Avuç İçi Kaşınması Nasıl Geçer?

Avuç içi Kaşınması Nasıl Geçer? Avuç İçi Kaşınmasına Ne İyi Gelir?, Avuç içi kaşınması nedenleri hakkında bilmeniz gereken bazı bilgileri yazımızda derledik.

Avuç İçi Kaşınması Nasıl Geçer? Avuç İçi Kaşınmasına Ne İyi Gelir?

Avuç içi Kaşınması Nasıl Geçer
Sayfa İçeriği: Avuç içi Kaşınması Nasıl Geçer

Egzama, bireylerde avuç içi kaşınmasına yol açan faktörlerde ilk sırada yer almaktadır. Sedef hastalığı, alerjik reaksiyonlar, cilt kuruluğu, cildin tahriş olması, mevsimsel koşullar vede nadiren de olsa diyabet hastalığı da avuç içi kaşınmasının nedenleri arasında yer almaktadır. Yazımızın içeriğinde, siz değerli dostlarımız için hazırladığımız avuç içi kaşınması nedenleri vede avuç içi kaşınmasına ne iyi gelir? Soruları ile ilgili cevaplara ayrıntılı olarak ulaşabilirsiniz. Peki Avuç içi kaşınması nasıl geçer?

Bir çok hastalığın temelinde olan stres faktörü kaşıntıları da beraberinde getirebilmektedir. Ortada herhangi bir hastalık olmasa bile yoğun stres altında yaşayan bireyelrde avuç içi kaşınması ile birlikte, cildin farklı bölgelerinde de kaşıntılar meydana gelebilmektedir. Kan şekerinin artması ile ortaya çıkan bir hastalık olan diyabet, nadiren de olsa avuç içlerinde kaşınmaya sebebiyet verebilmektedir. Bunun nedeni olarak da kan dolaşımının zayıflaması gösterilmektedir.

Avuç İçi Kaşınması Nasıl Geçer

Avuç içi kaşınmasına neden olabilecek faktörler arasında siroz hastalığı bulunmaktadır. Yalnız buradaki kriter kaşıntının uzun süre devam etmesidir. Uzun süre devam eden ve geçmeyen avuç içi kaşınmaları kronik karaciğer hastalığına işaret edebilmektedir. Bireyin kendisini korkutmasındansa uzman hekime danışması daha sağlıklı olmaktadır. Derinin altına yuva yapan akarların neden olduğu bir deri hastalığı olan uyuzun, belirtilerinden biri de avuç içi kaşınması olarak görünmektedr. Bu kaşıntı zaman zaman yoğunlaşma özelliği gösterebilir iken, özellik ile çocuklarda avuç içleri vede ayak tabanları daha çok etkilenmektedir. Yazımızın devamına giderek avuç içi kaşınması nedenleri ile alakalı daha fazla bilgilere ayrıntılı olarak ulaşabilirsiniz.

Avuç İçi Kaşınmasına Ne İyi Gelir?

Avuç İçi Kaşınması Nedenleri

İlaç reaksiyonu,
Stres,
Nadiren de olsa diyabet,
Siroz hastalığı,
Uyuz hastalığı,
Cildin tahriş olması,
Cilt kuruluğu,
Alerjik reaksiyonlar,
Sedef hastalığı,
Egzama.

Avuç İçi Kaşınması Nasıl Geçer

Mevsimsel koşullar, alerji ya da ayaralanma gibi cildi tahriş eden durumlarda da avuç içi kaşınması görülebilmektedir. Özellikle kış aylarında kuruyan cilt tahrişe yol açarak avuç içinde kaşıntı oluşabilmektedir. Dokunulan bir nesneye karşı alerjik reaksiyon geliştirdiğinizi fark ettiğinizde, bu durum avuç içi kaşıntısına yol açabilmektedir. Kimi zaman hemen başlayan bu kaşıntılar bir kaç saat sonra da gelişebilmektedir. Cilt hücrelerinin kontrolsüz büyümesine bağlı olarak meydana gelen sedef hastalığıdna avuç içi kaşınması da görülebilmektedir. Bu neden ile avuç içi kaşınmasının yaygın nedenlerinden biri de sedef hastalığıdır. Sağ ya da sol avuç fark etmeden avuç içi kaşınmasına yol açan faktörlerin başında egzama gösterilmektedir. Ciltte döküntü vede kızarıklık ile kendini gösteren cilt hastalığı olan egzamanın vücuttaki yansımalarından biri de avuç içi kaşınmasıdır.

Avuç içi Kaşınması Hangi Hastalığın Belirtisi
Avuç içi Kaşınması Hangi Hastalığın Belirtisi

Sağ avuç içi kaşınmasının nedeni sedef hastalığı, egzama, alerji vede cilt kuruluğu kaynaklı cilt reaksiyonu olarak gösterilebilmektedir. Sol avuç içi kaşınması da tıpkı sağ avuç içinde kaşınmaya neden olan sedef hastalığı, egzama, cilt kuruluğu, alerjik reaksiyonlar, uzun süren kaşıntılarda karaciğer hastalığı vede nadiren de olsa diyabetin bir sonucu olarak yaşanabilmektedir.

Avuç İçi Kaşınması Kaç Günde Geçer?

Açuk içi kaşıntısının tedavisi, kaşıntıya yol açan faktörlerin iyileştirilmesine bağlı olarak planlanmaktadır. Cilt kuruluğuna bağlı avuç içi kaşıntısına nemlendirici kremler iyi gelmektedir. Eğerki alerjiye bağlı bir avuç içi kaşıntısı söz konusu ise, antihistamin ya da alerji ilaçları gerekebilmektedir. Eğerki avuç içi kaşınmasına yol açabilecek faktörlerin başında egzama ortaya çıktı ise, uzman hekim kontrolünde tıbbi tedavi gerekebilmektedir. Onun dışında reçetesiz losyon ya da merhemler de iavuç içi kaşıntısına iyi gelmektedir. Avuç içi kaşınması genel olarak egzamanın göstergesi olarak görülmektedir. Egzama dışında sedef hastalığı, cilt kuruluğu ve alerjiler de kaşınmaya neden olabilmektedir. Stres doğrudan avuç içi kaşınmasına yol açmasa da, yoğun stres altında yaşayan bireylerde cilt kaşıntıları ile birlikte avuç içinde de kaşıntı görülebilmektedir.

Avuç İçi Kaşınması Nasıl Geçer, eğer ki sizin de avuç içi kaşınması nasıl geçer, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Avuç içi kaşınması nasıl geçer, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı avuç içi kaşınması nasıl geçer, hakkındaki bilgiler yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Sitomegalovirüs Enfeksiyonu Belirtileri Nelerdir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2024 Kardesiz Blog Designed