Boyun Fıtığı Nedenleri Nelerdir?

Boyun Fıtığı Nedenleri Nelerdir? Boyun Fıtığı Nasıl Tedavi Edilir? Boyun fıtığına ne iyi gelir? Hakkında bazı bilgileri yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Boyun Fıtığı Nedenleri Nelerdir? Boyun Fıtığı Nasıl Tedavi Edilir?

Boyun Fıtığı Nedenleri Nelerdir
Sayfa İçeriği: Boyun Fıtığı Nedenleri Nelerdir, Boyun Fıtığı Nasıl Tedavi Edilir, Boyun Fıtığı Nedenleri, Boyun Fıtığı Nasıl Geçer, Boyun Fıtığı Belirtileri, Kimlerde Boyun Fıtığı Daha Çok Görülür, Boyun Fıtığı Tedavisi, Boyun Fıtığına Ne İyi Gelir

Boyun fıtığı nedenleri nelerdir ile ilgili bilmeniz gereken bazı bilgileri ayrıntılı şekilde siz değerli dostlarımız için yazımız da derledik. Boyun fıtığı nasıl tedavi edilir? Hakkında merak ettiğiniz tüm her şeye yazımızın devamına giderek öğrenebilirsiniz. Boyun fıtığı nasıl geçer? ve boyun fıtığına ne iyi gelir? Sorularının cevaplarına sayfamızdan yardım alarak ulaşabilirsiniz. Peki boyun fıtığı nedenleri nelerdir? Detayları ile yazımızda paylaştık.

Boyun ağrılarına bir çok hastalıklar neden olmaktadır. Başlıcaları ise, disk dejenerasyonu,fıtık,boyun omurgasında kireçlenme,stres,mas neden olmaktadır. Aşırı derece kullanmaya bağlı sorunlar ise, kötü duruş pozisyonu,aktiviteler vede psikolojik stres etkili olmaktadır. Uzun süre kişi başını yukarı yada öne doğru pozisyonda tutularak çalışması durumunda boyun vede sırt artıları ortaya çıkmaktadır.

BOYUN FITIĞI NEDENLERİ

BOYUN FITIĞI NASIL GEÇER?

7 adet oldukça küçük omurlar boyunda yer almaktadır. Her omur aralarında disk denilen kıkırdak koku bulunmaktadır. Diskler zamanla yıpranarak, omurgada dışa doğru taşma yaparak boyun fıtığı oluşmasına sebep olmaktadır. Fıtıkşma başlamasında, omuriliğin yada sinir kökünün üzerine baskı oluşabilmektedir. Boyun fıtığı,ele vede kola şiddetli vede yanıcı ağrı,karıncalanma,uyuşma,ileri vakalar da kol vede elde kas güçsüzlüğü görülebilmektedir. Cerrahi girişim gerekmeksizin boyun fıtıkları tedavi edilebilmektedir. Felç olma riski taşıyan hastalara, cerrahi tedavi yöntemleri yapılmaktadır. Cerrahi olmayan tedaviler de, ilaç tedavileri,lokal enjeksiyonlar,egzersiz fizyoterapi,elektrik akımları,fizik tedavi uygulamaları uygulanmaktadır. Günümüz de son yıllarda fıtık tedavisi için dikey transiyon tedavisiyle oldukça başarılara imza atılmıştır.

Boyun ile sırt bölgesinin güçlendirilmesi, boyun duruşunun ise düzgün şekilde olması, boyunda travmadan vede tekrarlayıcı stresten uzak kalmalısınız. Sağlıklı beslenilmeli vede düzenli olarak aktivite yapmalısınız. Sigara kullanmamalısınız.

BOYUN FITIĞI BELİRTİLERİ

Dengesizlik vede yürüme güçlüğü.
Ağrı ile birlikte yayıldığı kolda kuvvet kaybı.
Ele alınan cisimleri düşürmek.
Parmak uçlarına kadar yayılır vede uyuşma ile birlikte seyreden ağrılar.

KİMLERDE BOYUN FITIĞI DAHA ÇOK GÖRÜLÜR?

Uzun süreli bilgisayar kullanımı.
Boyun kasların da zayıflık.
Yanlış duruş pozisyonları, psikilojij stres,yorgunluk.
Travma geçirmek,şoförlük,babkacılık, trafik kazları gibi mesleklerde çalışmak.
Profesyonel olmayan mesaj.
Temizlik,perde asma,dikiş,ev işleri,nakiş,perde silme gibi bir çok aktiviteler boyoun ağrılarınzı arttıran aktivitelerden.

Boyun Fıtığı Nedenleri Nelerdir, yazımız da hazırladığımız boyun fıtığı nedenlerine ulaşabilir vede öğrenebilirsiniz. Sizin de eğer ki boyun fıtığı nedenleri nelerdir, yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Boyun fıtığı nedenleri nelerdir, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da boyun fıtığı nedenleri yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Karın Boşluğu Ağrısı Neden Olur?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed