Diş Taşı Nasıl Temizlenir?

Diş Taşı Nasıl Temizlenir? Diş Taşı Nedir? Diş Taşı Hakkında… Diş taşı sorunu nerde ise günümüz de çok sorun haline gelmekte.

Diş Taşı Nasıl Temizlenir? Diş Taşı Nedir? Diş Taşı Hakkında…

Diş Taşı Nasıl Temizlenir
Sayfa İçeriği: Diş Taşı Nasıl Temizlenir, Diş Taşı Nedir, Diş Taşı Hakkında, Diş Taşı, Diş Taşının Zararları, Diş Taşı Nasıl Temizlenir Doğal, Diş Taşı Temizliği Zararlımı, Diş Taşı Temizlii Acıtırmı, Diş Tartan Nasıl Yok Edilir, Diş Temizleme Nasıl Yapılır, Diş Taşı Temizliği Sonrası, Diş Taşı Nasıl Oluşur, Diş Taşı Nasıl Anlaşılır, Diş Taşı Temizlemesi Dişlere Zarar Verir Mi, Diş Taşları Temizlenmezse Ne Olur, Diş Taşları Diş Etlerine Zarar Verir Mi

DİŞ TAŞI SORUNLARI HAKKINDA

Diş taşı sorunu nerde ise günümüz de çok sorun haline gelmekte. Peki diş taşı insanı nasıl etkilemekte vede diş taşı nedir, diş taşı nasıl temizlenir? soruları hakkında bilmeniz gerekenleri yazımız da bulabilirsiniz. Siz değerli dostlarımız için hazırladığımız diş taşı hakkında bilinmeyenleri sayfamız da hazırladık. Çürüksüz dişlerin üzerinde yer alan sert oluşumlara diş taşı denmektedir. Ağızda ki, bakteri, besin atıklarının, tükürüğün sertleşmesiyle meydana gelmektedir. Genellikle koyu renkli olduğu için fark edilmesi kolaydır. Siyahtan, beyaza kadar onlarca renkte diş taşı bulunmaktadır. Diş taşının alt kısmında biriken taşlar daha tehlikeli olarak bilinmektedir. Diş etlerinin üzerine yerleşen diş taşları hastayı rahatsız etmektedir.

Diş taşının nasıl oluştuğu hakkında bilginiz yoksa, diş taşının oluşumu dişlerin yüzeyinde biriken yemek atıklarının çoğalmasıyla uygun ortam oluşturur. Bakteriler çoğalarak diş yüzeyini sarmasıyla plak adı verilen tabaka meydana gelmektedir. Oluşumun tamamlanması ise 8/48 gün sürmektedir. Diş plağının hasta tarafından, dişleri fırçalayarak, diş ipi kullanarak uzaklaştırması yapılabilir. Eğerki diş plağı bu yöntemler ile uzaklaştırılmaz ise tükürüğün içerisinde bulunan mineraller sertleşmeye başlamaktadır. Sertleşme sonucu ile de diş taşı meydana gelmektedir.

DİŞ TAŞININ ZARARLARI

Diş etlerinin kanamasına sebep olur.
Ağızda çok kötü koku oluşmasına neden olur.
Diş etlerinde soğuk vede sıcağa karşı hassasiyet oluşur vede sızlama yapar.
Diş etini rahatsız ederek, diş eti çekilmesine neden olur. Diş etinin çekilmesi ile de kök açığa çıkmaktadır.
Diş taşlarının uzun süre ilgi görmemesi vede temizlenmesi diş etlerinin içine doğru artarak devam etmektedir.

Diş taşı nasıl anlaşılır sorusuna cevap ise, fırçalama sırasında diş etlerinizde aşırı sızlama varsa, dişlerin yüzeyinde farklı renkler görüyorsanız, diş etlerinizde çekilme görülmesi vede diş etlerinde sızlama yaşanması belirtileri gibi durumlarda anlaşılır. Diş taşı temizlemesi dişlere zarar verir mi, halk arasında yalnış bilinmektedir onun için aksine dişlere zarar vermemektedir. Çünkü ileri seviyedeki diş taşlarınız, daha sonraki zamanlarda diş kaybına kadar gidebilecek problemlere sebep olmaktadır. Bu sebeplede yılda 2 defa diş taşlarını temizletmek vede taş oluşumunu önlemek için her gün dişlerinizi fırçalamanız gerekmektedir.

Diş Taşı Nasıl Temizlenir, sayfamız da hazırladığımız diş taşı nasıl temizlenir hakkında bilgileri bulabilirsiniz. Eğerki sizinde diş taşı hakkında sormak istedikleriniz varsa bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Diş taşı nasıl temizlenir sayfamızı arkadaşlarınızında bilgisi olması için onlarla paylaşabilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Ağız Açık Uyumanın Nedenleri Nelerdir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed