Bahar Alerjisi Hakkında Merak Edilenler

Bahar Alerjisi Hakkında Merak Edilenler Bahar Alerjisi Belirtileri, İlkbaharın yaklaşması ile bir çok insanın alerjik durumlarıda gözlenmekte.

Bahar Alerjisi Hakkında Merak Edilenler Bahar Alerjisi Belirtileri

Bahar Alerjisi Hakkında Merak Edilenler
Sayfa İçeriği: Bahar Alerjisi Hakkında Merak Edilenler, Bahar Alerjisi Hakkında, Bahar Alerjisi, Bahar Alerjisi Belirtileri Nelerdir

Bahar aylarında insanların bir çok alerjisi’de meydana çıkmaktadır. Çıkan alerjiler farklı türden vede isimden olabilmektedir. Sayfamızda dostlarımız için bahar alerjisi hakkında merak edilenlere yer verdik. Bahar mevsiminde en sık rastlanılan alerji bahar nezlesi olarak bilinmektedir. Eğerki sizde kendinizi bahar aylarında iyi hissetmiyorsanız, bahar nezlesine yakalanmış olmanız büyük olasılıktır.

BAHAR ALERJİSİ NEDİR?

Mart, Nisan, Mayıs vede Haziran ayrlarının gelmesiyle birlikte polenlerin havaya saçılması ile burun kaşınması, nezle, burun tıkanması, hapşırma, gözlerde sulanma, kaşınma, sık sık öksürük, nefes sıkışması, göz alerjisi vede astım gibi hastalıkların tümüne bahar alerjisi denir. Polen türlerini genellikle, kızılağaç, fındık ağacı vede huş ağacı üretmektedir. Çimen türleri, çayır otları, mevye bahçeleride başlı başına polen üretmektedir. Polenin sebep olacabilek rahatsızıklara küf mantarların üreme organları rahasızlıklar verebilmektedir. Polen alerjisi rahatsızlığı genellikle 5-40 yaş insanlarında görülebilir. Alerjik nezle, göz alerjisi vede astım gibi hastalıkların belirtileri bahar aylarında yaşanıyorsa bahar alerjiniz vardır. Uzman hekim tarafından muayene edilip tedaviye başlanılması gerekmektedir.

BAHAR ALERJİSİNDEN KORUNMAK İÇİN BAZI ÖNLEMLER

Erken saatlerde mümkün olmadıkça dışarıya çıkmayınız. Eğerki dışarıya çıkmanız çok acil bir durum ise yanınızda gözlük kullanın. Polenlerin genelde açık havada olduğunu bilmeniz vede uzun süre açık havada kalmamaya özen gösterin. Eğerki gözlük kullanan birisi iseniz, gözlüklerinizi düzenli olarak temizleyiniz. Akşamları eve geldiğinizde mutlaka kıyafetlerinizi hemen değiştirip, duş almayı ihmal etmeyin. Kapalı ortamlarda havanın mümkün olduğunca polenlerden temizlenmesi için filtreli havalandırma yada hava temizleme cihazları kullanın. Kullanmış olduğunuz cihazlarında fitlerelerini düzenli olarak temizleyin. Günlük kullandığınız kıyafetlerinizi, banyoda çıkartın. Evinizi havalandırmayı düşündüğünüzde gündüz erken saatlerde havalandırmayın.

Bahar Alerjisi Hakkında Merak Edilenler sayfamızda bahar elerjisi hakkında merak edilenleri bulabilirsiniz. Bahar alerjisi genellikle ağaç polenlerden olmaktadır. Erkek çicek tozu olarka bilinen polen, bahar mevsiminde ağaçların çicek açmasıyla çevreye yayılmaktadır. Polenler ise rüzgar etkisiylede belli uzaklıklara yayılmaktadır. Genellikle görülen kişiler genç erişkinlerdir. Bahar Alerjisi Hakkında Merak Edilenler yazımız hakkında sorularınızı bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Bahar Alerjisi Hakkında Merak Edilenler sayfamızı arkadaşlarınızınca bilgisi olması için onlarla paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Huawei P20 Pro Özellikleri Nelerdir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2024 Kardesiz Blog Designed