Diş Apsesi Belirtileri Nelerdir?

Diş Apsesi Belirtileri Nelerdir? Diş Apsesi Nasıl Geçer? Diş apsesi kaç günde geçer? Hakkında merak edilen bazı bilgileri sizler için yazımızda derledik.

Diş Apsesi Belirtileri Nelerdir? Diş Apsesi Nasıl Geçer?

Diş Apsesi Belirtileri Nelerdir
Sayfa İçeriği: Diş Apsesi Belirtileri Nelerdir, Diş Apsesi Nasıl Geçer, Diş Apsesi Nasıl Geçer, Diş Apsesini Doğal Yollarla Geçirme Yöntemleri, Diş Apsesi İçin Ne Yapılmalı, Diş Apsesine Ne İyi Gelir, Diş Apsesi Nasıl Tedavi Edilir

Diş apsesi belirtileri nelerdir ile ilgili bilmeniz gereken bazı bilgileri siz değerli dostlarımız için yazımız da ayrıntılı olarak düzenledik. Diş apsesi nasıl geçer? Hakkın da bilmeniz gereken tüm her şeyi yazımızın devamından öğrenebilirsiniz. Diş apsesi kaç günde geçer? ve Diş apsesine ne iyi gelir? Sorularının cevaplarına da sayfamızdan yardım alarak ulaşabilirsiniz. Diş apsesi belirtileri nelerdir? Detayları ile yazımızın devamında paylaştık.

Diş apsesi, genellikle diş köklerinin yeteri miktarda temizlenmemesi sonucunda oluşan enfeksiyonlu hücrelerin neden olmasıyla oluşmaktadır. Bu rahatsızlık dişin kökünden farklı yönlere doğru da yayılabilmektedir. Bu durum ise şiddetli ağrılara neden olmaktadır. Diş apsesi zamanın da müdahale edilmediğin de ciddi hastalıklara da yol açabilir. Diş apsesi ağrısı bazen kulak vede boğaz kadar yayılabilir. Bu ağrı orta şiddetten yükselmekte ve kişinin yaşam kalitesini de olumsuz yönde etkilemektedir. Diş apsesinin bazı türleri bulunmaktadır, bu yüzden farklı nedenlerde de meydana gelebilir. Uzman hekimler bu gibi rahatsızlıkların önemsenmediğinde kansere bile yol açabileceğini belirtmektedir. Enfeksiyonlar, lenf bezlerine kadar sıçrayabilmektedir. Hücrelerin mutasyonunu bozarak bu bölgeler de tümör meydana getirebilirler. Bu durum ise diş eti kanserine yol açabilir. Bu yüzden şiddeti artan diş apsesin de mutlaka doktora görünmekte yarar var. Sizde diş apsesi belirtileri ile ilgili merak ettiklerinizi yazımızın devamına giderek öğrenebilirsiniz.

DİŞ APSESİ NASIL GEÇER?

DİŞ APSESİ BELİRTİLERİ

Yemek yemekte zorluk çekmek.

Zonklayıcı ağrıyla diş etinden çeneye, çeneden kulağa vurur. Diş apsesinin bulunduğu tarafa doğru uzanmak sıkıntı olmaktadır.

Ağız kokusunun kötüleşmesi vede gıdaların tadını bozuk alma.

Bağışıklık sistemi enfeksiyondan etkilendiğinden, vücut ısısında değişiklik olmaktadır. Bu da ani ateşlenmelere neden vermektedir.

Sıcak vede soğuk yiyecekler veya içeceklere karşı hassas olma.

Yüzde, kulak altında veya çene altında belirsiz şişkinlikler meydana gelmesi gibi belirtiler diş apsesi olarak kendini göstermektedir.

3 çeşit diş apsesi bulunmaktadır. Diş kökünün en ucunda görülen diş apsesine periapikal denmektedir. Şiddeti ise ilerledikçe yaşanmaktadır. Dış ette meydana gelen iç yanağı da hasarlaştıran diş eti apsesi de diğer apse türüdür. Bir diğer apse ise periodontal apsedir. Diş etinde görülmektedir. Dokunulabilmektedir. Ağız kokusuna vede çene ağrısına neden olmaktadır. Diş apsesi düzenli olarak ağız vede diş bakımı yapıldığın da en fazla bir hafta sürmektedir. Diş doktorunuz genellikle apseye neden olan enfeksiyonun şiddetini azaltmak için ilaç tedavisi uygulamaktadır. Uzman hekime gözükmeden ilaç kullanılması tavsiye edilmez. Sizde evde bazı doğal yollar kullanarak enfeksiyonların şiddetini azaltabilirsiniz.

DİŞ APSESİNİ DOĞAL YOLLARLA GEÇİRME YÖNTEMLERİ

Karbonatlı su gargarası veya sumaklı su gargarası da hem diş apsesine, hem de diş apsesinin neden olduğu etkileri azaltmada oldukça etkilidir.

Karanfil güçlü antiseptik özelliği olduğu için çiğnenerek ağız içerisindeki enfeksiyonlu hücreleri azaltmaktadır.

Sarımsak da diş apsesinin şiddetini azaltma da oldukça etkili besinler arasında yer almaktadır.

Apsenin çıktığı yanağa buz uygulayarak, şok etkisi ile ağrının hafiflemesini sağlayabilirsiniz.

Elma suyu barındırdığı antibakteriyel maddeler ile dişteki mikrobu temizlemektedir. Bunun yanı sıra tükürük bezlerindeki virüsleri de yok etmektedir.

Diş Apsesi Belirtileri Nelerdir, yazımız da hazırladığımız diş apsesi belirtileri ve geçirme yöntemlerini öğrenebilirsiniz. Sizin de eğer ki diş apsesi belirtileri nelerdir, yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Diş apsesi belirtileri nelerdir, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da diş apsesi belirtileri yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Reyhan Şerbeti Nasıl Yapılır?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed