Ayak Altı Sertleşmesi Neden Olur?

Ayak Altı Sertleşmesi Neden Olur? Ayak Altı Sertleşmesi Nasıl Geçer?, Ayak altı sertleşmesi tedavisi ile ilgili bilmeniz gerekenleri yazımızda derledik.

Ayak Altı Sertleşmesi Neden Olur? Ayak Altı Sertleşmesi Nasıl Geçer?

Ayak Altı Sertleşmesi Neden Olur
Sayfa İçeriği: Ayak Altı Sertleşmesi Neden Olur

Ayak altında deri sertleşmesi, ayakların sürekli olarak baskıya maruz kaldığı durumlarda meydana gelebilen durumdur. Bu durum genellik ile aşırı ayak yüklemesi, yanlış ayakkabı seçimi, yürüyüş bozukları ya da ayaklardaki anatomik yapısal farklılıklar gibi nedenlerden yaşanmaktadır. Yazımızın içeriğinde, siz değerli dostlarımız için ayak altı sertleşmesi tedavisi ve ayak altı sertleşmesi nasıl geçer? Sorularının cevaplarına ayrıntılı olarak ulaşabilirsiniz. Peki Ayak altı sertleşmesi neden olur?

Podolojik tedavi ise, ayak tabanındaki sertleşmiş derinin temizlenmesi vede nemlendirilmesi gibi işlemleri içermektedir. Özel aletler ile ayak tabanındaki sertleşmiş deriyi hafif şekilde temizlemektedir. Daha sonra, ayak tabanına kişiye özel ortopedik tabanlık uygulanarak, ayakların sürekli baskıya maruz kalmaması sağlanmaktadır. Bu pedler vede yastıklar, ayak tabanını destekleyerek ağrının azalmasına vede derideki sertleşmenin azalmasına yardımcı olmaktadır. Tedavinin bir diğer aşaması da, ayak bakım uzmanı tarafından tavsiye edilen ayakkabı vede tabanlık seçimi olmaktadır. Ayakkabı vede tabanlık, ayakların sürekli olarka baskıya maruz kalmamasını vede doğru biçimde desteklenmesini sağlamaktadır.

Tedavinin son aşamasında, podolog hasta kişiye ayak bakımı konusunda bilgi vermektedir. Bunlar arasında ayakların gülük olarak nemlendirilmesi, ayak tırnaklarının doğru biçimde kesilmesi vede ayakkabı seçimine dikkat edilmesi gibi konular bulunmaktadır. Ayak tabanında deri sertleşmesi tedavisi, tedavinin şiddetine vede sertleşmenin derecesine bağlı olarak, bir kaç seanta bitebilmektedir. Podolog, hasta kişinin ayak tabanındaki sertleşme için, en uygun tedavi tekniğini belirleyerek, en etkili sonuçları almasını sağlayabilmektedir. Yazımızın devamına giderek ayak altı sertleşmesi nedenleri ile alakalı daha fazla bilgilere ayrıntılı olarak ulaşabilirsiniz.

Ayak Altı Sertleşmesi Nasıl Geçer?

Ayak Altı Sertleşmesi Nedenleri

Aşırı ayak yüklemesi,
Nasır,
Yanlış ayakkabı seçimi,
Yürüyüş bozuklukları,
Ayaklardaki anatomik yapısal farklılıklar.

Ayak Tabanı Sertleşmesi Nedenleri
Ayak Tabanı Sertleşmesi Nedenleri

Ayak Altı Sertleşmesini Kabartma Tozu İle Temizleme

3 yemek kaşığı kabartma tozu ve bir miktar su ile güzelce bir kapta karıştırınız. Bu karışımı ayak tabanınıza masaj yaparak yediriniz. Güzelce topuklarınıza ve ayak parmaklarınıza da sürünüz. Daha sonra ayaklarınızı yıkayınız. Diğer yöntem ise, ugyuın bir kabın içine malzemeleri katınız, ayaklaırnızı bu suyun içinde 15 dakika bekletiniz ve sonrasında durulayınız. İşlemler bittikten sonra, nemlendirici kullanmayı unutmayınız.

Ayak Altı Sertleşmesini Elma Sirkesi İle Temizleme

1 miktar elma sirkesi ve listerin ve 2 bardak su karışımızı güzelce karıştırınız ve ayaklarınızı bu karışım içinde 20 dakika bekletiniz. Ayaklarınızı kuruladıktan sonra, ponza taşı ile ovalayınız. Diğer uygulama da, bir parça pamuğu sirkeye batırınız, yapışkan bir bantla ayağınıza sabitleyiniz ve tüm geceyi bu şekilde geçiriniz. Uyandıktan sonra bandı çıkarabilirsiniz. Bu işlemi ayaklarınız istediğiniz görünüme kavuşana kadar yapabilirsiniz.

Ayak Altı Sertleşmesini Zeytinyağı İle Temizleme

Bir miktar zeytinyağı ile ayak altı sertleşmesinden kurtulabilirsiniz. Doğal nemlendirici etkisi ile dikkat çeken zeytinyağı ile, tüm ayaklarınıza masaj yapınız ve sonra pamuklu bir çorap giyiniz. Boş zamanlarınızda bu işlemi tekrar ederek ayaklarınıza bakım yapabilirsiniz.

Ayak Altı Sertleşmesini Bal İle Temizleme

1/4 fincan kahverengi şeker, 2 çorba kaşığı hindistan cevizi yapı, 2 çorba kaşığı bal, 3 damla nane yağını bir kaba alınız ve güzelce karıştırınız. Daha sonra bu karışımı ayağınızın her tarafına masaj yaparak sürünüz. En son olarak durulayıp kuruladıktan sonra nemlendirici uygulayınız.

Evde Ayak Altı Sertleşmesi Nasıl Temizlenir?

Ayak Altı Sertleşmesini Diş Macunu İle Temizleme

Ölü cilt hücreleri üzerinde etkili olan, diş macununu ayaklarınızın üzerine sürerek diş fırçası ile uygulayınız. Ayak tırnaklarınızı beyazlatan, diş macununun uygulandıktan sonra bir kaç saat bekleyebilir vede sonrasında işlem yapabilirsiniz. Duştan çıktan sonra yumuşak olan deriyi, ponza taşıyla ovunuz, ayaklarınızı kuruladıktan sonra da, nemlendirici kullanınız. Ayak banyosu için ılık veya soğuk su kullanınız. Sıcak su cildinizi kurutur. Bal, tuz, şeker vede kahveyi ayakalrınız için peeling olarak tercih edebilirsiniz.

Ayak Altı Sertleşmesi Neden Olur, eğer ki sizin ayak altı sertleşmesi neden olur, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Ayak altı sertleşmesi neden olur, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da ayak altı sertleşmesi neden olur, hakkındaki bilgiler yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Bebeklerde Cilt Bakımı Nasıl Olur?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2024 Kardesiz Blog Designed