Doğru Yüz Temizleme Yöntemleri Nelerdir?

Doğru Yüz Temizleme Yöntemleri Nelerdir? Doğru Yüz Temizleme Önerileri, Doğru yüz temizleme tekniklerini yazımızın içeriğinden bulabilir ve öğrenebilirsiniz.

Doğru Yüz Temizleme Yöntemleri Nelerdir? Doğru Yüz Temizleme Önerileri

Doğru Yüz Temizleme Yöntemleri Nelerdir
Sayfa İçeriği: Doğru Yüz Temizleme Yöntemleri Nelerdir

Cildinizin sağlıklı olması için, temizliğini en iyi şekil de yapmak vede nem seviyesini dengede tutmanız gerekmektedir. Yazımızın içeriğin de siz değerli dostlarımız için doğru yüz temizleme önerileri ve doğru yüz temizleme tekniklerini mercek altına aldık. Siz de yazımızın devamına giderek doğru yüz temizleme ile ilgili tüm merak ettiklerinize ulaşabilirsiniz. Peki doğru yüz temizleme yöntemleri nelerdir?

Sağlıklı vede pürüzsüz yüze sahip olmanın en önemli adımı doğru yüz temizleme ile olmaktadır. Yüzünüz dış ortamlar ile sürekli olarak etkileşim halinde olduğu için düzenli olarak temizliğe ihtiyaç duymaktadır. Bütün gün yüzünüz de toplanan kir vede tozun temizlenmesi gözeneklerin tıkanmasını vede akne oluşumunu önlemektedir. Temiz yüze sahip olmak vede korumak aslında düşünüldüğünden oldukça kolaydır. Siz de yazımızın devamına giderek doğru yüz temizleme tekniklerine ulaşabilir vede öğrenebilirsiniz.

Doğru Yüz Temizleme Önerileri Nelerdir?

Doğru Yüz Temizleme Nasıl Yapılır?

Sabah vede akşam günde iki daha yüzünüzü yıkayın. Ilık su vede yüzünüze uygun temizleme ürünü tercih edin. Yüzünüzü yıkadıktan sonra hafif nemli kalmasını sağlayın. Egzersiz sonrası yüzünüzü temizleyin. Düzenli egzersiz dolaşımı düzenleyeceği için yüzünüzün sağlığını da olumlu yönde etkileyecektir. Yalnız egzersiz sonrası ölü deri tabakası vede bakterilerden kurtulmak için duş almayı vede yüzünüzü yıkamayı kesinlikle ihmal etmeyin.

Yüz havlusu ile yastık kılıfınızı düzenli olarak sık sık değiştirin. Telefonunuzu vede klavyenizi mutlaka temiz tutun. Yüz temizliğini ne kadar iyi yapsanız da, yüzünüze temas eden tüm her şeyler, temiz değil ise temizlik bir işe yaramaz. Yüzünüze nemlendirici kullanmayı ihmal etmeyin. Özellik ile yağlı cildi bulunanlar, cildinin yağlanacağından korkarak nemlendirici kullanmazlar. Yalnız bu cildin daha fazla yağlanmasına neden olmaktadır. Gözenekleri tıkamayacak özellikte, yağsız nemlendirici tercih etmelisiniz. Güneş kremini her zaman tercih edin. Güneşten gelen ultraviyole ışınları ciltleri kurutur vede cildin daha fazla yağ salgılamasına neden olmaktadır. Daha önemlisi de bu ışınların kanserojen özelliği bulunmaktadır. Evden çıkarken güneş kremi kullanmayı asla unutmayın. Yatmadan önce makyajınızı temizlemeyi kesinlikle unutmayın.

Makyaj temizliğin de aşırı fazla kimyasal tercih etmeden cildiniz de kalıntı bırakmamak önemlidir. Etkili temizleme yapan bazı yüz temizleme mendilleri genellik ile yüksek oranda alkol vede sentetik kimyasallar barındırdığından, cildi tahriş ederek hassasiyet vede kızarıklık meydana getirir. Bu yöntem tüm kalıntıların ciltten temizlenmesinde çoğu zaman yetersiz kalmaktadır. Bu sebeple bu tür ürünleri temizlik için vaktinizin kısıtlı olduğu zamanlar vede seyahatler de tercih etmeniz daha doğru olmaktadır. Cildiniz ile fazla uğraşmak aslında doğru değildir. Yüzünüzü günde ideal olarak iki defadan fazla yıkamayın. Uzman hekim tarafından tavsiye edilmediği sürece, yüzünüzü günde iki kereden fazla yıkamayın. Sağlıklı cildin nemlenme amacı ile bir miktar yağa ihtiyacı vardır. Cildin ise aşırı yıkanarak kurutulması vücudun, fazla yağ üretmesine neden olmaktadır. Kimyasal içerikli temizlik ürünlerinin sık sık tercih edilmesi de cildin pH dengesini bozmaktadır.

Cilt Tipine Göre Tavsiyeler ve Öneriler

Hassas ciltte zaman zaman kızarıklık, kaşıntıyla karşılaşmanız, cildin hassas olduğunu göstermektedir. Süt tipi temizleyiciler, alerji giderici kremler, alkolsüz tonikler vede su bazlı hafif nemlendiriciler tercih etmelisiniz. Kuru ciltte cildin yağ üretimi normalin altında olduğu için görünümü mattır vede pul pul kalkmalar görülebilir. Süt tipi temizleyici, yağ içerikli nemlendirici, alkolsüz tonik, nemle yağ depo edici maskeler tercih edilmelidir. Yağlı ciltte cildin parlak görünümü, yüzünüzü yıkadıktan bir kaç sat sonra terarlar. Sivilce oluşumunu engellemek için dikkatli temizlik planı uygulamalısınız. Jel tipi temizleyiciler, alkollü tonikler vede su bazlı nemlendiriciler kullanmalısınız. Karma ciltte yüz de T şeklin de bir yağlanma olmaktadır. Siyah nokta vede belirgin gözenekler dikkati çekmektedir. Süt ve jel tipi temizleyiciler, düşük alkollü tonikler vede su bazlı nemlendiriciler tercih edilmelidir.

Doğru Yüz Temizleme Teknikleri
Doğru Yüz Temizleme Teknikleri

Yüzünüz için uygun ürün etkili temizlik sağlar iken gergin vede kuru bir hissiyat bırakmamalıdır. En uygun ürünü bulmanız için bir kaç ürün test etmeniz lazım. Hedef yüzünüzün fazla yağ, kir vede bakterilerden arınır iken, cildinize gereken doğal yağ oranının korunmasıdır. Yüksek pH’a sahip sabunlar cildin doğal yağ tabakasını çözmektedir. Bu durum ise cildi kurutmaktadır.

Doğru Yüz Temizleme Yöntemleri Nelerdir, özellikle de hassas cilde sahip kişiler kimyasal madde miktarı en az olan ürünleri kullanmalıdır. Yağlı, akneli ve tıkalı gözeneği bulunan ciltler için tonik kullanımı da faydalıdır. Uygun tonik, yıkama sonrası kalan fazla yağ vede ölü derinin arındırılması sağlanmaktadır. Eğer ki sizin de doğru yüz temizleme yöntemleri nelerdir, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Doğru yüz temizleme yöntemleri nelerdir, sayfamızı arkadaşlarınızın bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da doğru yüz temizleme yöntemleri yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Sezen Aksu Deli Divane Şarkı Sözleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed