Diş Çekiminden Sonra Nelere Dikkat Edilmeli?

Diş Çekiminden Sonra Nelere Dikkat Edilmeli? Dikiş Nasıl Alınır? Diş çektiren kişilerin uyması gereken tavsiyeler bulunmaktadır, başlıcalarını hazırladık.

Diş Çekiminden Sonra Nelere Dikkat Edilmeli? Dikiş Nasıl Alınır?

Diş Çekiminden Sonra Nelere Dikkat Edilmeli
Sayfa İçeriği: Diş Çekiminden Sonra Nelere Dikkat Edilmeli, Dikiş Nasıl Alınır, Diş Çekimindne Sonra Dikiş Nasıl Alınır, Diş Çekiminden Sonra Uyulması Gereken Tavsiyeler, Diş Çekimi Sonrası Ne Yapmalıyız, Diş Çekiminden Sonra Neden Tükürülmez, Diş Çekildikten Sonra Ne Zaman İyileşir, Diş Çekiminden Sonra Banyo Yapılır Mı, Diş Çekiminden Sonra Havuza Girilir Mi, 20 Lik Diş Çekimi Sonrası Ne Yenmeli, Diş Çekiminden Sonra Tuzlu Su İle Gargara, Diş Çekiminden Sonra Yara Ne Zaman İyileşir

Diş çekiminden sonra nelere dikkat edilmeli hakkında bilmeniz gerekenleri yazımız da hazırladık. Diş çekimi sonrası dikiş nasıl alınır? ile ilgili tüm herşeyi yazımızın devamından ulaşabilirsiniz. Diş çekimi sonrası yapılması gerekenler hakkında bilgi sahibi olmanız için sizde sayfamızın devamına giderek diş çekiminden sonra dikkat edilmesi gerekenleri bulabilirsiniz.

Günümüzde her insan bazı durumlardan dolayı dişlerini kaybetmekte vede bitmiş dişleri çektirmektedir. Bazı diş çekimleri kolay olmakla beraber bazıları da cerrahi operasyon gerektirmektei. Kimi diş çekimleri ağrısız olurken, bazı diş çekimleri ise şişlikler vede ağrılar bulunabilmektedir. Sizler için düzenlediğimiz yazımızda diş çekiminden sonra nelere dikkat edilmesi gerekenleri maddeler halinde sıraladık. Sizde diş çekimi sonrası bu gibi tavsiyelere dikkat etmeniz gerekmektedir.

DİŞ ÇEKİMİNDEN SONRA UYULMASI GEREKEN TAVSİYELER

Diş çekilen bölgeye yerleştirilen tamponu 30 dakika ısırın.

Tükürmeyin vede ağzınızı çalkalamayın.

Kanamalar ilk 48 saat boyunca sızıntılı şekilde hafif halde görülebilir.

Ameliyat dikişleri 1 hafta sonra alınması gerekmektedir.

Operasyon sonrası ilk 2 gün başınızı az yüksekte uyuyarak kanamayı önleyebilirsiniz.

İlk 2 gün ağrınız olabilir. Doktorunuz önerdi ise antibiyotik, ağrı kesici vede antiseptik gargaraları size önerilen saatler vede miktarda alın. Ağrı kesici alımı aneztezi geçmeden alınmalıdır. Ağrılar genellikle cerrahiden sonraki gün olmaktadır. İlaçları düzenli şekilde kullandığınız halde ağrılarınız 3 günden sonra devam eder ise doktorunuza başvurun.

Antibiyotikler önerildiği şekilde bitene kadar kullanılmalıdır. Ağızda bulunan diğer dişlerde de ağrı hissedilebilmektedir. Bu durum cerrahi işlem ağrısından kaynaklanan geçici bir durumdur. Vücut ısısında hafif değişmeler vede yükselmeler olabilir. Bu durum düzelmez vede geçmez ise doktorunuza başvurun. Ağrı kesici olarak kesinlikle kan sulandırıcı ilaçlar yada aspirin kullanmayın.

Ameliyat bölgesinde şişlik yanak, dudak vede boyun bölgesinde ameliyattan sonraki 3 gün içerisinde şişlik görülebilmektedir. Cerrahi işlemden sonra 4/6 saat boyunca yüzünüze buz torbasını dinlendirerek uygulayın şişkinlik bir ölçüde önlenebilmektedir. Ameliyat sonrası ikinci gün hiç bir uygulama yapmayın, şişlik 36/48 saat içerisinde en yüksek düzeye ulaşarak bir kaç gün sürmektedir.

Ağzınızda oluşan ödemin yani şişliğin büyüklüğüne bağlı olarak ağız açmakta kısıtlılıklar meydana gelebilmektedir. Bu durum ise 7/10 gün içerisinde ödemin çözülmesi ile birlikte ortadan kalkacaktır. 2 günden itibaren açma, kapama egzersizleri ile birlikte sıcak kompleste uygulayarak iyileşme sürecini hızlandırabilirsiniz.

DİŞ ÇEKİMİ SONRASI NE YAPMALIYIZ

Cerrahi işlem uygulanmış kısımları her zaman olduğu gibi fırçalayabilirsiniz. Ameliyat geçirmiş bölgelerdeki dişlerinizi 1 gün sonra fırçalamaya başlamalısınız. Fırçalama sırasında dikişler gevşeyip minimal kanamalar görülebilmektedir.

Ameliyat bölgesine yakın komşu cilt altı dokulara kanın toplanması sonucu yüzünüzde morluk olabilmektedir. Bu yüzden ilk 2 saat hiç birşey yenmemeli vede içilmemelidir. 24 saat boyunca sert, sıcak vede tanecikli gıdalardan uzak durulmalıdır. Süt vede süt ürünlerini de tüketmemelisiniz.

Sigara kullanmayın. Sigara içmeniz yara iyileşmesini geçiktirerek olumsuz yönde etkileyip, ciddi sorunlara da yol açabilmekte. İlk 24 saat boyunca alkol vede sigara kullanmayın.

Diş Çekiminden Sonra Nelere Dikkat Edilmeli, yazımız da diş çekimi sonrası yapılması gerekenleri bulabilirsiniz. Sizde eğerki diş çekiminden sonra nelere dikkat edilmesi yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Diş çekiminden sonra nelere dikkat edilmeli sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Daha Kalıcı Parfüm Nasıl Kullanılır?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed