Bahar Alerjisi Nedir?

Bahar Alerjisi Nedir? Bahar Alerjisi Ne Zaman Olur? Bahar alerjisi bulaşıcı mı? Hakkında merak edilen tüm her şeyi yazımız da hazırlayıp derledik.

Bahar Alerjisi Nedir? Bahar Alerjisi Ne Zaman Olur?

Bahar Alerjisi Nedir
Sayfa İçeriği: Bahar Alerjisi Nedir, Bahar Alerjisi Ne Zaman Olur, Bahar Alerjisi Bulaşıcı Mı, Bahar Alerjisi Ne Zaman Olur, Bahar Alerjisi Kimlerde Görülür, Bahar Alerjisinden Nasıl Korunulur, Bahar Alerjisi Öksürük Yapar Mı

Bahar alerjisi nedir, ile ilgili bilmeniz gereken bazı bilgileri siz değerli dostlarımız için yazımız da ayrıntılı şekilde mercek altına aldık. Bahar alerjisi ne zaman olur? Hakkında merak edilen tüm her şeyi yazımızın devamında ayrıntılı olarak derledik. Bahar alerjisi kimlerde görülür? ve Bahar alerjisi bulaşıcı mı? Sorularının cevaplarına sayfamızdan yardım alarak ulaşabilirsiniz. Peki bahar alerjisi nedir? Detayları ile yazımızda paylaştık.

Bahar aylarında insanların bir çok alerjisi’de meydana çıkmaktadır. Çıkan alerjiler farklı türden vede isimden olabilmektedir. Sayfamızda dostlarımız için bahar alerjisi hakkında merak edilenlere yer verdik. Bahar mevsiminde en sık rastlanılan alerji bahar nezlesi olarak bilinmektedir. Eğer ki sizde kendinizi bahar aylarında iyi hissetmiyorsanız, bahar nezlesine yakalanmış olmanız büyük olasılıktır. Mart, Nisan, Mayıs vede Haziran aylarının gelmesiyle birlikte polenlerin havaya saçılması ile burun kaşınması, nezle, burun tıkanması, hapşırma, gözlerde sulanma, kaşınma, sık sık öksürük, nefes sıkışması, göz alerjisi vede astım gibi hastalıkların tümüne bahar alerjisi denir. Polen türlerini genellikle, kızılağaç, fındık ağacı vede huş ağacı üretmektedir. Çimen türleri, çayır otları, meyve bahçeleri de başlı başına polen üretmektedir. Polenin sebep olabilecek rahatsızlıklara küf mantarların üreme organları rahatsızlıklar verebilmektedir. Polen alerjisi rahatsızlığı genellikle 5-40 yaş insanlarında görülebilir. Alerjik nezle, göz alerjisi vede astım gibi hastalıkların belirtileri bahar aylarında yaşanıyorsa bahar alerjiniz vardır. Uzman hekim tarafından muayene edilip tedaviye başlanılması gerekmektedir.

BAHAR ALERJİSİ NE ZAMAN OLUR?

BAHAR ALERJİSİ KİMLERDE GÖRÜLÜR?

Erken saatlerde mümkün olmadıkça dışarıya çıkmayınız. Eğerki dışarıya çıkmanız çok acil bir durum ise yanınızda gözlük kullanın. Polenlerin genelde açık havada olduğunu bilmeniz vede uzun süre açık havada kalmamaya özen gösterin. Eğer ki gözlük kullanan birisi iseniz, gözlüklerinizi düzenli olarak temizleyiniz. Akşamları eve geldiğinizde mutlaka kıyafetlerinizi hemen değiştirip, duş almayı ihmal etmeyin. Kapalı ortamlarda havanın mümkün olduğunca polenlerden temizlenmesi için filtreli havalandırma yada hava temizleme cihazları kullanın. Kullanmış olduğunuz cihazlarında fitlerelerini düzenli olarak temizleyin. Günlük kullandığınız kıyafetlerinizi, banyoda çıkartın. Evinizi havalandırmayı düşündüğünüzde gündüz erken saatlerde havalandırmayın. Ağaç polenleri daha çok Şubat-Mayıs, ot polenleri Mayıs-Haziran aylarında, yabani ot polenleri ise yaz ortasından sonbahara dek yakınmalara neden olur. Bahar alerjisi olanlar genellikle, boğaz ağrısı, ateş, hapşırık, burun akıntısı ve halsizlikten yakınıyor.

Bahar Alerjisi Nedir, yazımız da hazırladığımız bahar alerjisi ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz. Sizin de eğer ki bahar alerjisi nedir, yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Bahar alerjisi nedir, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da bahar alerjisi yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; D3 Vitamini Neye İyi Gelir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed