Diş Fırçalama Tekniği Nasıl Olmalıdır?

Diş Fırçalama Tekniği Nasıl Olmalıdır? Modifiye Bass Tekniği Nedir? Doğru diş fırçalama tekniği nedir? Hakkında merak ettiklerinizi öğrenebilirsiniz.

Diş Fırçalama Tekniği Nasıl Olmalıdır? Modifiye Bass Tekniği Nedir?

Diş Fırçalama Yöntemleri
Sayfa İçeriği: Diş Fırçalama Yöntemleri

Günümüz de nerede ise bir çok insan dişlerini fırçalamaya üşeniyor. Diş temizliği ağız sağlığı için oldukça önemli yer tutmaktadır. Yazımızın içeriğin de ise diş fırçalama tekniği ile ilgili bir çok bilgilere ulaşabilir ve öğrenebilirsiniz. Yazımızın devamına giderek modifiye bass tekniği nedir? ve doğru diş fırçalama tekniğini de ulaşabilirsiniz. Peki diş fırçalama tekniği nasıl olmalıdır?

Modifiye bas tekniği, diş fırçası kulları dişin uzun eksenine 45 derecelik açı yapılarak diş eti kenarına yerleştirilir. Bu teknik de bass tekniğinden farklı olarak fırça uçları diş eti oluğu içine girmez. Bu nedenle modifiye stillman tekniği diş eti çekilmesi olan bölgeler de rahatlıkla uygulanabilmektedir. Doğru diş fırçalamak için sürede oldukça önemlidir. En az bu süre 120 saniye yani iki dakika olmalıdır. Yetişkin kişiler dişlerini uzun süre fırçalamaktan kaçınırlar. Dişleri doğru şekilde fırçalamak için kısa ve nazik hareketler ile fırçalamanız gerekmektedir. Diş eti çizgisine ise özel önem gösterilmelidir. Dişlerin arka kısımlarına, eğer dolgu var ise kuron vede diğer restorasyonların çevresindeki alanlara ulaşmaya özen göstermelisiniz. Siz de yazımızın devamına giderek diş fırçalama tekniklerini öğrenebilirsiniz.

Doğru Diş Fırçalama Teknikleri Nelerdir?

Diş Fırçalama Tekniği

Diş fırçalamaya önce üst dişlerden, daha sonra da alt dişlerden dış yüzeyleri fırçalayarak başlayın. Daha sonra önce üst dişlerin, daha sonra da alt dişlerin iç yüzeylerini fırçalayın. Sonra bütün dişlerin çiğneme yüzeylerini, yani üst yüzeylerini temizleyin. Ferah nefes almak için dilinizi de fırçalamayı unutmayın. Dişlerinizi fırçalar iken, fırçayı diş eti çizgisine 45 derece açıyla tutarak diş yüzeylerini diş etinden dişe doğru fırçalamalısınız. Tüm dişlerin dışını, içini vede çiğneme yüzeyini ileri doğru, kısa hareketler kullanarak nazik şekilde fırçalayın. Bakterileri uzaklaştırmak vede ferah bir nefes almak için dilinizi önden arkaya doğru nazik şekilde fırçalamayı unutmayın.

Diş Fırçalama Tekniği Nasıl Olmalıdır
Diş Fırçalama Tekniği Nasıl Olmalıdır

Diş hekimlerin önerisinde yumuşak kıllı fırçaların plakları vede kalıntıları dişlerden çıkarma fikrinde tavsiyede bulunmaktadır. Küçük başlı fırçalar da son zamanlar da tercih edilmektedir. Çünkü bu tip fırçalar arka bölgelerdeki dişler dahil olmak üzere ağzın tüm alanlarına daha iyi ulaşıp temizlemektedir. Siz de eğer diş fırçası seçimi yapacaksanız, ağzınıza uygun ve sizin rahat edebileceğiniz diş fırçalarını kullanmayı deneyebilirsiniz. Diş hekiminize de danışarak yardım alabilirsiniz.

Diş Fırçalama Tekniği Nasıl Olmalıdır, eğer diş fırçanız yıpranmaya başladığın da veya normal şartlar da her üç ayda bir değişmesi gerekmektedir. Belirli hastalıklar sonucunda dış fırçasında yeniden enfeksiyona yol açabilecek mikroplar bulunduğundan, bu dönemler de fırçanın değiştirilmesin de yarar vardır. Uzun süreler diş fırçası kullanılmamalıdır. 3 aylık süre zarfından sonra mutlaka yeni diş fırçası ile değiştirilmelidir. Eğer sizin de diş fırçalama tekniği nasıl olmalıdır, yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Diş fırçalama tekniği nasıl olmalıdır, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onları da diş fırçalama tekniği yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Hap En Kolay Nasıl Yutulur?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed