Çatlak Topuklar İçin Ne Yapmalı?

Çatlak Topuklar için Ne Yapmalı? Topuktaki Çatlaklar Neden Olur? Çatlak topuk tedavi edilmezse ne olur? Hakkında merak ettiğiniz tüm bilgiler yazımızda.

Çatlak Topuklar İçin Ne Yapmalı? Topuktaki Çatlaklar Neden Olur?

Çatlak Topuklar için Ne Yapmalı
Sayfa İçeriği: Çatlak Topuklar için Ne Yapmalı

Kuru, şişkin vede yağ eksikliği olan nasır tabakaları nedeni ile meydana gelen topuk çatlakları, kuru cilde sahip kişiler de riski daha fazla olmaktadır. Yaşlanmaya bağlı olarak da, cilt elastikiyetini vede nemini kaybetmekte, bu durum ise çatlak topuk daha sık rastlanmaktadır. Yazımızın içeriğin de, siz değerli dostlarımız için çatlak topuk tedavi edilmezse ne olur? ve topuktaki çatlaklar için ne yapmalı? Sorularının cevaplarına ayrıntılı olarak ulaşabilir vede öğrenebilirsiniz. Peki Çatlak topuklar için ne yapmalı?

Kişi de B vitamini eksikliği topuk çatlaklarının oluşmasını hızlandırmaktadır. Kadınlar da ise, menopoz sonrasın da östojen eksikliğine bağlı olarak deri kuruması vede çatlakların rastlanması artacağından, topuk çatları da bu durumdan oldukça etkilenmektedir. Topuk çatlağı genellik ile şiddetli topuk ağrısı, şişme, ayakta morarma vede ayağın üstüne basma da güçlük, yürüyememe vede açık kırıklar da kanama ve yara oluşması gibi belirtiler en fazla rastlanan topuk çatlağı belirtileri arasında yer almaktadır. Yazımızın devamına giderek çatlak topuklar için ne yapılmalı ile ilgili daha fazla bilgilere ayrıntılı olarak ulaşabilirsiniz.

Çatlak Topuk Bakımı Nasıl Yapılır?

Çatlak Topuk Tedavisi Nasıl Olur?

Çatlak topuk tedavisin de öncelik ile fazlalık olan nasırlaşmış tabaka dikkatlice alınarak basınç azaltılmalıdır. Düzenli bakım yapılarak, tedavi gerçekleştirilmektedir. Düzenli şekilde nemlendirici kremler kullanılması topuk çatlak bakımın da tavsiye edilmelidir. Bilinenin aksine vazelin barındıran yağlı kremler nemlendirmek için uygun değildir. Su bazlı vede az miktar da üre barındıran kremler çatlak bakımın da kullanılmalıdır. Topuk çatlaklarının tedavi edilmemesi, burada yer alan damarlar yolu ile mikroorganizmaların çatlaklardan vücudun içine ulaşma vede enfeksiyona neden olma riski nedeni ile tehlikeli olmaktadır. Burada yer alan açık sinir uçları, çok fazla ağrı hissedilmesine yol açabilmektedir. Yaz ayların da sıcak vede kuru hava, terlik vede sandalet giyilmesi topuk çatlaklarının oluşumunu hızlandırmaktadır. Düzenli bakım sayesin de topuk çatlakları önlenebilir.

Çatlak Topuklar İçin Ne Yapmalı

Topuk çatlağı olan kemik de, hasarın oluştuğu anda bir şişlik oluşmaz. Yalnız ilerleyen saatler de şişlik kendisini göstermektedir. Topuk çatlağının oluşması, bölge de darbe izi oluşmaktadır. Yavaş yavaş başlayan ağrı şiddetini artırarak, bölge de uyuşma hissinin meydana gelmesine neden olmaktadır.

Çatlak Topuklar İçin Ne Yapmalı, topuklardaki çatlaklar, hafif düzey vede ileri düzey olmak üzere meydana gelir. Hafif düzeydeki çatlaklar, kişinin kendisi tarafından basit yöntemler ile tedavi edilebilir. Yalnız bu aşamada tedavi sağlanmaması, çatlakların ilerlemesi veya ileri düzey de risk taşıyan çatlakların olması durumun da, uzmana başvurulması, derhal tedaviye başlanması tavsiye edilmektedir. Eğer ki sizin de çatlak topuklar için ne yapmalı, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Çatlak topuklar için ne yapmalı, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da çatlak topuk tedavisi ile ilgili yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Granülamotöz Mastitler Neden Olur?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2022 Kardesiz Blog Designed