Eller Neden Terliyor?

Eller Neden Terliyor? El Terlemesi Nasıl Önlenmeli? El terlemesine ne iyi gelir? İle ilgili bilmeniz gereken püf noktaları sizler için yazımızda hazırladık.

Eller Neden Terliyor? El Terlemesi Nasıl Önlenmeli?

Eller Neden Terliyor
Sayfa İçeriği: Eller Neden Terliyor, El Terlemesi Nasıl Önlenmeli, El Terlemesi Nasıl Geçer, El Terlemesine Ne İyi Gelir, El Terlemesi Neden Olur, El Terlemesi Nasıl Önlenir, El Terlemesinden Nasıl Kurtulunur, El Terlemesi Nasıl Tedavi Edilir

Eller neden terliyor ile ilgili bilmeniz gereken bazı noktaları siz değerli dostlarımız için yazımız da ayrıntılı şekilde derledik. El terlemesi nasıl önlenmeli? Hakkında tüm merak ettiğiniz her şeyi yazımızın devamına giderek bulabilirsiniz. El terlemesi vede el terlemesine ne iyi gelir? Soruları ile ilgili cevaplara sayfamızdan yardım alarak ulaşabilirsiniz. Sizde el terlemesi ile ilgili merak ettiğiniz her şeyi yazımızdan öğrenebilirsiniz. Peki eller neden terliyor? Detayları ile yazımızda paylaştık.

Ellerin terlemesi bir çok nedenden dolayı kaynaklanmaktadır. Özellikle de stresli zamanlarda vede korktuğumuz zamanlarda daha çok el terlemesi görülebilmektedir. Heyecanlandığımızda da el terlemesi ile karşılaştığımız olmaktadır. Nedenleri ise ekrin ter bezlerinin ellerde ayaklarda vede alında çok yoğun bulunmasındandır. Stresli olduğumuz zamanlarda devreye giren sempatik sinir sistemine bağlı olmaktadır. Aşırı terleme ya da hiperhidroz yaşayan bazı kişiler yalnızca avuç içlerinden yoğun şekilde terlemektedir. Buna ise palmar hiperhidroz denmektedir. Bu durum doğumdan itibaren mevcut olabilmektedir. Yalnız çoğunluk ile ergenlik çağında başlamaktadır. Bazı kişilerde bu sorun ortadan kaybolur iken, diğer kişilerde ise tüm hayatlarını bu sorunla birlikte geçirmektedir. El terlemesi ile ilgili daha fazla bilgileri yazımızın devamında maddeler halinde sıraladık.

EL TERLEMESİ NASIL ÖNLENMELİ?

EL TERLEMESİNE NE İYİ GELİR?

Stresin el terlemesi üzerinde büyük etkisi olduğundan, stres nedenini çözmek bazı durumlarda el terlemesinin çözümüne yardımcı olabilmektedir.

Ellerinizi düzenli olarak yıkayın. Elleriniz kirli olmadığı sürece sabun kullanmayın, her defasında sabun kullanmak cildinizi kurutmaktadır. Bu yüzden sadece su kullanmanız yeterlidir.

Talk pudrası teri emmeye vede ellerinizin eşyaları daha iyi kavramasına yardımcı olmaktadır. Bu nedenle bebek ürünleri koridorundan küçük kutu talk pudrası tercih edebilirsiniz.

El jelleri, el terlemesi için oldukça iyidir. Lavaboya ulaşamadığınız durumlarda ellerinizi temizleyip, kurulamaya yardımcı olmaktadır.

Kış hariç terli avuç içlerinizi örtmek için kesinlikle eldiven kullanmayın. Çünkü cildiniz nefes alamaz vede elleriniz daha çok terler.

Yanınız da mutlaka kağıt mendil bulundurun. Gün boyu ellerinizi bu kağıt mendille silin.

Eller Neden Terliyor, yazımız da hazırladığımız el terlemesi ile ilgili bilgileri bulabilirsiniz. Sizin de eğer ki eller neden terliyor, yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Eller neden terliyor, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak arkadaşlarınızı da sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Yerden Isıtma Sistemi Nerelerde Kullanılır?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed