Dudak Çevresinde Sivilce Nasıl Geçer?

Dudak Çevresinde Sivilce Nasıl Geçer? Perioral Dermatit Nasıl Geçer?, Dudak çevresinde sivilce nedenleri nelerdir? İle ilgili bilmeniz gerekenler yazımızda.

Dudak Çevresinde Sivilce Nasıl Geçer? Perioral Dermatit Nasıl Geçer?

Dudak Çevresinde Sivilce Nasıl Geçer
Sayfa İçeriği: Dudak Çevresinde Sivilce Nasıl Geçer

Dudak çevresinde sivilce meydana gelmesinin bir çok nedeni bulunmaktadır. Bunların başında ise en çok bilinen dudak enfeksiyonudur. Bu sivilceler hem dudak çevresinde, hemde ağız kenarlarında çıkmaktadır. Tip biliminde buna perioral dermatit denir. Siz değerli dostlarımız için yazımızın içeriğin de dudak çevresinde sivilce nedenlerini ve dudak çevresinde sivilce neden olur? Sorularının cevaplarını derledik. Peki dudak çevresinde sivilce nasıl geçer?

Hafif yanma vede kaşınmayla meydana gelen çene veya ağız kenarlarındaki sivilceler uzun süre olarak geçmek bilmemektedir. Ağız kenarında ve dudak çevresinde meydana gelen sivilcelerin kesin çözümü için o sorunun altında yatan neden olduğunu öğrenmek gerekmektedir. Dudak çevresinde meydana gelen sivilceler yağ, kir, makyaj kalıntıları, enfeksiyon gibi etkenler ile meydana gelmektedir. Yağlı cilde sahip olan kişilerde bu sivilceler daha çok görünmektedir. Dudak çevresinde çıkan sivilceler genellikle ergenlik döneminde sıklıkla görülmektedir. Hastaların çoğu 20/35 yaş arası genç kadınlardır. Perioral dermatik ise kronik bir hastalıktır. Hastalık günler içinde yatışarak veya alevlenerek seyredebilir. Eğer tedavi edildiğinde ise iz bırakmadan gerileyebilir. Sizde dudak çevresinde sivilce nedenleri ve perioral dermatik nasıl tedavi edilir? ile ilgili tüm soruların cevaplarını ayrıntılı olarak yazımızın devamından öğrenebilirsiniz.

Dudak Çevresinde Sivilce Nedenleri Nelerdir?

Perioral Dermatik Nasıl Geçer?

Sivilcelerin üzerine akşam yatmadan sarımsak sürebilirsiniz. Bu yöntemi hafta da iki defa uygulayabilirsiniz. Temizlediğiniz cildinize kil maskesi yapabilirsiniz. Bu maskeyi ise haftada bir kez yapabilirsiniz. 5 damla limon, bir çorba kaşığı yoğurt vede maske kıvamına gelene kadar da karbonat ilave ederek maske hazırlayabilir ve bu maskeyi hafta da iki defa sivilce olan yere yapabilirsiniz. Ağız yolu ile tetrasiklin ya da türevleri tercih edebilirsiniz. Ortalama 4 ila 6 hafta devam edilmektedir. Hastalık kontrol altına alındıktan sonra daha düşük dozlar ile ya da haftada bir ila iki defa kullanılmak üzere bir süre daha devam edilebilmektedir. Sivilcelerin oluşmaması için cildinizi her zaman temiz tutmanız gerekmektedir.

Dudak Çevresinde Sivilce Nedenleri

Perioral Dermatik Nedir
Perioral Dermatik Nedir

Hormonlar.
Enfeksiyonlar.
Tahriş reaksiyonları.
Kortizon kullanımı.
Ultraviyole ışınları.
Demodex folliculorum paraziti.

Dudak Çevresinde Sivilce Nasıl Geçer, dudak çevresinde sivilce izlerinden ve sivilcelerden kurtulmak için cildinizi mutlaka temiz tutmanız gerekmektedir. Ağız kenarında oluşan sivilceler için, kil maskesi uygulayabilirsiniz. Genelde sivilceler yağlı yemekleri aşırı tükettiğiniz de ortaya çıkarlar ya da yağlı ciltlere sahip olan kişilerde daha çok görülür. O yüzden yağlı besinleri aşırı tüketmemeye dikkat etmeniz gerekmektedir. Yağlı cildi olan kişiler için nemlendirici kremler tercih edebilir. Eğer sizin de dudak çevresinde sivilce nasıl geçer, yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Dudak çevresinde sivilce nasıl geçer, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak arkadaşlarınızı da dudak çevresinde sivilce nedenleri yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Hasım Ne Anlama Gelir?

2 thoughts on “Dudak Çevresinde Sivilce Nasıl Geçer?

  1. dudak çevremde yaralar çıkıyor neden olur? bir çözümü var mı iş yerinde krem sürmekten uyuz oldum geçmek bilmiyor 2 hafta olacak nerede ise bir türlü baş edemedim birden bire çıktı neden olabilir???

  2. Arkadaşlar dudak çevresinde çıkan sivilce nasıl geçer? Kullanabileceğim krem varmı bunun için sivilce acıyor birde sorun olurmu? 1 hafta oldu hala geçmedi biriniz bilgiverirseniz iyi olur…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed