Ateş Düşürmede Yapılan Hatalar Nelerdir?

Ateş Düşürmede Yapılan Hatalar Nelerdir? Evde Ateş Nasıl Düşürülür? Ateş düşürme ile ilgili bazı yöntemleri sizler için yazımız da derledik.

Ateş Düşürmede Yapılan Hatalar Nelerdir? Evde Ateş Nasıl Düşürülür?

Ateş Düşürmede Yapılan Hatalar Nelerdir
Sayfa İçeriği: Ateş Düşürmede Yapılan Hatalar Nelerdir, Evde Ateş Nasıl Düşürülür, Ateş Düşürme İle İlgili Bazı Yöntemler, Ateş Düşürme Yöntemleri, Evde Ateş Düşürme Yöntemleri, Ateş Düşürme Yöntemleri Nelerdir, Ateş Düşürmede Yapılmaması Gerekenler

Ateş düşürmede yapılan hatalar nelerdir, ile ilgili bilmeniz gereken bazı noktaları siz değerli dostlarımız için yazımız da ayrıntılı şekilde düzenledik. Evde ateş nasıl düşürülür? Hakkında merak ettiğiniz tüm her şeyi yazımızın devamına giderek bulabilir vede öğrenebilirsiniz. Ateş düşürme yöntemleri ve ateş düşürmede yapılması vede yapılmaması gerekenleri sayfamızdan yardım alarak ulaşabilirsiniz. Peki ateş düşürmede yapılan hatalar nelerdir? Detayları ile yazımızda paylaştık.

Ateşli hastalıklar özellikle de kış aylarında daha çok görülmektedir. Bu durum yetişkinlerde, çocuklarda vede bebeklerde sıklıkla karşılaşılan durumlardan biridir. Sizde halk arasında duyduğunuz bazı kulaktan dolma yanlış bilgiler ile ateş düşürme yöntemlerini deniyorsanız hemen vazgeçmelisiniz. Kimi insanlar ateş düşürmede sirkeli su işe yarıyor gibi görseler de, daha sonra ateşlenmeyi daha da arttırmaktadır. Sizde ateş düşürme ile ilgili daha ayrıntılı bilgileri yazımızın devamına giderek bulabilirsiniz.

ATEŞ DÜŞÜRME YÖNTEMLERİ NELERDİR?

ATEŞ DÜŞÜRMEDE YAPILAN HATALAR

Soğuk su veya buz uygulaması; Anne ve babanın ateşi düşürmek ya da hafifletmek için yaptıkları bir yanlış yöntemlerden biride aşırı soğuk veya buzlu suyla ateşin düşürülmeye çalışılmasıdır. Uygulanan bu yöntem ise çocukların ve bebeklerin hayatını ciddi anlamda riske sokan hipotermi’yi getirmektedir. Bu durum yani ateşin aşırı düşmesine neden olmaktadır.

Gerekmediği sürece ilaç kullanımı; Ateş düşürmek için sık sık alınan ilaçlarda yan etkilerini tetikleyebilmektedir. Her ilaç kullanımının kişiler için uygun olmadığının altını çizen uzman hekimler aspirin vede metamizol gibi ilaçların çeşitli hastalıklara yol açtığını da belirtmektedir.

Antibiyotik kullanma; Ateş düşürmek için uzman hekim onayı almadan antibiyotiğe başlanmamalıdır. Çok gerekli olmadığı sürece çocuklara da antibiyotik verilmemelidir.

Her insanda sıklıkla görülebilen aniden artan ateş özellikle de çok evhamlı kişileri tedirgin eden durumlardan biridir. Ateş düşürmek için kulaktan dolma bilgiler ile hareket etmek bazı bilinçsiz durumlar uygulamak yanlış taktiklerle ateşi yükseltmekle birlikte hayatlarınızı da riske sokmaktadır. Ateş düşürmede yapılması gerekenler, ateş çıktığın da yatmalı ve üzerinizdeki kıyafetlerin bir çoğunun çıkarılması gerekmektedir. Ateşli iken çok kalın giyseler giymemelidir. Vücudunuzu ılık su ile ıslatılmış havlu ile silerek ateşin düşmesini sağlayabilirsiniz. Ateş düşürmek için, vücuda kesinlikle aşırı soğuk su ile ıslatılmış bez sürülmemelidir. Çünkü soğuk kan damarlarını büzüştüreceği için ısıyı daha da yükseltmektedir. Eğer uyguladığınız yöntemler sonuç vermiyorsa uzman hekim kontrolünde ateş düşürücü reçete ettirebilirsiniz.

EVDE ATEŞ DÜŞÜRME YÖNTEMLERİ

Papatya vede arpanın kaynatılmasında meydana gelen bir su bardağı karışım ateşi düşürmektedir.

Su içinde kaynatılmış arpa suyu ateşi düşürür, balgamı söker vede ishalin önüne geçmektedir.

Akasya çiçeği dalları vede yaprakları kaynatılarak suyu ile saç yıkandığı takdirde ateş seviyesi düşer.

Ateş Düşürmede Yapılan Hatalar Nelerdir, yazımız da hazırladığımız ateş düşürmede yapılan hataları öğrenebilirsiniz. Sizin de eğer ki ateş düşürmede yapılan hatalar nelerdir, yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Ateş düşürmede yapılan hatalar nelerdir, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak arkadaşlarınızı da sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Evde Etkili Hamilelik Testi Nasıl Yapılır?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed