Dirsek İçi Ağrısı Neden Olur?

Dirsek içi Ağrısı Neden Olur? Dirsek İçi Ağrısı Nasıl Geçer?, Dirsek içi ağrısına ne iyi gelir? İle ilgili bilmeniz gereken bazı bilgileri derledik.

Dirsek İçi Ağrısı Neden Olur? Dirsek İçi Ağrısı Nasıl Geçer?

Dirsek içi Ağrısı Neden Olur
Sayfa İçeriği: Dirsek içi Ağrısı Neden Olur

Dirsek içi ağrısı genellik ile ciddi değildir. Yalnız dirsek çok aktif kullanılan bir bölge oduğundan, dirsek içi ağrısı kişinin günlük hayatını etkileyebilir. Yazımızın içeriğinde, siz değerli dostlarımız için, dirsek içi ağrısına ne iyi gelir? ve dirsek içi ağrısı nedenleri ile ilgili sorularının cevaplarına ayrıntılı olarak ulaşabilir vede öğrenebilirsiniz. Peki Dirsek İçi ağrısı neden olur?

Dirsek, karmaşık bir eklemdir. Hem uzatma, hem de esnemenize, ayrıca elinizi vede ön kolunuzu döndürmenize olanak tanımaktadır. Çoğu hareket, bu hareket lerin bir kombinasyonu olduğundan, bazen hangi hareketin ağrıya yol açtığını tam olarak tarif etmekte zor olabilmektedir. Dirsek içi ağrısı genellik ile, dirseğin aşırı kullanımdan kaynaklanmaktadır. Bir çok spor, hobi vede iş, tekrarlayan el, bilek ya da kol hareketleri gerektirmektedir. Dirsek içi ağrısı bazen artrite bağlı olabilmektedir. Yalnız genel olarak dirsek eklemi aşınma vede yıpranma hasarına diğer bir çok eklemden, çok daha fazla dirençlidir. Yazımızın devamına giderek direk içi ağrısı nedenleri ile alakalı daha fazla bilgilere ayrıntılı olarak ulaşabilirsiniz.

Dirsek İçi Ağrısı Nasıl Geçer?

Dirsek İçi Ağrısı Nedenleri

Sinir sıkışması,
Tenisci dirseği,
Tendinit,
Stres kırıkları,
Burkulmalar,
Romatoid artrit,
Osteoartrit,
Golfçü dirseği,
Dirsek çıkması,
Eklem iltihabı,
Kolda kırık.

Bazı durumlarda, acil yardım alınması gerekmektedir. Bunlar dirseğinizde bariz bir şekil bozukluğu ve çıkıntılı kemik durumlarında mutlaka uzman hekime görünmeniz gerekmektedir. Eğer bu belirtiler var ise, vakit kaybetmeden hastaneye gidiniz. Eklem çevrsinde şiddetli ağrı, şişme ve morarma. Dirseğinizi normal şekilde hareket ettirir iken, kolunuzu kullanırken ya da kolunuzu avuç içi yukarıdan aşaığı doğru çevirirken ağrı hissettiğinizde mutlaka sağlık kuruluşlarına başvurunuz. Evde bakım sonrası iyileşmeyen dirsek içi ağrısı, kolunuzu kullanmadığınızda bile meydana gelen ağrı ve yaralı bölgede artan kızrıklık, şişme ya da ağrı gibi durumlarda doktora görünmeniz gerekmektedir.

Dirsek içi Ağrısı Kaç Günde Geçer
Dirsek içi Ağrısı Kaç Günde Geçer

Evde dirsek içi ağrısı için uygulayabileceğiniz, bazı yöntemler bulunmaktadır. Bunların bazıları; Şişmeyi azaltmak için, kolunuzu yüksekte tutunuz. Şişmeyi azaltmak için, bir bandaj kullanın. Ağrılı bölgeye günde üç defa 15 ila 20 dakika buz torbası koyunuz. Yaralanmanıza neden olan faaliyetlerden kaçınınız. Dirsek içini korumak için, daha fazla yaralanmasını önleyiniz.

Dirsek İçi Ağrısı Neden Olur, dirsek içi ağrısı genellikle, dirseğin aşırı olarak kullanılmasından dolayı yaşanmaktadır. Kollarınızı aşırı kullanmakta, dirsek içi ağrısına neden olmaktadır. 1 haftadan uzun süren dirsek içi ağrısı için, mutlaka doktora görünmeniz gerekmektedir. Eğer ki sizin dirsek içi ağrısı neden olur, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Dirsek içi ağrısı neden olur, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da dirsek içi ağrısı neden olur, hakkındaki bilgiler yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; İt Üzümünün Faydaları Nelerdir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2024 Kardesiz Blog Designed