Bebeklerde Çapak Neden Olur?

Bebeklerde Çapak Neden Olur? Bebeklerde Çapak Nasıl Temizlenir? Bebeklerde göz çapaklanması nedenleri ile ilgili ayrıntılı bilgiler yazımızda.

Bebeklerde Çapak Neden Olur? Bebeklerde Çapak Nasıl Temizlenir?

Bebeklerde Çapak Neden Olur
Sayfa İçeriği: Bebeklerde Çapak Neden Olur, Bebeklerde Çapak Nasıl Temizlenir, Bebeklerde Göz Çapaklanması Neden Olur, Bebeklerde Göz Çapaklanması Nedenleri, Bebeklerde Göz Çapaklanması Belirtileri Nelerdir, Bebeklerde Çapak Nasıl Temizlenir, Bebeklerde Göz Çapaklanması Nasıl Geçer

Bebeklerde çapak neden olur ile ilgili bilmeniz gereken bazı noktaları siz değerli dostlarımız için yazımız da hazırladık. Bebeklerde çapak nasıl temizlenir? Hakkın da merak edilen tüm her şeye yazımızın devamına giderek ulaşabilir vede öğrenebilirsiniz. Bebeklerde göz çapaklanması nedenleri ve bebeklerde göz çapaklanması neden olur? Soruları ile ilgili cevaplara sayfamızdan yardım alarak bulabilirsiniz. Peki bebeklerde çapak neden olur? Detayları ile yazımızda paylaştık.

Yeni doğan bebeklerde annelerin karşılaştığı durumlardan biriside göz çapaklanması sorunudur. Çapaklanma genel de uzun süreli uykudan kaynaklandığı vede doğal bir salgıdan dolayı düşünülse de, çapaklar anneden bebeğe geçebilen enfeksiyon veya hastalıkların ilk işaretleri olabilmektedir. Göz nezlesi, alerji, sinüzit veya göz iltihabı gibi nedenlerden dolayı da meydana gelen çapaklar eğer çok sık görülmeye devam ediyor ise bebeğin sağlığı için mutlaka doktor kontrolünde bulunulmalıdır. Çapaklanma göz kapağının etrafında ve göz pınarı denilen gözün en iç kısmında sarımsı vede yapışkan sıvıyla meydana gelmesi büyük bebeklere nazaran yeni doğan bebeklerde daha yaygın görülmektedir. Uygulanabilecek basit ve etkili tedavi yöntemleriyle kısa sürede iyileşme sağlanabilmektedir. Sizde yazımızın devamına giderek bebeklerde göz çapaklanması nedenlerini bulabilirsiniz.

BEBEKLERDE GÖZ ÇAPAKLANMASI NEDEN OLUR?

BEBEKLERDE GÖZ ÇAPAKLANMASI NEDENLERİ

Kirpik dibi iltihabı.
Göz nezlesi.
Göze farklı bir cisim kaçma.
Göz enfeksiyonları.
Doğumdan sonra ilk üç ayda devamlı olarak çapaklanma oluyor ise gözyaşı kanalında tıkanma.
Korneada oluşan travma gibi sorunlardan dolayı göz çevresinde çapaklanma görülebilmektedir.

Yeni doğan bebeklerde özellikle çok yaygın olarak görülen çapaklanmaların en temel nedeni bebeğin doğum kanalından geçer iken aldığı enfeksiyon ile başlamaktadır. Doğumun ilk gününde beliren bu çapaklanma ilerleyen günlerde veya haftalarda meydana geldiğinde daha farklı nedenlerden dolayı ortaya çıkmış olabilir. İnsanlar için genelde pek ciddiye alınmayan ama uzun süreli devam ettiği zaman göz delinmesi gibi ciddi sağlık sorunlarına yol açabilmektedir.

BEBEKLERDE GÖZ ÇAPAKLANMASI BELİRTİLERİ NELERDİR?

Şişmiş göz kapakları.
Gözde sarı ya da yeşil renkte akıntı.
Gözün beyaz kısımlarında kızarıklık.
Uyku esnasında kirpiklerin birbirine yapışması.
Göz kapaklarında vede kirpiklerde kurumuş iltihap.
Gözde sulanma çapaklanmanın ilk belirtileri arasında yer almaktadır.

BEBEKLERDE ÇAPAK NASIL TEMİZLENİR?

Bebeklerde göz çapaklanması temizliği için öncelikle doktor kontrolü şart. Doktor kontrolünde uygulanabilen antibiyotik tedavisinde kronikleşen çapak durumu var ise erkenden önlem almakta fayda bulunmaktadır. Yoksa gözyaşı kanallarında tıkanıklık olabilmektedir. Sizde pamuklu bezi ıslatarak çapaklı gözü nazikçe silerek çapaklanmayı önleyebilirsiniz. Her şeyde olduğu gibi çapak temizliğinde de mucizevi bir tedavi yöntemi olan anne sütü çapaklı bölgeye damlatılır ise doğal bir antibiyotik etkisi oluşturulabilmektedir. Gözyaşı tıkanıklığından kaynaklanan çapakların geçmesi için göz pınarın alt kısmında şişlik olup olmadığını anlayabilir ve bu durumda masaj yapabilirsiniz.

Bebeklerde Çapak Neden Olur, yazımız da hazırladığımız bebeklerde çapak nedenleri ve belirtilerini bulabilirsiniz. Sizin de eğer ki bebeklerde çapak neden olur, yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Bebeklerde çapak neden olur, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak arkadaşlarınızı da sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; İzmir Bombası Nasıl Yapılır?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed