Bebeklerde Kolik Ağrısı Nasıl Geçer?

Bebeklerde Kolik Ağrısı Nasıl Geçer? Kolik Ağrısı Neden Olur? Bebeklerde görülen kolik ağrısı nedenleri hakkında bilgilere yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Bebeklerde Kolik Ağrısı Nasıl Geçer? Kolik Ağrısı Neden Olur?

Bebeklerde Kolik Ağrısı Nasıl Geçer
Sayfa İçeriği: Bebeklerde Kolik Ağrısı Nasıl Geçer, Kolik Ağrısı Neden Olur, Bebeklerde Kolik Neden Görülür, Bebeklerde Kolik Belirtileri Nelerdir, Kolik Ağrısı Nasıl Geçer, Kolik Nedir, Kolik Neden Olur, Bebeklerde Kolik Sancısı Nedir, Bebeklerde Kolik Sancısı Nasıl Geçer, Bebeklerde Gaz Sancısı Nasıl Geçer

Bebeklerde kolik ağrısı nasıl geçer ile ilgili annelerin merak ettiklerinizi yazımız da hazırladık. Kolik ağrısı neden olur? hakkında tüm detayları ile sayfamızdan öğrenebilirsiniz. Bebeklerde kolik ağrısı nedenleri vede kolik nedir? yazımızın devamından öğrenebilirsiniz.

Kolik sancısı, bebeklerin ağlama krizlerin de belli olmaktadır. Susmak bilmeyen bebeğiniz belki de kolik sancısı yaşıyor olabilir. Kolik rahatsızlığı, bebeklerde çok sık görülmektedir. İlk kez, anne – baba olacak aileler bebekleri ile ilgili yaşadıkları en büyük sorunlarından biriside, aniden gelen ağlama nöbetleridir. Bebekler de görülen bu ani ağlama nöbetlerinin gizli nedeni de koliktir. Bebeğin dünyaya geldiği ikinci veya üçüncü haftalarında başlayan, altıncı vede sekizinci haftalarında artabilen, üçüncü vede dördüncü aylarında ise kendiliğinden yok olmaktadır. Kolik, bebeklerin normal ağlamasından farklıdır. Bebekler, kolik ağlamasında sakinleştirilmeden saatlerce ağlayabilmektedir.

Nadiren bir gece olmayabilmekle beraber, her gün tekrarlayabilmektedir. Eğerki nöbet geçiren bebeğin yüzünde ağrı ifadesi var ise, birde yumruklarını sıkıyor ise sebebi koliktir. Kolik de, bebekler ayaklarını karınlarına doğru çekerek yüksek sesle ağlarlar.

BEBEKLERDE KOLİK NEDEN GÖRÜLÜR?

BEBEKLERDE KOLİK BELİRTİLERİ NELERDİR?

Kolik, bebeklerde kesin bir nedenden kaynaklandığı belirtilmese de, kolik sancısına neden olabilen faktörler aslında bellidir. Bunlardan başlıcaları ise;

Besin alerjisi.
Laktoz intoleransı.
Anne sütü alerjisi.
Sindirim sisteminin tam olarak gelişmemesi.

Bebeğin dünyaya gelmeden önceki zamanlar da, anne adayı sigara tüketiyor ise, bebeğin ilerleyen zamanlar içinde kolik sancısını yaşaması kaçınılmazdır vede diğer bebeklere göre de iki kat daha fazladır. Bebeklerde kolik görünmesi genellikle süt çocuklarında görünmekte vede kolik rahatsızlığı ilk üç ayda çok sık görülmektedir. Travma, kalp yetmezliği, nörolojik rahatsızlıklar, bağırsak vede mide sorunları kolik ile karıştırabilmektedir.

KOLİK AĞRISI NASIL GEÇER?

Bebekler biberon ile beslendiğinden, daha sık hava yuttuğu için kolik görülebilmektedir. Bu durumda ise gaz yapmayan biberonları tercih etmelisiniz.

Bebekler de görülen kolik, kolik sancısıdır diye hafife almamak lazım. Eğerki bebeğinizin ağlama nöbetinin kolikten dolayı kaynaklandığını düşünüyorsanız muhakkak doktora gitmelisiniz.

Bebeğinizi ılık su ile yıkamak kolik sancısını rahatlatabilmektedir.

Bebeğinizi eğerki mama ile besliyorsanız, mama markasını değiştirebilirsiniz. Bazı mama markaları, kolik sancısına meyilli olabilmekteler.

Bebeklerde Kolik Ağrısı Nasıl Geçer, yazımız da hazırladığımız bebeklerde kolik ağrısı neden olur? öğrenebilir vede bebeklerde kolik ağrısı ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğerki sizin de bebeklerde kolik ağrısı nasıl geçer, yazımız hakkında kafanıza takılan sorularınız varsa, bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Bebeklerde kolik ağrısı nasıl geçer, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Bademi Suda Bekletmenin Faydaları

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

18 + seventeen =

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2020 Kardesiz Blog Designed