Dolama Neden Olur?

Dolama Neden Olur? Dolama Belirtileri Nelerdir? Dolama Nasıl Geçer? Dolama nedir? Hakkında merak ettiğiniz tüm her şeye yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Dolama Neden Olur? Dolama Belirtileri Nelerdir? Dolama Nasıl Geçer?

Dolama Neden Olur
Sayfa İçeriği: Dolama Neden Olur, Dolama Belirtileri Nelerdir, Dolama Nasıl Geçer, Dolama Rahatsızlığına İyi Gelen Doğal Yöntemler, Toplu Kullanılan Alanlarda Buluşan Hastalıklar, Dolamanın Yaşanmaması İçin Alınan Önlemler, Dolama Tedavisi Nasıl Yapılır, Dolamaya İyi Gelen Doğal Tedavi Yöntemleri, Dolamaya Neden Olan Bakteri ve Mantar, Dolama Nasıl Olur

Dolama neden olur ile ilgili bilinmesi gereken bazı nedenleri siz değerli dostlarımız için yazımız da derledik. Dolama belirtileri nelerdir? Hakkında tüm merak ettiğiniz her şeyi yazımızın devamında sizler için hazırladık. Dolama nasıl geçer? ve Dolama nedir? Sorularının cevaplarına sayfamızdan ulaşabilir vede bilgi sahibi olabilmeniz için sayfamızdan yardım alabilirsiniz. Peki dolama neden olur? Detayları ile yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Parmak uçlarının iç kısımlarının enfeksiyon kapması ile ortaya çıkan rahatsızlığa dolama denir. Dolama, hasara uğramış deri katmanlarının mikrop kapması ile meydana gelir. Belirtiler arasında ise morarma vede şişme görülür. Bu duruma ise mantar hücreleri vede stafilokok bakterileri neden olurlar. Bakteriler, hava, tuvalet vede toplu kullanılan alanlarda fazla bulunmaktadır. Dolama sorunu, mantar sonucu meydana gelmektedir. Doğal tedavi yöntemleri ile bu rahatsızlıktan kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Yalnız stafilokok bakteri sonucu meydana gelen dolamalar için cerrahi müdahale gerekmektedir. Çünkü dolama bu bakterinin neden olduğu cilt ile bütünleşerek sertleşmeye neden olmaktadır. Gün içinde 2 saatte bir ellerinizi yıkamanız da fayda var. Özellik ile kesik olan bölgenizi yara bandı ile kapatmanız dolama sorununa yakalanma riskini azaltmaktadır. Eğer dolama rahatsızlığı büyük bir kitle ise cerrahi operasyon ile kitle patlatılır vede iltihap boşaltılır. İltihaptan temizlenen bölgeye dikiş uygulanır. Bu bölge mikrop kapmaması için pansuman ile kapatılır ve antibiyotik ile desteklenen tedavi yöntemi sonrası bir hafta içinde iyileşmeye başlar.

DOLAMA BELİRTİLERİ NELERDİR?

DOLAMA NASIL GEÇER?

Cildin kabarması.
Meydana gelen bölgede zonklama ağrısı yaşanması.
Sürekli yorgun vede ağrılar hissetme.
Kaslar vede kemiklerde hassaslaşma.
Vücudun ani terlemesi vede titremesi.
Kızarıklık vede iltihaplı alanların çoğalması.
Özellikle el vede ayak baş parmaklarında görülür.

DOLAMA RAHATSIZLIĞINA İYİ GELEN DOĞAL YÖNTEMLER

Limon vede karbonat karışımı ile yapacağınız güzel karışım, antibakteriyel özelliği ile limon dolamaya neden olan enfeksiyonun azalmasını sağlamaktadır. Bunun için bir yemek kaşığı karbonat, üç yemek kaşığı limon suyunu iyice karıştırın vede dolamanın olduğu alana sürün. 10 dakika bekleyin sonra ılık suyla durulayın. Bu karışımı dolama şişliği inene kadar sürün.

Pirinç unu ve keten tohumu yağının dolama sorununa doğal çözüm yöntemi olarak kullanabilirsiniz. Bunun için keten tohumu yağını ve pirinç ununu karıştırın ve elde ettiğiniz hamuru dolama olan bölgeye açık yer kalmayacak şekilde güzelce sürün vede 15 dakika bekleyin Bu karışımı da her gün düzenli şekilde uygulayın.

Dolama Neden Olur, yazımız da hazırladığımız dolama nedenlerini bulabilirsiniz. Sizin de eğer ki dolama neden olur, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Dolama neden olur, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak arkadaşlarınızı da sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Pişik Kremi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

11 + one =

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2020 Kardesiz Blog Designed