Bağırsak Kurtları Tehlikeli Mi?

Bağırsak Kurtları Tehlikeli Mi? Kıl Kurdu Nasıl Dökülür? Bağırsak solucanlarının bir çok çeşiti bulunmakta vede tehlikeli mi sorularının detayları yazımızda

Bağırsak Kurtları Tehlikeli Mi? Kıl Kurdu Nasıl Dökülür?

Bağırsak Kurtları Tehlikeli Mi
Sayfa İçeriği: Bağırsak Kurtları Tehlikeli Mi, Kıl Kurdu Nasıl Dökülür, Tenya Parazitleri nasıl dökülür, Bağırsak Solucanlarının Belirtileri, Bağırsak Kurtları Bulaşır Mı, Kıl Kurdu Ve Tenya Parazitleri Nasıl Dökülür, Bağırsak Kurtları Bulaşıcı Mıdır, Parazit Belirtileri, Bağırsak Kurdu İçin Hangi Doktora Gidilir, Kurtlar Bağırsağı Delebilir Mi, Bağırsak Kurdu Testi Nasıl Yapılır, Bağırsak Parazitleri Kilo Aldırırmı, Kıl Kurdu Kendiliğinden Geçer Mi, Kıl Kurdu Tedavi Edilmezse Ne Olur, Bağırsak Kurdu Kilo Yaparmı, Kıl Kurdu Zayıflatırmı

TENYA PARAZİTLERİ VEDE KIL KURDU NASIL DÖKÜLÜR

Sindirim sistemin de bulunan iç parazitler, tenya,kıl kurdu gibi çeşitli bağırsak solucanları büyük kısmı kene vb gibiler dış parazitlerin aksine kan emme özellikleri bulunmamaktadır. Sindirim sisteminde ki besinlerden yararlanan iç parazitler, onlarla birlikte hayatta kalırlar. Besinler ile hayatta kalan solucanlar, insan metabolizmasını önemli şekilde etkilemektedir. Başka bir iç parazit solucanı, çengelli solucan, ince bağırsağa yapışarak kan emme yeteği bulunmaktadır. Çengelli parazit, emdiği kandan çok daha fazlası ise parazitlerin sebep oldukları yaralardan, bağırsağın içine akmaktadır.

Çengelli solucanın önemli belirtisi ise, kansızlığın başlangıcıdır. Kıl kurdu ise ülkemizde en çok görülen bağırsak parazitidir. Büyük boyutlara gelebilen parazit değildir, Tedavi edilmeyen hastalarda ise tenya solucanların büyüklüğü bir kaç metre olarak görülebilmektedir.

BAĞIRSAK KURTLARI BULAŞIR MI?

Eğerki daha önce bağırsak kurtlu bir insanın tutmuş olduğu yerden yada toplu taşımadan parazitler bulaşabilmektedir. İnsanların ortak kullandıkları eşyalardan, birbirlerine parazit solucanları bulaştırması yüksektir. Parazitler, insanların bulunduğu ortamda soluma yolu ile bile bulaşabilmektedir.

BAĞIRSAK SOLUCANLARININ BELİRTİLERİ

Vitamin eksikliği.
Anemi.
Mide bulantısı.
Anüste vede çevresinde kaşıntı.
Sebebi belli olmayan vede tekrarlanan karın ağrıları.
Gece ağızdan akıntı gelmesi vede diş gıcırdatma.
Yorgunluk.
İştahsızlık yada aşırı iştah.

Bir çok türü bulunan bağırsak kurtlarının, neden olacağı belirtiler bazen farklılık gösterebilmektedir. Üstelik belirtileri kurtların ne ara vücutta olduğuna vede ne kadar fazla olduğuna göre değişiklik göstermektedir. Yukarda ki belirtilerden bir çoğu başka nedenlerde ortaya çıkarabilmekte. Şüpheli bir durum sezdiğiniz de tedbiri elden bırakmamak için doktora gitmeniz de fayda vardır.

Bağırsak solucanları için hangi doktora başvuracağınızı bilmiyorsanız, parazitoloji uzmanına başvurmalısınız. Parazitoloji uzmanı bölümü yok ise dahiliye uzmanına gitmeniz de mümkündür.Solucanların bağırsağı delip, dışarı çıkabilmeleri söz konusu değildir. Tehlikeli bir durum söz konusu olmamaktadır yalnız çengelli kurtları, bağırsağa yapışarak kan emmektedirler.

Bağırsak Kurtları Tehlikeli Mi, hakkında merak ettiklerinizi sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Bağırsak solucanları bulaşıcı mı, kıl kurdu nasıl dökülür vede tenya nasıl dökülür sorularınız detaylı yanıtlarına bağırsak kurtları tehlikeli mi yazımızdan ulaşabilirsiniz. Sizinde eğerki bağırsak kurtları tehlikeli mi yazımız hakkında sorularınız varsa yorum bölümünden sorabilirsiniz. Sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşmayı unutmayın.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Tavuk Döner Nasıl Yapılır?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2023 Kardesiz Blog Designed