed