Bebeğe Şurup Nasıl İçirilir?

Bebeğe Şurup Nasıl içirilir? Şurup İçmeyen Bebeğe Nasıl İçirilmeli? Bebeğe ilaç nasıl içirilir? Hakkında merak ettiğiniz, bazı bilgileri yazımızda derledik.

Bebeğe Şurup Nasıl İçirilir? Şurup İçmeyen Bebeğe Nasıl İçirilmeli?

Bebeğe Şurup Nasıl içirilir
Sayfa İçeriği: Bebeğe Şurup Nasıl içirilir

Çocuklar ile bebekler, şurup içme zaman isteksiz olabilmektedir. Bunun nedeni ise, genellik ile ilacın tadını sevmemeleri veya kaşığa alışık olmadıklarından kaynaklı yaşanmaktadır. Yazımızın içeriğin de, siz değerli dostlarımız için bebeğe ilaç nasıl içirilir? ve şurup içmeyen bebeğe nasıl içirilmeli? Soruları ile ilgili cevapları ayrıntılı olarak bulabilirsiniz. Peki Bebeğe şurup nasıl içirilir?

Bebeğinize şurup veya ilaç içirmekte zorlanan ebeveynler, sizler de yazımızın içeriğindeki bazı yöntemleri deneyebilirsiniz. İlaç kaşığı vede ilaç emziği yadımı ile kolay yöntemler ile bebeğinize ya da çocuğunuza şurup veya ilacı içirebilirsiniz. İlaç kaşığını her kullanımdan önce vede sonra temizlemeyi unutmayın. Sağlık ürünlerini temiz tutmanız lazım. Mümkün ise, ürünü sterilize edin vede koruyucu kap içinde saklayınız. Kesinlikle unutmayın tüm ilaçları bebeğinizin vede çocuklarınızın ulaşamayacağıo yerlerde muhafaza ediniz. Yaıımızın devamına giderek bebeğe şurup içirme yöntemleri, ile alakalı daha fazla bilgilere ayrıntılı olarak ulaşabilirsiniz.

Bebeğe ilaç nasıl içirilir?

Şurup İçmeyen Bebeğe Nasıl İçirilmeli?

Beslenme bitişinde şurup vermek,
İlacı mama sandalyesinde vermek,
İlgisini dağıtarak şurubu vermek,
İlaç şırıngası kullanmak,
İlaç emziği kullanmak.

Bebeğinize ya da çocuğunuza vereceğiniz ilaç veya şurup tok karnına alınması gerekiyor ise, bebeğiniz fark etmeden beslenme bitiminde son kaşık olarak şurubu verebilirsiniz.Bebeğiniz mama sandalyesi üzerinde iken, hareket alanları oldukça kısıtlanır. Bu nedenle mama sandalyesi, bebeğinize şurup vermek ve içirmek için en ideal yerdir. Sevdiği bir oyuncağı, ilginç nesneyi yukarı doğru tutarak, bebeğinizin yukarıya uzanmasını sağlayabilirsiniz. O yukarıya doğru uzanıp oyuncağına ulaşmaya çalışır iken, şurubunu yanak içine doğru verebilirsiniz.

Bebeğinizin ya da çocuğunuzun ilaç zamanı geldiğin de, ilgisini başka yöne çekerek ilacını ya da şurubunu verebilirsiniz. İlaç şırıngası, çocuklara vede bebeklere şurup ve ilaç içirmek için özel tasarlanmış şırınga çeşidi olarak kullanılmaktadır. Bu şırıngalar emzik taklitli silikon uca sahip olmaktadır. Şırınga yapısı ile bebeğinize vereceğiniz ilacın ve şurubun, tam dozunu kolaylıkla ayarlayabilirsiniz. Şırınga yapısında olduğundan, emzik almayan, şurup içmek istemeyen bebeklerin vede çocukların ağız içine şırınga pistonu itilerek uygulanmaktadır. İlaç emziği, bebeklerin ilaç ve şurup almasını kolaylaştırabilen emzik türüdür. Bebeğiniz, emzik aracılığıyla ilacı ve şurubu aldığında, damak yoluyla ilacın vede şurubun tadını almadan, emerek yutmuş olacağı ifade edilmektedir.

Böylelikle acı gelen veya tadını sevmedikleri ilacı ve şurubu dahi içmeleri oldukça kolay olmaktadır. Bebeklerin ve çocukların şurup içmeye direnç göstermesinin diğer nedeni de, kaşığa alışkın olmamalarından kaynaklıdır. Bebekler şurubun vede ilacın tadından ziyade, bir sıvıyı kaçık ile içmeye karşı koyarlar. Bu nedenle de, bebeklere ilaç ve şurup içirmek için özel ilaç emzikleri üretilmiştir. Bu emzikler ile bebeğinize vede çocuğunuza kolaylıkla ilaç ve şurup içirmeniz mümkün olmaktadır.

Bebek İlaç Emziği Nasıl Kullanılmalı?

Bebeğe Şurup Nasıl İçirilir

Bebek ilaç emziğini iyice temizledikten sonra, ilaç emziğinin haznesinin içine, hekiminizin tavsiye ettiği dozda şurup miktarını koyup hazneyi kapatınız ve bebeğiniz emdikçe şurubu içmiş olacaktır. Her kullanımdan sonra ise, temiz bırakmayı ihmal etmeyiniz. İçerisinde kendi ölçüsü bulunan ilaç emzikleri, bebeğin tedavisi için gerekli ilacın bu ölçü kısmına yerleştirilmesi ile oldukça da pratik üretilmiştir.

Bebeğe Şurup Nasıl İçirilir, bazı ilaç türlerinin hem hap, hem de şurup olarak varolmaları nedeni ile, bebeğinizin ve çocuğunuzun rahat içeceği türü tespit ederek kullanmalısınız. Eğer ki sizin de bebeğe şurup nasıl içirilir, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Bebeğe şurup nasıl içirilir, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da bebeğe şurup nasıl içirilir, hakkındaki bilgiler yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; İburamin Cold Şurup Neden Kullanılır?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2024 Kardesiz Blog Designed