Cilt Soyulması Nasıl Geçer?

Cilt Soyulması Nasıl Geçer? Cilt Soyulmasına Ne İyi Gelir? Cilt neden aşırı soyulur? İle ilgili bilinmesi gereken bazı bilgileri yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Cilt Soyulması Nasıl Geçer? Cilt Soyulmasına Ne İyi Gelir?

Cilt Soyulması Nasıl Geçer
Sayfa İçeriği: Cilt Soyulması Nasıl Geçer

Denizden gelen tuzlu su ve güneşe aşırı maruz kalınması ile oluşan cilt soyulması günümüz de nerede ise herkesin başına gelmektedir. Vücudun aşırı yanma sonucu acı vede sızlamalar meydana gelmektedir. Kısa süre sonra ise bu acı yerini deri ya da cilt soyulması olarak bırakmaktadır. Yazımızın içeriğin de siz değerli dostlarımız için cilt soyulmasına ne iyi gelir? ve cilt neden aşırı soyulur? Sorularının cevaplarını öğrenebilirsiniz. Peki cilt soyulması nasıl geçer?

Uzman hekimler cildin pul pul dökülmesi, cilt kuruluğu vede cildin soyulması gibi durumlara neden olan başlıca nedeni güneş yanığı olduğunu belirtmektedir. Bazı kişiler bronz tene sahip olmak için saatlerce güneşte yandıktan sonra vücutların da soyulmalar oluşmaktadır. Güneşlenerek elde edilen doğal bronz ten çekici olsa da çoğu zaman oldukça tehlikeli olmaktadır. Kişilerin aşırı güneşe maruz kalmanın cilt kanseri riskini arttırdığını vede bundan kaçınması gerektiğini bilseler de, ne yazık ki yine de göz ardı edilebilmektedir. Bazı başka nedenler de cilt soyulmasına neden olabilmektedir. Bunlardan başlıcaları ise; bazı zararlı içerikleri bulunan cilt bakım ürünleri kullanımı, sert iklim koşullarına maruz kalma, sedef hastalığı, egzama, zayıf bağışıklık sistemi, dermatit vede kimyasalların ya da ilaçların yan etkileri de cilt soyulmasına neden olabilmektedir. Siz de yazımız devamına giderek cilt soyulması ile ilgili daha fazla bilgilere ulaşabilirsiniz.

Cilt Soyulmasına Ne İyi Gelir?

Cilt Soyulması Düzelir Mi?

Gün içinde aşırı güneşlenme, cilt sağlığını olumsuz yönde etkilemektedir. Cildin farklı katmanlarının etkilendiği, düzensiz yara iyileşmesi vede ciltte lekelenmelere neden olmaktadır. Bu neden ile güneş yanığından sonra cildin soyulması cildin temizlendiği ve ölü derilerden arınması olarak düşünülmemeli. Cildin soyulması güneş yanığından dolayı olmaktadır. Bu durumu önlemek için güneş yanığına karşı önlem alınması yeterli ve güneş kremi mutlaka kullanılmalıdır.

Eğer cilt soyulmasına karşı önlem almanıza rağmen hala soyulma başlar ise soğuk duş alarak soyulmanın önüne geçebilirsiniz. Yaklaşık olarak bir hafta için de soyulmalar yok olacaktır. 1/3 hafta peeling işlemlerinden uzak kalmanız gerekmektedir. Cildiniz de eğer kabuklanma meydana geldi ise eliniz ile kesinlikle müdahale etmeyin. Bu durum da düzenli olarak nemlendirici sürün.

Cildiniz soyuluyor ise salatalık oldukça etkili yöntemlerdendir. Salatalık içeriğinde ki yüksek su ile cildi nemlendirmekte. 1 Salatalığı rendeleyip ezin vede yüzünüze sürün. Yüzünüz de 15/20 dakika beklettikten sonra yüzünüzü ılık su ile durulayın. Bu uygulamayı günde iki defa yapabilirsiniz. Zeytin yağı da doğal nemlendiricidir. Kuru vede soyulmuş ciltler için nemlendirici etki gösteren vede cildi besleyen yağ asitleri barındırmaktadır. Cildi mantolayarak nemini hapsetmektedir. Pamuğu zeytin yağına batırın vede parmak uçlarınız ile yüzünüze dairesel hareketler ile masaj yapın. Cildiniz sağlığına kavuşana kadar bunu gün de en az üç kez yapabilirsiniz.

Cilt Soyulması Nasıl Geçer, cildinizin soyulmasını istemiyorsanız aşırı derece güneşte kalmayın vede güneş kremini mutlaka kullanın. Güneşlenirken dikkat etmeniz gerekmektedir. Aşırı derece güneş yanıkları cilt kanserine davetiye çıkarabilir. Eğer ki sizin de cilt soyulması nasıl geçer, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Cilt soyulması nasıl geçer, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da cilt soyulması nasıl geçer yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Kuvöze Giren Bebeklerin Özellikleri Nelerdir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2023 Kardesiz Blog Designed