Damla Sakızı Nasıl Kullanılır?

Damla Sakızı Nasıl Kullanılır? Damla Sakızının Bilinmeyen Faydaları, Damla sakızının faydaları ile ilgili bilmeniz gerekenleri yazımız da hazırladık.

Damla Sakızı Nasıl Kullanılır? Damla Sakızının Bilinmeyen Faydaları

Damla Sakızı Nasıl Kullanılır
Sayfa İçeriği: Damla Sakızı Nasıl Kullanılır, Damla Sakızının Bilinmeyen Faydaları, Damla Sakızı Nerede Bulunur, Damla Sakızı Neye İyi Gelir, Damla Sakızının Faydaları, Damla Sakızı Nasıl Kullanılmalı, Damla Sakızını Çocuklar Çiğner Mi, Damla Sakızı Nasıl Tüketilmeli, Damla Sakızı Mideye İyi Gelir Mi, Damla Sakızı Solum Hastalıklarına İyi Gelir Mi, Sakız Ağacının Faydaları Nelerdir

Damla sakızı nasıl kullanılır, ile ilgili bilinmeyen faydalarını siz değerli dostlarımız için yazımız da paylaştık. Damla sakızının bilinmeyen faydaları hakkın da merak ettiğiniz her şeye yazımızın devamına giderek ulaşabilirsiniz. Damla sakızı hangi hastalıklara iyi gelir? ve damla sakızı nerede bulunur? gibi soruların cevaplarına sayfamızdan ulaşarak, öğrenebilirsiniz. Peki damla sakızı nasıl kullanılır? detayları ile yazımız da paylaştık.

Ege bölgesin de yetişen damla sakızı, sakız ağaçlarından elde edilmektedir. Sakız adası asıl yeri olarak bilinmektedir. Kaygan vede dokunulduğu zaman yapışan yapısı olan damla sakızı bir çok faydası bulunmaktadır. Orta çağda köylüler tarafından bulunup, keşfedilmesi ile ilk defa tıbbi ilaç olarak kullanılmıştır. Tadı ve kokusu keşfedilen sakız yiyeceklerin içine konulmaya başlamıştır. Sakız ağacının gövdesinin kendiliğinden üretmiş olduğu öncelik ile sıvı olarak sonrası hava ile temas olmasıyla katılaşan bu maddenin sakız adasında yetiştiğinden dolayı adına sakız denmiştir. Damla sakızı ferahlatıcı vede çözücü maddeler bakımından oldukça zengindir. Doğada bulunan en kuvvetli antisetik içeriği bulunmaktadır. Enfeksiyon ile mücdalede birebir etkilidir.

DAMLA SAKIZININ FAYDALARI

Araştırmalara göre damla sakızının kısırlık tedavisinde de etkili olduğu belirtilmiştir. Vücuttaki tüm toksinleri, idrar yoluyla atma özelliği bulunan damla sakızını çocukların çiğnememesi tavsiye edilmektedir. Uzman hekime danışılmadan sert olarak tüketimi yapılmamalıdır.

Çözücü madde ile mide de yaşanan ülser vede reflü gibi hastalıklara iyi gelmektedir. Mide yanması veya mide bulantısı sırasın da sakız olarak çiğnenerek tükürüğe karışmaktadır. Tükürük ile yemek borusundan geçmekte ve mideye inmektedir. Buradaki deforme olmuş durumları en kısa sürede çözmektedir. Tüm sinirim için harika bir besindir.

Yüz felçi veya çene kasılmaları için de doğal tedavi olarak kullanılmaktadır. Sert bir halde çiğnendiğin de baştaki tüm kasların aynı oranda çalışmasını sağlamaktadır. Damla sakızı sinirleri rahatlatmaktadır. Uzman hekimler, stres, baş ağrısı vede depresyon gibi durumlarda da bu sert yapının çiğnenmesinin etkili olacağını belirtmiştir.

Toz halindeki damla sakızını eğer ki bal ile karıştırarak tükettiğiniz de kış ayların da çoklukla rastlanan solunum hastalıklarının yaşanma riskini de azaltmış olursunuz. Özellikle de enfeksiyon kapmış boğazı vede akciğeri temizlemektedir. Balgam söktücü özelliği ile boğazdaki enfeksiyonu atmaktadır. Akciğer kanseri riskini düşürmektedir.

Mide veya ağız içindeki olumsuz sorunlar sebebi ile ağız kokusu oluşmaktadır. Bu sorunu ortadan kaldıracak en doğal yöntemlerden biri de damla sakızıdır. Antiseptik etkisi ile dişlerdeki mikrop oranını azaltmaktadır. Yani bir diş fırçası vede macunu görevini aynı anda yapmaktadır. Ağız kokunuzu önlemekte vede dişlerinizi beyazlatmaktadır.

DAMLA SAKIZI NASIL KULLANILMALI?

Damla sakızının yağı akciğer ve kalp hastalıklarının oranını azaltma da etkisi oldukça büyüktür.

Türk kahvesinin yapımın da kullanılır. Kahvede ki acıyı azalttır ve aromalı bir tat katar. Kahvenin kalp rahatsızlıklrına olan olumsuz etkisini de kırmaktadır.

Damla sakızının ham maddesi olan şampuanlar ise, saçların dökülmesini önlemektedir. Saçlara canlı ve parlak bir görünüm vermektedir.

Damla sakızı çiğnenerek kullanıldığın da, ağız içindeki enfeksiyonu azaltmaktadır. Dişlerin beyazlamasını da sağlamak ile birlikte diz yüzeyinin sararmasını da engellemektedir.

Damla Sakızı Nasıl Kullanılır, yazımız da hazırladığımız, damla sakızının faydalarını öğrenebilirsiniz. Sizin de eğer ki, damla sakızı nasıl kullanılır, yazımız hakkın da sorularınız varsa, bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Damla sakızı nasıl kullanılır, sayfamızı siz de arkadaşlaırnızın bilgisi olması için onlarla da paylaşarak, arkadaşlarınızı da sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Mantar Enfeksiyonu Neden Olur?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

twelve + 16 =

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2020 Kardesiz Blog Designed