Diz Kireçlenmesine Ne İyi Gelir?

Diz Kireçlenmesine Ne iyi Gelir? Diz Kireçlenmesi Nedir? Diz kireçlenmesinin bir çok sebebi olabilmektedir, diz kireçlenmesi hakkında kafanıza takılanlar…

Diz Kireçlenmesine Ne İyi Gelir? Diz Kireçlenmesi Nedir?

Diz Kireçlenmesine Ne iyi Gelir
Sayfa İçeriği: Diz Kireçlenmesine Ne İyi Gelir, Diz Kireçlenmesi Belirtileri, Dizde Kireçlenme Neden Olur, Diz Ağrıları Nasıl Geçer, Diz Kireçlenmesinin Sebebi, Diz Kireçlenmesi Nasıl Geçer, Diz Kireçlenmesi Nedir,

Diz kireçlenmesinde tedavi yöntemleri biraz fizik tedavi gibidir. Diz kireçlenmesinde genellikle ağrılar yoğunlaşmakta vede diz kireçlenmesinin sebepleri değişiktir tüm merak ettikleriniz yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Aslında bazı insanlar kireçlenmeyi çok hafife almaktadır, kireçlenmeyi hafife almak doğru değildir. Çünkü zamanla merdiven inip çıkmak bile insan kalitesini düşürmektedir. Umursanmayan kireçlenmeler, zamanla daha da ilerlemektedir. Ağrı ilerledikçe dahada artmakta vede ağrı ile birlikte şişlikte diz bölgesine eşlik etmektedir. Zaman zaman hastayı ayakta durduramaz ağrılar vede hergün ağrı kesici ilaçlar kullanmaya tesvik eden, ilerledikcede sosyal yaşamı derinden yaralayan şiddetli haraket kısıtlılığına meydan veren hastalığın türüne diz ekleminde kireçlenme denmektedir.

DİZ KİREÇLENMESİNİN BELİRTİLERİ NEDİR?

Diz kireçlenmesinin en yaygın belirtisi ağrıdır. Bu ağrı genellikle, eklemi kullanmakla artar istirahat ilede azalır. Kireçlenme artmaya başladıkça ağrılar daha şiddetli artmaya devam eder. Uyurken bile ağrılar devam eder, hastayı uykusundan uyandırır.

Tutukluluk
Sertlik
Krepitasyon (eklemden ses gelmesi)
Eklem hareketlerinde kısıtlanmaya bağlı olarak deformiteler (dizlerde içe, dışa dönme şeklinde görülen şekil bozuklukları)

DİZ KİREÇLENMESİ NEDİR?

İnsanların en büyük eklemi olan diz eklemi vücudun genişliği vede kıkırdak yüzey bakımından önemlidir. 3 kısma ayrılan eklem, medikal tibia, femoral lateral tibia femoral kompartman vede patella femoral’dır. Diz kireçlenmesi genellikle 2 eklem olarak göz önündedir. Tibiafemoral vede patella femoral kireçlenme olarak. 35 yaştan itibaren görünmeye başlamaktadır genellikle. 60 – 65 yaştan sonra ise artış göstermektedir.

Diz kireçlenmesine en iyi gelecekler, gündelik egzersiz vede yürüyüştür. Eğerki kilolu iseniz, kilo vermeniz diz kireçlenmesine yardımcı olacaktır. Ağrılarınız çokca arttı ise, ağrı kesici ilaç tedavisi uygulamalısınız. Daha sonra ise kaplıcalar vede sıcak tedavileri denemelisiniz. En önemlisi ise, fizik tedavi vede rehabitilasyon görmenizdir. Şuanda bu saydıklarımız sadece ufak öneriler olarak, diz kireçlenmesinden şüphelendiğinizde doktor tavsiyesi alarak daha sağlıklı yaşam sağlamalısınız.

Diz Kireçlenmesine Ne İyi Gelir, Dünyada nerden bakılsa %70 kişi diz kireçlenmesi hastalığından şikayetci sizinde bu bulgulardan şikayetiniz varsa uzman hekimden yardım almanız vede tedavilerinizi aksatmamanızı öneririz. Ağrılarınız için ağrı kesici ilaçları kullanmanız eğerki devam eden ağrılarınızda uzman hekimden yardım almanız en doğru karardır. Sizinde diz kireçlenmesine ne iyi gelir yazımız hakkında sorularınız varsa bizlere yorum bölümünden yazabilirsiniz. Diz Kireçlenmesine Ne İyi Gelir sayfamızı arkadaşlarınızında bilgisi olması açısından onlarla paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Diş Sağlığı Neden Önemlidir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2024 Kardesiz Blog Designed