Boğaz Enfeksiyonuna Ne İyi Gelir?

Boğaz Enfeksiyonuna Ne iyi Gelir? Boğaz Enfeksiyonu İçin Besin Önerileri, Boğaz enfeksiyonu şikayetiniz var ise, sizler için yazımızda besin önerini sunduk.

Boğaz Enfeksiyonuna Ne İyi Gelir? Boğaz Enfeksiyonu İçin Besin Önerileri

Boğaz Enfeksiyonuna Ne iyi Gelir
Sayfa İçeriği: Boğaz Enfeksiyonuna Ne İyi Gelir, Boğaz Enfeksiyonu İçin Besin Önerileri, Boğaz Enfeksiyonuna İyi Gelen Besinler, Hangi Besinler Boğaz Enfeksiyonunu Geçirir, Boğaz Enfeksiyonu Nasıl Geçer, Soğan Suyunun Faydası

Boğaz enfeksiyonuna ne iyi gelir ile ilgili siz değerli dostlarımız için boğaz enfeksiyonuna iyi gelecek besinleri hazırladık. Boğaz enfeksiyonu için besin önerileri, hakkında bilgi sahibi olabilmeniz için yazımızın devamına gidebilir ve öğrenebilirsiniz. Boğaz enfeksiyonu ile ilgili merak ettiğiniz tüm her şeyi yazımız da derledik. Peki boğaz enfeksiyonuna ne iyi gelir? detayları ile yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Bağışıklığı kötü etkileyen virüsler, gribal enfeksiyonlar ile vücuda girmektedir. Genellikle de bu virüsler kış ayların da daha çok artmakta. İnsan vücudu virüsler ile deforme olmaya başlar ve en çok da hasarı kulak ile boğaz alır. Tüm iltihapların ise bu iki yerde birikmesi yeme, içme, duyma ve uyumayı etkilediğinden kişinin hasta kalma süresi uzamaktadır. Yutkunmayı bile güçleştiren bu iltihaplanma şiddetli boğaz ağrılarına sebep olmaktadır. Uzman hekimler bu hastalık için ise iltihap kurutucu balgam söktürücü ilaçlar önermektedir.

BOĞAZ ENFEKSİYONUNA İYİ GELEN BESİNLER

– AYVA VE LİMON Bir adet limon ile ayvayı blendırınızdan geçirin. Daha sonra süzün ve su ile ılıklaştırın içine bal dökerek için. Bu karışımı ise her sabah uyanır uyanmaz yapınız. Hastalıklara karşı hem korumakta, hem de boğaz ağrısının etkilerini azaltmaktadır. Limon ve ayva içermiş olduğu C vitamini ile oluşan enfeksiyonlu virüsleri azaltmada destek olmaktadır.

– PREBİYOTİKLİ BESİNLER Kefir ile turşu prebiyotik kaynaklı olduğu için boğaz enfeksiyonlarına bire bir faydası vardır. Bu besinleri günlük olarak beslenme rutinine ilave ederek hastalıklara karşı boğaz sağlığınızı koruyabilirsiniz.

– SOĞAN SUYU Soğan, allisin maddesi bakımından oldukça güçlüdür. Soğanın tam bir antibiyotik etkisi bulunmaktadır. Bu özelliği ile vücutta biriken tüm virüs vede toksinleri kısa sürede atmaktadır. İçerdiği sülfür içerik, balgam söktürücü özelliğe sahiptir. Genellikle hava yolu ile boğaza yerleşen enfeksiyonlu hücreleri balgam yolu ile vücut içinden atmaktadır. Gün de bir bardak ılık şekilde soğan suyu içebilirsiniz. Tadının acı olmaması için bir kaşık bal ilavesi yapabilirsiniz.

– BALLI PAPATYA ÇAYI Papatya içermiş olduğu yatıştırıcı ile boğazdaki tahrişin etkisini azaltmaktadır. Kuru öksürük için kuşburnu ile karıştırılıp içine de bir çay kaşığı bal ilave edilerek içilebilir. Bu karışımı ise her gün ara öğünler de vede akşam yemeklerinden sonra içebilirsiniz.

Boğaz Enfeksiyonuna Ne İyi Gelir, yazımız da hazırladığımız boğaz enfeksiyonuna iyi gelen besinleri öğrenebilirsiniz. Eğerki sizin de boğaz enfeksiyonuna ne iyi gelir, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Boğaz enfeksiyonuna ne iyi gelir, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Kuru Fasulyenin Cilde Faydaları Nedir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eighteen − 13 =

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2018 Kardesiz Blog Designed