Blefarit Hastalığı Neden Olur?

Blefarit Hastalığı Neden Olur? Blefarit Hastalığı Belirtileri Nelerdir? Blefarit hastalığı neden oluşur? İle ilgili bilinmesi gerekenleri bulabilirsiniz.

Blefarit Hastalığı Neden Olur? Blefarit Hastalığı Belirtileri Nelerdir?

Blefarit Hastalığı Neden Olur
Sayfa İçeriği: Blefarit Hastalığı Neden Olur, Blefarit Hastalığı Belirtileri Nelerdir, Blefarit Hastalığı Nedir, Blefarit Hastalığı Nedenleri, Blefarit Neden Oluşur, Blefarit Hastalığının En Tipik Belirtileri Nelerdir, Blefarit Hastalığı Nasıl Tedavi Edilir, Blefarit Hastalığına Ne İyi Gelir, Kirpik Dökülmesi Neden Olur

Blefarit hastalığı neden olur ile ilgili bilmeniz gereken bazı bilgileri siz değerli dostlarımız için yazımız da mercek altına aldık. Blefarit hastalığı belirtileri nelerdir? Hakkında merak edilen tüm her şeyi yazımızın devamına giderek bulabilir vede öğrenebilirsiniz. Blefarit hastalığı nedir? ve Blefarit neden oluşur? Sorularının cevaplarına sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Peki blefarit hastalığı neden olur? Detayları ile yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Blefarit hastalığı, göz kapaklarının iltihaplanmasına denir. Özellikle kirpik köklerinin bulunduğu bölgede yoğunlaşmaktadır. Kirpik yakınlarındaki küçük yağ bezleri fonksiyonlarını kaybettiğinde görülmektedir. Bu hastalık iki grupta değerlendirilmektedir. Arka blefari vede ön blefarit olmak üzere ikiye ayrılan bu hastalık akut veya kronik olarak görülür. Ön blefarit hastalığında göz kapağının özellikle dış kenar, kirpik dipleri etkilenmektedir. Bu türün oluşmasın da bakterilerin artması veya derinin yağlı olması etkili olmaktadır. Arka blefaritte ise göz kapağının göze değen arka kısmını etkilemektedir. Burada yer alan yağ bezlerinin anormal çalışmasına göre bağlantılıdır.

BLEFARİT NEDEN OLUŞUR?

BLEFARİT HASTALIĞININ EN TİPİK BELİRTİLERİ NELERDİR?

Ölü deri hücreleri.
Göz kapağındaki yağ bezi fonksiyonlarında değişiklik görünmesi.
Bakteriyel enfeksiyon.
Rosacea. Yüz bölgesin de kızarıklık ile belirti gösteren bir cilt hastalığı.
Sigara dumanı.
Bazı alerjik nedenler.
Kimyasal maddeler.
Bit veya kirpik kenesi.
Seboreik dermatit. Saç derisinde kaşınma vede kepeklenme.

BLEFARİT HASTALIĞI BELİRTİLERİ

Lens kullanımında zorlanmalar.
Gözlerde sulanma, yanma hissi vede kızarma.
Daha sık göz kırpma.
Yağlı görünen göz kapakları.
Işığa karşı hassasiyetin artması.
Kirpiklerde azalma.
Daha fazla göz kırpma.
Kirpik aralarında kabuklaşma.

Blefarih hastalığı göz kuruluğu vede arpacık olmak üzere bir çok göz hastalığını tetiklemektedir. Aynı zaman da kirpik batması gibi sornları da beraberinde getirir. Kirpiklerde ciddi azalmaya neden olduğu gibi anormal seviyede büyümesine de neden olan bu hastalık gösterdiği komplikasyonlar hastadan hastaya değişiklik gösterir. Bu hastalıkların dışında ise seboreik dermatit vede akne rosasea gibi cilt hastalıkları da görülür. Ciltte yağlanma, aşırı gözyaşı üretme, aşırı kepek problemi vede konjonktivit gibi problemlerde gözlemlenebilmektedir.

BLEFARİT HASTALIĞI NASIL TEDAVİ EDİLİR?

Blefarit hastalığının tedavisinin temel prensibi göz kapağının iyice temizlenmesi vede bakımıdır. Blefarit hastalığı bulunan hastalar uzun süre boyunca göz bakımına dikkat etmeli ve özen göstermelidir. Bakımda ise önce göz kapağı kenarına yakmayacak şekilde sıcak pansuman yapılır. Bu sayede göz kapağında vede çevresinde birikmiş olan sertleşmiş kabuk vede yağlı maddeler yumuşayabilir. Daha sonra ıslak gazlı bezle veya kulak temizleme pamuğu ile göz kapağının kenarına sürülür ve kalıntılar temizlenir. En son aşamada ise göz kapağı kenarına antibiyotikli steroitli ilaçlar uygulanır. Göz damlaları ya da merhemler ve suni göz yaşları da tedavi için uygulanabilir.

Blefarit Hastalığı Neden Olur, yazımız da hazırladığımız blefarit hastalığı nedenleri vede belirtilerini öğrenebilirsiniz. Sizin de eğer ki blefarit hastalığı neden olur, yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Blefarit hastalığı neden olur, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak arkadaşlarınızı da sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Evde Nefis Aşure Nasıl Yapılır?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nineteen − one =

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2020 Kardesiz Blog Designed