El Kol Titreşimi Neye Sebep Olur?

El Kol Titreşimi Neye Sebep Olur? El Kol Titreşimi Ne Demek? El kol titreşim hastalığı nedir? Hakkında merak edilen tüm bilgilere yazımızdan ulaşabilirsiniz.

El Kol Titreşimi Neye Sebep Olur? El Kol Titreşimi Ne Demek?

El Kol Titreşimi Neye Sebep Olur
Sayfa İçeriği: El Kol Titreşimi Neye Sebep Olur

El kol titreşim hastalığı, kümülatif travma bozukluğu için, önemli risk faktörlerinden titreşim doğrudan damar vede sinirler ile alakalı sorunlara sebebiyet verir ve el kol titreşim hastalığına neden olur. Yazımızın içeriğin de, siz değerli dostlarımız için el kol titreşim hastalığı nedir? ve el kol titreşimi ne demek? Sorularının cevaplarına ayrıntılı olarak ulaşabilir vede öğrenebilirsiniz. Peki El kol titreşimi neye sebep olur?

Parmaklar da hafif renk değişikliği görülebilir, bu değişim beyazlaşma, el vede el bileğin de ağrı vede hassasiyet, soğuk intoleransı, parmak kaslarında zayıflık ve renk bozukluğu rastlanabilir. El kol titreşim hastalığı hasarına sebebiyet verecek uygulama zamanını vede yoğunluğunu önceden tespit etmek kolay değildir. Ama kümülatif etki oluşabilir. El kol titreşim hastalığı, titreşimin yoğunluğu tüm gün olması ile ilgili olarak 3 ay gibi kısa sürede meydana gelebilir. Yazımızın devamına giderek el kol titreşim hastalığı nedir, ile ilgili daha fazla bilgilere ayrıntılı olarak ulaşabilirsiniz.

El Kol Titreşim Hastalığı Nasıl Tedavi Edilir?

El Kol Titreşim Hastalığı Nedir?

Bir çok çalışma iş ortamında zincir testeresi, kriko, yüksek basınçlı hortumlar, çim kesme aletleri, titreşimli testereler kullanan kişiler de bu çalışma sisteminin direkt etkisi olmaktadır. Ayağını kullanarak çalışmak zorunda olanlar küçük metal atan bileyici kullananlar, ışık kaynakçıları, kaya deliciler vede matbaa ile çalışanlarda da el kol titreşim hastalığı daha sık rastlanmaktadır. El kol titreşim hastalığı tanısı için bazı testler yapılır. Test öncesinde kişinin hikayesi dinlenir vede ayrıntılı muayene yapılarak da tanı koyulabilir. Her hastalık tanısı için, hikayede meslek sorgusu mutlaka yapılmalıdır. İki nokta ayrımı, vibrasyon algılama testi vede son dönemde tercih edilen algılama testi, sinirlerdeki fonksiyon bozukluğunu açığa çıkarmak için aynı zamanda kullanılabilmektedir. EMG denilen sinir ileti çalışmaları el kol titreşim hastalığının ilerlemiş vakalarında duyusal sinir ileti hızında yavaşlamayı ortaya koymaktadır.

El kol titreşim hastalığı tedavisi, titreşimi önleyen eldivenler vede titreşimi azaltıcı etkili koruma yöntemleri tercih edilmelidir. Damar genişleten ilaçlar, kan sulandırıcılar, steroid olmayan ağrı kesiciler hastanın şikayetlerini azaltmaktadır. Sigara, damarlar da daralma yapmaktadır. Bu nedenle sigara bırakılmalıdır. Belirgin adet düzenlemesi uygulandığında, vibrasyonun sonlandırılması tek önlem tekniğidir. El kol titreşim hastalığın da klasik tedavi tekniklerine, ek olarak nöral terapi, manuel terapi vede kuru iğne gibi alternatif tedavi yöntemleri olarak bilinen tamamlayıcı tedaviler de tercih edilebilir.

El Kol Titreşimi Neye Sebep Olur, el kol titreşim hastalığına maruz kalınması ile parmaklarda ters kan dolaşımı vede sinirsel etkiler meydana gelir. El kol titreşim sendromu olarak bilinen bir dizi rahatsızlık meydana gelebilmektedir.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Doku Romatizması Nedir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2022 Kardesiz Blog Designed