Bulimia Nevroza Hastalığı Neden Olur?

Bulimia Nevroza Hastalığı Neden Olur? Bulimia Nevroza Hastalığı Nedir? Aşırı yemek yeme alışkanlığı nedenleriyle ilgili merak edilenleri yazımızda derledik.

Bulimia Nevroza Hastalığı Neden Olur? Bulimia Nevroza Hastalığı Nedir?

Bulimia Nevroza Hastalığı Neden Olur
Sayfa İçeriği: Bulimia Nevroza Hastalığı Neden Olur, Bulimia Nevroza Hastalığı Nedir, Bulimia Nevroza Hastalığı Nedenleri, Bulimia Nevroza Hastalığının Sonuçları, Bulimia Nevroza Hastalığı Nasıl Geçer, Bulimia Nevroza Hastalığı Tedavisi, Bulimia Nevroza Hastalığı Belirtileri, Aşırı Yemek Yeme Alışkanlığı Nedenleri

Bulimia nevroza hastalığı neden olur, ile ilgili bilinmesi gereken bazı bilgileri siz değerli dostlarımız için yazımızın devamında ayrıntılı şekilde hazırladık. Bulimia nevroza hastalığı nedir? Hakkında merak edilen tüm her şeyi yazımızın devamına giderek ulaşabilir vede öğrenebilirsiniz. Aşırı yemek yeme alışkanlığı nedenleri ve Bulimia nevroza hastalığı belirtileri nelerdir? Soruları ile ilgili cevaplara sayfamızdan yardım alarak bulabilirsiniz. Peki bulimia nevroza hastalığı neden olur? Detayları ile yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Bulimia nervoza hastalığı araştırmalara göre yüksek sosyo-ekonomik düzeydeki aile bireylerinde görülmektedir. Bu hastalık şişmanlık korkusu vede psikolojik sorunlar sonrası ortaya çıkmaktadır. Tiksinerek yemek, yediğinden suçluluk duymak, sürekli olarak kusma isteği veya tek öğünde aşırı yemek yeme gibi belirtileri vardır. Bulimia nevroza hastalığı genellikle, manken, genç kızlarda, hostes, oyuncu vede sanatçıların yanı sıra vejetaryen, atlet oyuncuları vede kronik hastalığa sahip insanlarda görülmektedir. Bulimia nevroz genel olarak yemek yeme bozukluğu bir çeşidi olan aşırı yemek yeme isteği kişinin isteği dışında geliştiği vurgulanmaktadır. Normal bir insanın yiyebileceği yemeğin nerede ise iki katını yiyen hastaların vücutlarında ciddi hasarlar yaşanmaktadır. Bunun yanı sıra ise sindirim sistemi bozulmaktadır. Bazı kişiler ise yemek yemeyerek aynı sağlık sorunlarını yaşamaktadır. Aşırı yemek yeme psikolojik sorunlar etkeninde gelişmektedir. Aşırı depresyon vede bunalım da olan insanların sağlıklı düşünmemesi sonrası dengesiz olarak yüksek kalorili gıdalar tüketilmektedir. Sizde bulimia nevroza hastalığı ile ilgili daha ayrıntılı bilgilere ve nedenlerine yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

BULİMİA NEVROZA HASTALIĞI NEDENLERİ NELERDİR?

BULİMİA NEVROZA HASTALIĞI NEDİR?

Bulimia nevroza hastalığı, kişinin ruhsal bir durum yaşadığı veya aşırı kilo aldığını düşündüğü süreçte meydana gelir. Kusma ilaçları tüketerek bulimia hormonunun bozulmasına neden olmaktadır. Hormonun bozukluğu ise kandaki şeker oranını düşürmektedir. Bu nedenle zayıflaya çalışırken, aslında hasta kişiler düşük kan değerleri nedeni ile daha fazla yemek tüketme isteğinde bulunurlar. Vücut şekil bozukluğu artan hasta, aynı zamanda hızla bölgesel yağlanma yaşamaktadır. Hem psikolojik süreci atlatmamış, hem de yaşadığı bu dengesiz vücut bozukluğuyla depresiflik süreci artmaktadır. Bu nedenle daha fazla kilo almaya neden olmaktadır. Bu süreç bazı hastalarda tam tersi sürekli kusmalara yol açmaktadır. Erkeklere kıyas ile kadınlarda daha sık görülmektedir.

BULİMİA NEVROZA HASTALIĞI NEDENLERİ

Sosyal ortamdan kopma, uyku problemi ve ilgi odağı olmama.
Kendini beğendirme isteğine bağlı yapılan aşırı diyet vede sporun birden bırakılması.
Çocukluk yaşlarda yaşanan travmalar.
Aşırı kaygı vede terk edilme korkusu.
Toplum içinde sürekli baskı altında hissetmek hastalığın nedenleri arasındadır.

Bulimia nervoza hastalığının sonuçları arasında aşırı kıllanma, hormon bozukluğuna bağlı gelişen adet düzensizliği, sürekli halsizlik vede yorgunluk, duygu kontrolünü kaybetme, kusma isteği neden ile yemek borusunda ciddi hasarlar ve farklı besinler tüketme isteği olmaktadır.

Bulimia nervoza hastalığı genç kızlarda, adet düzensizliği gibi sağlık problemlerine neden olmaktadır. Mide asidinin oranının artmasından kaynaklı olarak yemek borusu vede mide de hasarlar ortaya çıkar. Sürekli olarka kusmadna dolayı ağza gelen asit ağız vede diş sağlığını olumsuz etkilemektedir. Diş eti enfeksiyon kapar iken ağız içinde de kötü kokuya neden olmaktadır.

Bulimia Nevroza Hastalığı Neden Olur, yazımız da hazırladığımız bulimia nevroza hastalığı ile ilgili belirtileri ve nedenlerini öğrenebilirsiniz. Sizin de eğer ki bulimia nevroza hastalığı neden olur, yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Bulimia nevroza hastalığı neden olur, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak arkadaşlarınızı da bulimia nevroza hastalığı nedenleri yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Contractubex Kremin Faydaları Nelerdir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed